30 vecí, ktoré robí na letnej dovolenke každý jeden otec na svete

A určite aj ten tvoj.

Zdroj: Anders Wideskott / Unsplash

Niektoré veci sa jednoducho nemenia. Zem sa točí, voda tečie, piesok sa sype, v lete je neskutočné teplo a komáre z teba vysávajú nielen krv, ale aj chuť žiť s nimi na jednej planéte. A to znamená čo? Že sa s celou rodinkou vyberiete schladiť k moru (do Chorvátska, ideálne).

Neodmysliteľnou súčasťou vašej rodinnej letnej dovolenky je, pochopiteľne, tvoj otec. A ten sa na každej dovolenke chová úplne rovnako…

Pobalí sa do ruksaku a následne sprdne všetky ženy v rodine, vrátane svojej milovanej manželky, že sa balia, akoby sa sťahovali. Milovaná manželka tým nie je nadšená a dá mu to patrične pocítiť sériou nemilých pohľadov.

Sprdne všetky ženy v rodine, že sa balia, akoby sa sťahovali. Druhýkrát, pretože musí všetky tie ich pakšametle ťahať dole schodmi.

A potom tretíkrát, keď sa xy nespratných kufrov snaží napasovať do auta. Predošlá skúsenosť s hraním Tetrisu padne vhod.

„Všimol si tu niekto, že nemáme SUV-čko?! Lebo ja som si všimol.“ S kropajami potu o veľkosti pingpongových loptičiek ešte stále pchá do auta batožinu a skloňuje všetky existujúce nadávky, ktorými naša ľubozvučná slovenčina disponuje.

Veľmi nahlas prízvukuje, že je v aute prísny zákaz konzumácie akýchkoľvek potravín, pretože ho predvčerom vytepoval.

Car Wash Lol GIF by SuperMansion - Find & Share on GIPHY

Pri pohľade na dva tucty rezňov v chlebe tento zákaz prehodnocuje, no v rámci zachovania vlastnej autority to pred nikým neprizná.

Pustí na plné pecky nejakú vypaľovačku jeho mládí a škodoradostne sa škerí, keď začne mladšia časť osadenstva auta protestovať.

Nesúhlasne krúti hlavou, keď musíte zastaviť na benzínke a ísť sa hromadne vycikať. Pritom mu bolo treba tiež, no odmietal byť ten, kto to ako prvý vysloví.

Na tej benzínke vám kúpi predražené sladkosti. Ale musíte ich zjesť mimo auta. A nech vás boh chráni, keď mu tými ulepenými čokoládovými prstami zas*riete sedačku!

„Kam ma to vedie? K*rva, šak tu sa nedá odbočiť! Nevrieskaj po mne, ktorý výjazd mám použiť – sme na kruhovom objazde, nie na brannom cvičení! Toto boli úplne vyhodené peniaze! Hneď, ako sa vrátime, pôjdem ten brak reklamovať, a nech si ma ten týpek s tým stupídnym účesom neželá!!!“ Bavíme sa o GPS-ke.

This Way Nick GIF by Nickelodeon - Find & Share on GIPHY

Hodí na svoju milovanú manželku vražedný pohľad číslo dva. „Čo tým akože myslíš, že sa mám opýtať na cestu? Ja viem, kam idem a ocenil by som, keby do mňa aspoň niekto z tejto úchvatnej famílie vložil dôveru!“

Osloví vás rodinka a vehementne zahlási, že ste práve dorazili. S presedeným zadkom a spotenými pazuchami však nevykazujete známky entuziazmu podľa jeho gusta.

Štvrtýkrát nadáva na množstvo vašich kufrov.

Vstáva o šiestej ráno, každý jeden deň, len aby mohol ostatným nadávať, že dlho vyspávajú. „Sme na dovolenke a vy pol dňa preležíte v posteli!“

Po raňajkovom výjazde na švédske stoly je však on ten, kto pol dňa preleží v posteli. Prípadne na lehátku. Do mora ísť nemôže, lebo by ho stiahlo ku dnu ako kotvu.

Patrick Eating GIF by SpongeBob SquarePants - Find & Share on GIPHY

Vysiela svoje ratolesti na bádateľskú akciu naprieč jedálnymi lístkami reštaurácií v okolí. Cieľ – lacné morské plody a ešte lacnejšia rakija.

Testuje lacné morské plody. Zvyšnú polovicu dňa presedí na hajzli.

Poteší sa, že máte v apartmáne aj kávovar. A následne ho dve hodiny nie je schopný spojazdniť. Posledný pokus zavŕši vyhláškou o tom, že nefunguje a o dve hodiny neskôr nahnevane pozoruje svoju milovanú manželku, ako si na ňom robí kávu.

Tvrdí, že drsní chlapi opaľovací krém nepotrebujú. Potrebujú. A on teraz potrebuje Panthenol. Zrazu je veľmi vďačný, že sa v tých desiatich „nepotrebných“ kufroch našlo miesto aj na toto liečivo.

Večer vás núti hrať karty, vraj táto spoločenská činnosť utuží rodinné vzťahy. To, že bol celý tento nápad kolosálna blbosť, zistí v momente, keď mu jedna z jeho ratolestí oznámi, že červená sedma vracia do hry.

Mel Gibson Poker GIF - Find & Share on GIPHY

Háda sa s čašníkom, lebo jeho „káva so šlagom“ stojí viac, ako bolo uvedené v nápojovom lístku. Nie aby bol po tom extempore s kávovarom šťastný, že vôbec nejakú má.

Číta nahlas každú edukačnú tabuľu o miestnej faune a flóre, na ktorú natrafí. Nikoho to nezaujíma, ale jeho to robí šťastným.

Stratí peňaženku.

Zistí, že celý čas bola v bezpečí kabelky jeho milovanej manželky, ktorá ho len chcela poriadne vydusiť za ten trapas s čašníkom. Sám ju tam ráno hodil, aby ju nemusel celý deň nosiť vo vrecu a striehnuť na príležitostných zlodejov. Jeho chyba, že si nepamätá.

Nadáva na cenu miestneho benzínu. „Vyzerám, že kradnem?“

The Simpsons Gas GIF - Find & Share on GIPHY

Sranduje o tom, že naspäť idete peši. Nie je to vtipné. S jeho ekonomicky orientovanou dušou by to totiž vôbec nemusel byť vtip.

Nakáže vám vysypať všetky mušle, čo ste si pracne zbierali počas celej dovolenky. Vraj mu zasmradia auto. A on pred týždňom tepoval.

Vymyslí brilantnú ideu s názvom „čo keby sme sa išli ešte posledný raz okúpať“. Z izby ste už síce vysťahovaní, ale to nevadí… veď sa len v tej plážovej prezliekárni oblečiete do niečoho suchého a bude.

Zo slanej vody ho svrbí zadok celú cestu. Vedia o tom všetci. Aj ten Poliak v susednom aute, ktorý vedľa vás hodinu stál v kolóne pred hraničným prechodom.

Skonštatuje, že ste veľa minuli a že tie náramky na pláži ste si fakt kupovať nemuseli. Ale dobre bolo. A o rok pôjdete zas.

Happy Eddie Murphy GIF by EditingAndLayout - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 prípadov, keď sa ľuďom potvrdilo ich zlé tušenie a zachránilo im to krk

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME