Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava

36-ročná Vietnamka už jedenásť rokov nespala. Aký je dôvod?

Pani evidentne nikdy nepozerala televízny turnaj v pokri.


Fyziologicky nereálnym stavom trpí 36-ročná Vietnamka Tran Thi Luu. Žena tvrdí, že už viac ako 11 rokov nespala. Jej príbeh sa vymyká zákonom prežitia pozemšťana. Pani Luu, ktorá pracuje v materskej škole, bojuje s trvalou nespavosťou už vyše dekádu. Začalo sa to nevysvetliteľnými epizódami plaču, vytekaním sĺz bez príčiny.

Napriek viacerým pokusom sa kropaje podarilo zastaviť až po roku. Mokré oči vystriedal ďalší záhadný stav. Nemohla zaspať. Napriek extrémnemu vyčerpaniu jej myseľ zostáva nonstop bdelá. Pani Luu trávi každú noc ležaním so zavretými očami pri plnom vedomí, zatiaľ čo jej rodina tvrdo spí.

„Príbeh o tom, že som 11 rokov nespala, je pravdivý. Nie je vymyslený ani prikrášlený, aby som získala publicitu. Ak sa pozriete pozorne, môžete vidieť účinky. Okolo očí mám tmavé kruhy i moja pokožka je veľmi tmavá. Predtým som bola biela a ružová, na tvári som nemala žiadne škvrny,“ uvádza pre miestne médiá.

Podporu nachádza v rodine a manželovi, ktorý sa ju každú noc snaží ukolísať do spánku. Za ten čas vyskúšali viaceré prípravky, relaxačné terapie, východnú i západnú medicínu, rôzne tinktúry. Bez výsledku.

36-ročná Vietnamka už jedenásť rokov nespala. Aký je dôvod?
Shutterstock

Žena vyhľadala odbornú pomoc. Lekári jej diagnostikovali ťažkú insomniu a predpísali silné lieky. Hoci mali množstvo vedľajších účinkov, predovšetkým intenzívne bolesti končatín brániace plynulej chôdzi, rozhodla sa ich užívať. Liečbu však musela prerušiť pre náročnosť prístupu k lieku a hlavne vysokú cenu.  

Napriek dlhodobej absencii spánku z nej vyžaruje sebadôvera a optimizmus. Žije pozitívne, ale aj smutne. Má viacero diagnóz, ktoré, pravdepodobne, súvisia s týmto vzácnym stavom ako akné či permanentné bolesti kostí a žalúdka.


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.