Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie
Zdroj: ©Shutterstock

25 vecí, ktoré sú typické pre väčšinu starých rodičov. Robia ich aj tí tvoji?

„Tá pleseň sa dá oškrabkať."

Starí rodičia majú v našich srdciach samostatné miesto, a preto sme sa rozhodli spísať všetky tie klasiky, čo robia a hovoria. Ešte predtým však môžeš vytasiť telefón a zavolať tým svojim, že ich ľúbiš… máš? Tak, a teraz si o nich môžeš niečo prečítať.

1. Dátum spotreby je výdobytkom modernej doby, a preto nie je nutné venovať mu prílišnú pozornosť. Situácia, keď ťa starí rodičia ponúknu bonboniérou, ktorá pamätá ešte Studenkovej mladosť, nie je taká zriedkavá, ako by si dúfal.

2. „Tá pleseň sa dá oškrabkať.“ Pokiaľ chlebu nenarastú nožičky a neodtancuje z kuchynskej linky preč, je jedlý. Bodka.

3. Pri odchode ti nabalia tri kilá paradajok a minimálne tridsať domácich vajec. Ako na potvoru, nemáš najbližší mesiac na vajíčka chuť. Ale na paradajky áno. Pretože kto už ochutnal tie vodnaté zo supermarketu, nad fajnou domácou rajčinou neohrdne nos.

4. Štát na teba možno zvysoka kadí, ale babka, ako podpora v hmotnej núdzi, nesklame nikdy. Či máš štrnásť, alebo štyridsať, „desinku“ do vrecka ti vopchá vždy.

5. „Dáš si ešte dupľu?“ Nie, babka, nedám. Už som do seba naliala dva litre kuracieho vývaru a zaklincovala to tuctom slivkových gulí. Ešte pár a na jednu sa zmením.

Shutterstock

6. K babkinej povinnej výbave patrí kvetovaná rovnošata, k dedkovej zasa „kárička na kolieskach“, ktorá zlezie schody aj Kriváň a bez srandy má teda lepšie gumy ako tvoj vládny obrnený transportér.

7.Ale nepovedz to mame,“ hovorí dedko pri tom, ako ti ulieva domácej pálenky. „Veď to máš na to boľavé hrdlo,“ dodáva zase babka. Nesťažuješ sa.

8. Mobil nabíjajú len vypnutý, pre prípad, že by sa náhodou rozhodol samovznietiť. Potom pol roka nie je toho, kto by ho zapol, a celá rodina panikári, že sa pod nimi zľahla zem.

Odporúčame prečítať:

10 hercov, ktorí hrali vo filmoch a seriáloch spolu so svojimi deťmi (2. časť)

9. Ale technológia ako taká je kapitola sama osebe. Na telke beží stále ten istý kanál, ktorý si tam nastavil dva roky dozadu, keď si im ju zapájal. Počítač, ak nejaký je, preventívne nebeží vôbec, lebo si zabudol spomenúť, že fičí na elektrinu.

10. Akciový tovar je dôchodcovskou formou extázy. Čím vyššia zľava, tým viac toho treba kúpiť naraz. Takže teraz majú doma sedemnásť kíl zmesi do hŕstkovej polievky a v prípade živelnej katastrofy z nej môžu vybudovať protizáplavovú bariéru.

Shutterstock

11. V komore je zavárané lečo a lekvár z roku 2007. Babka ti ho stále núka, lebo vraj sa to ešte dá. A čo ťa nezabije, to ťa posilní.

12. Pýtajú sa ťa na rodinných príslušníkov a ľudí z celého mesta/dediny so slovami: „Ale veď vieš ktorý… s ich synom si sa predsa hrával, keď si bol malý.“

13. Sladkosti sú rozmiestnené na veľmi strategických miestach, najmä teda tam, kde by si ich vôbec nečakal. Babkina zástera je plná cukríkov (klasika, jahôdky), ale taká dóza od sušienok? V nej sú klince a sto sedemdesiat druhov rôznych gombíkov.

14. „A kedy nám prídeš ukázať tú svoju?“ Keď začne existovať.

15. Nedokážu pochopiť, prečo sa chceš sťahovať do zahraničia, veď tam ti lepšie nebude a nemajú tam bryndzu. Okrem toho je Slovensko predsa krajinou zázrakov a neobmedzených možností, kde sa aj ľudia s rečovou vadou môžu implementovať do politického diania a z miliárd v štátnom rozpočte sa zo dňa na deň môže stať holé h*vno.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.