Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Vianočné obdobie sa oficiálne skončilo, všetci už pomaly nabiehajú do pracovného prostredia a nikomu sa nechce. Všetci máme o niekoľko stoviek menej na účte, o niekoľko desiatok viac na váhe a s novoročnými predsavzatiami sa rútime do roku 2018. Avšak, napriek tomu, že sviatkom už odzvonilo, ti možno hlavou blúdia myšlienky, prečo ťa vlastne tvoja rodina mohla tieto sviatky prísť navštíviť. Možno to bol práve jeden z týchto 4 dôvodov.

Prišli sa iba opiť

Väčšinou to je ten single ujo z maminej strany a single teta z otcovej strany a obaja sa tvária, že ich zaujíma, ako sa máte, čo máte nové, a čo vám doniesol Ježiško, ale v realite prišli iba kvôli tomu, aby počuli tú jednu vetu: „Nalejem ti niečo?“. A ver mi, tu zábava iba začína. Nie je nič lepšie ako rodinné posedenie, kde je 50% účastníkov pod vplyvom alkoholu. Vzduchom lietajú obohrané vtipy o policajtoch, blondínkach a sexe, po ktorých sa všetci dajú do smiechu napriek tomu, že tieto vtipy majú ďaleko od slova zábavné. Potom si ťa teta vezme na slovíčko, spýta sa ťa, či už niekoho máš a, či už povieš áno alebo nie, táto konverzácia sa veľmi rýchlo zmení na jej monológ o tom, aké sú muži svine. Nakoniec ti dá do ruky dvacku a povie ti, že si máš spraviť radosť. Rodina je skutočne dar.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/10R53jkO17VQFW)

Prišli ťa iba vyžrať

Väčšinou prichádzajú vo veľkom počte, aby v ten deň nemuseli doma vôbec variť. Prídu ako veľká voda, usadia sa k jedálenskému stolu a teraz už nemáš na výber – musíš im dať niečo na jedenie. Tak ich teda ponúkneš rezňami so šalátom, na ktoré ti, samozrejme, nepovedia nie. Po dojedení na teba zostanú pozerať s príborom v ruke a ľútostným kukučom na tvári, ktorý jednoznačne hovorí, že nestačilo. Tak ich ponúkneš čipsami, po ktorých nasledujú ďalšie páry psích očí, tak nakoniec vytiahneš na stôl chlebíčky, lososa, tuniakový šalát, jednohubky, orechovník, punčový rez a aj muffiny. Ty skončíš s prázdnou chladničkou, oni s plným žalúdkom, pri odchode si ešte uchmatnú zo dve figúrky z vianočnej kolekcie a už ich zasa rok neuvidíš.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/eating-hungry-mr-bean-14sNkocXYaH6i4)

Prišli nenápadne poobzerať tvoju výzdobu, stromček a darčeky, aby to všetko mohli porovnávať so zvyškom tvojej rodiny

Toto väčšinou býva tá staršia časť rodiny, ktorá príde bez pozvania (alebo ohlásenia) a vypytuje sa na všetko. Ako ide škola? Aké máš známky? Aká bola dovolenka? Kde ste boli? Koľko stála peňazí? Máš frajera? Aké má auto? Čo robí? Koľko zarába?
Jednoducho všetko, čo by sa z teba dalo vycucať. Pri odpovedaní na všetky tieto otázky si pamätaj, že všetko, čo tomuto človeku povieš, neskončí pri ňom, ale poputuje aj do uší zvyšku rodiny (poprípade susedov), s ktorými tvoj život preberú do detailov a nezabudnú pridať aj pár „faktov“ zo svojej vlastnej dielne.

tenor.com (https://tenor.com/view/the-office-sarcastic-tell-me-more-michael-scott-gif-5536617)

Prišli lebo musia

Prídu, s úsmevom až po spánky sa ti hodia do náručia, zaželajú ti šťastné a veselé Vianoce plné lásky, šťastia, zdravia, bohatstva a neviem čoho ešte. Ty zdvorilo poďakuješ a s takým istým kŕčovitým úsmevom im potrasieš rukou. Aký ma zmysel predstierať, že vám na sebe záleží, ak to nie je pravda? Nemyslím to v zlom, nemusíte byť na nože, ale niekedy sa stane, že si ani členovia rodiny poriadne nesadnú a nemajú sa o čom porozprávať kvôli odlišným záujmom. Po nejakom čase vám všetkým z tváre opadne úsmev, pretože už dostávate kŕče do líc, tak sa zoberú, odídu a zasa o nich rok ani počuť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/filmeditor-christmas-movies-bill-murray-l1IXWaOsgYSU8IC7m)

A potom tu je, samozrejme, aj to mizivé percento ľudí, ktorí majú rodinu ako z amerického filmu a navštevujú sa skutočne preto, lebo sa majú radi. Je to síce zlaté, ale neuveriteľne neslovenské.

Titulná fotka: maxpixel.freegreatpicture.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť