Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Každé ročné obdobie má svoje čaro. A aj to zimné. Bez toho „zlého“ by si si nevážil to dobré. Ani v živote sa nestávajú len tie dobré veci. Asi už je najvyšší čas zmieriť s tým, že v zime je logicky – zima.

Pozrime sa na veci, ktoré nám v zime vedia urobiť najväčšiu radosť, hneď potom, ako prestaneme šomrať a nadávať.

1. Radiátor, na ktorý sa vrhneš hneď, ako dôjdeš domov z tej ukrutnej zimy. Tí šťastnejší disponujú podlahovým kúrením a tak sa hneď po príchode hodia na zem. Mať krb? Tak to už je čistý luxus.

2. Vyhrievané sedadlo v aute je pre tvoje pozadie to najlepšie, čo môžeš preň teraz urobiť. Burn, baby burn!

3. Garáž, ktorá je síce vzdialená od tvojho bytu vyše 10 minút cesty, ale žiadna škrabka a ani zimou amputované prsty, prilepené na okne, ti už nehrozia.

4. Síce sú Vianoce už za nami, no ten prvý moment, keď počuješ „All I want for Christmas“ ťa euforicky nabudí tak, že si to musíš spievať niekoľko dní vkuse.

5. Teplý čaj s rumom, punč, horúca medovina a všeobecne akýkoľvek alkohol, ťa poteší vždy, nielen v zime. Cítiš to príjemné teplo rozlievajúce sa po tele? S alkoholom opatrne, aby to nakoniec nebolo teplo vlastného moču, tečúceho po nohe.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/lauren-holiday-xByJvTcWvaVdm)

6. Prvá vločka, čo ti pristane na nose. Za predpokladu, že je ešte celkom príjemne a bez vetra. Ideálne je, ak sa cez noc poriadne rozsneží a ty môžeš toto divadlo pozorovať z okna, s čajíkom v ruke.

7. Ľudia milujú pozorovať hviezdy a veľkomestá z diaľky, či vyhliadok. Vianočná výzdoba a hlavne svetielka jednoznačne k zime patria a vyvolávajú v nás akúsi harmóniu a pokoj. Pokiaľ ich nie je asi 200 a nie sú zamotané dokopy.

8. To, že sa ti nechce vôbec von, môžeš využiť vo svoj prospech. Čo tak sa začať viac učiť, robiť niečo pre seba… srandujeme! Kto by sa netešil na to, ako sa šupne pod teplú deku a pozrie si aspoň 5 častí svojho obľúbeného seriálu?

9. Prežieranie sa s výhovorkou, že sa treba zazimovať. Pretože každý miluje jesť! Pod svetrom to aj tak nevidno a z čoho by si potom chudol na leto?

10. Kniha je veľmi dobrým spoločníkom, preto niet divu, že cez zimu sa ich prečíta najviac. Už máš čas, vonku je predsa zima.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/christmas-xmas-gif-Hgf9s6qQcfGkU)

11. Ženy, ktoré sa dennodenne líčia určite ocenia rýchly „výbeh“ z domu s krycím manévrom v podobe čiapky a šálu až po nos. Žiadne nánosy brizolitu, keď potrebuješ len zbehnúť po chlieb.

12. Keď konečne nasneží a aj sa to udrží. Žiadna čľapkanica a mokré nohy po minúte chôdzi.

13. Ohňostroj, na ktorý civíme ako keby to bolo prvýkrát. Je to skrátka magicky krásne. Cítime sa plní elánu a sme naštartovaní začať nový život. Čo nám vydrží maximálne tri dni, ale nevadí. V tento okamih milujeme všetkých a všetko, pokiaľ nie sme zavretí doma s ustráchaným domácim miláčikom alebo dieťaťom.

14. Keď sme už pri deťoch a domácich miláčikoch, tí sa vedia zo snehu a zimy tešiť najviac, stačí si všimnúť tie iskričky v očiach. A ich radosť v konečnom dôsledku teší aj teba.

15. Aj vianočné filmy vedia spríjemniť zimné obdobie. Síce si ich môžeš pozrieť kedykoľvek, ale v tomto období je aj 1025-krát obohratá Popoluška a iné parády to, čo si skrátka musíš pozrieť. A potom otravuješ všetkých s hláškami, ktoré už rokmi zľudoveli. „No jó no, Matýsek se pos*al!“

16. Rodina je základ, to je jasné a k tomu patria aj hádky. Nemôžeš ich všetkých vystáť dlhšie než 24 hodín, ale sú to tí ľudia, ktorí ťa majú najradšej a ktorí sa ti nikdy neotočia chrbtom. Btw, nikdy nevieš, či ich nevidíš naposledy. Preto buď šťastný a vďačný za to, že si s nimi.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/christmas-gif-spirit-7fgcCCvWKMD6g)

17. Niet chlapa, ktorý by sa netešil na driftovanie. Ak to teda pani zima dovolí a donesie nám už aj sneh.

18. Ísť s partiou na horskú chatu a užiť si parádnu lyžovačku, sánkovačku alebo sa len tak blázniť na snehu. Kedy si naposledy staval snehuliaka alebo urobil anjelika do snehu?

19. Sprcha naša každodenná, nastavená takmer na teplotu varu. Tak veľmi sa ti nechce vyzliecť a tak veľmi sa ti z nej potom nechce von.

20. Konečne si môžeš zahrať hokej na ľade alebo sťa krasokorčuliarka flirtovať na zimnom štadióne. Kým s tebou elegantne nepadne rovno na hubu.

21. Môžeš si pokojne pospať o čosi dlhšie. Výhovorky na zimu sú stále vysoko akceptovateľné. Veď ty predsa za to nemôžeš, že si nemohol naštartovať auto a že cestári opäť nestíhali.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/car-snow-cars-4vIZ6aYWUObO8)

22. Keďže nám je takmer stále zima, doslova túžime po objatí a po tom, aby nás niekto zohrial. Objatie vedie k bozkom, bozky k vyzliekaniu a ďalej to už poznáš.

23. Aj keby si mal práve 40-tku na krku, teplé kakao a vianočné pečivo, ktoré budeš jesť minimálne tri mesiace, budeš ľúbiť vždy.

24. Minimálne týždeň po novom roku si šťastnejší. Veď si zdravší, lepšie sa stravuješ, nefajčíš, nepiješ a plníš si všetky predsavzatia. Tým, ktorým to vydrží minimálne polroka, blahoželáme!

25. Čižmy v lete nosiť nemôžeš. A ani rôzne huňaté krásne svetríky, infantilné ponožky a čiapky s brmbolčekmi. A aj toto je dôvod na radosť.

26. Najväčšia radosť je škodoradosť. Nehovor nám, že ti nie je smiešne, ak vidíš na ulici ukážkový breakdance na ľade. Áno, je to hnusné a určite sa to stane aj tebe, ale jednoducho sa nevieš udržať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/fail-ice-cold-JRetcVFqMRTCo)

Titulná fotka: ssbinternationalschool.in


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť