Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Hovorí sa, že pravá láska nepozná hranice. O tom zrejme svedčí aj prípad, o ktorom priniesol správu portál LADbible. 33-ročná Amanda Liberty z anglického Leedsu totiž oznámila svadbu.

Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by ženíchom nebol 93-ročný luster nemeckej výroby menom Luminere. Áno, čítaš dobre. Amanda má totiž objektofíliu, čo je forma fyzickej či emocionálnej príťažlivosti pociťovanej voči neživým objektom.

Vzťahy s ľuďmi ju nezaujímajú

Amanda v relácii Steph’s Packed Lunch na televíznej stanici Channel 4 povedala, že vzťahy s inými ľuďmi jej nič nehovoria. Jej pozornosť majú výhradne neživé predmety. „Nevnímam ich ako neživé, tak ako väčšina ľudí,“ povedala. „Nie je to len obyčajný predmet, má energiu, ktorú môžete spoznať.“ Amanda svoju náklonnosť prirovnala k animizmu, teda spirituálnemu presvedčeniu, ktoré tvrdí, že každý predmet na svete (či už živý alebo neživý) má vlastnú dušu či energiu.

Amanda dodala, že jej objektofília sa rozvíjala postupne. „Sama som tomu dlho nerozumela, ale vždy som sa rešpektovala, hoci som tie pocity nechápala,“ povedala. „Aj teraz je to pre mňa ťažké vysvetliť, pretože naozaj neviem, prečo sa zamilujem do predmetov, neviem to objasniť.“

Láska na prvý pohľad

Zdôraznila ale, že ju jej pocity robia šťastnou a nikdy kvôli nim nemala výčitky. V prípade 93-ročného lustra Luminere to bola podľa nej láska na prvý pohľad. Celé dva týždne naň nemohla prestať myslieť a napokon si ho nechala z Nemecka poslať do Anglicka. Už predtým mala záľubu v lustroch či svietnikoch. S Luminerom dokonca plánuje spoločnú budúcnosť. Hoci, ako Amanda hovorí, nemyslí tým manželstvo v klasickom slova zmysle.

„Keď hovorím manželstvo, nemyslím tým, že by som to chcela porovnávať s manželstvom s iným človekom. Je to skôr záväzok, vyjadrenie mojej lásky a oslava,“ poznamenala. Jej rodina vraj o jej nezvyčajnom vzťahovom živote vie, a hoci tomu príliš nerozumejú, sú šťastní, keď vidia, že je šťastná aj Amanda. „Myslím, že práve to je v živote dôležité. Byť šťastná a cítiť sa byť milovaná,“ zakončila.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť