4 knihy, ktoré by nemali chýbať žiadnemu Marvel fanúšikovi

Marvel nie je iba o komiksoch. Tieto knihy ti priblížia filmový svet MCU.

Zdroj: Ria Veresová / EMEFKA

Takto pred rokom si väčšina z nás v kinách vychutnávala epické vyvrcholenie tretej fázy Marvel Cinematic Universe – film Avengers: Endgame. Po zdrvujúcom konci filmu Avengers: Infinity War sme museli prežiť celý nasledujúci rok, aby sme zistili, čo sa vlastne stalo a ako to celé skončí.

Nekonečné čakanie však stálo za to – Marvel pre nás pripravil nervydrásajúcu epickú jazdu, po ktorej zostalo iba málo očí bez sĺz a ktorú nestačí vidieť iba raz. Definitívnou bodkou tretej fázy bol film Spiderman: Far from Home, ktorý prišiel do kín krátko po Endgame.

V dnešných dňoch sme si mali v kinách užívať prvý film štvrtej fázy MCU – sólové dobrodružstvo Natashe Romanoff – Black Widow. Keďže sú ale kiná kvôli pandémii zavreté, všetky premiéry filmov sa presunuli. Čo to pre nás znamená? Ak všetko pôjde tak, ako má, na premiéru filmu Black Widow sa môžeme tešiť začiatkom novembra.

Keď sa na danú situáciu pozrieš optimisticky, máš približne pol roka, aby si si dal maratón Marvel filmov alebo aby si sa pustil do čítania pôvodných komiksov. A keďže ti chceme to nekonečné čakanie trocha spríjemniť, našli sme aj zopár kníh, ktoré ti pomôžu prečkať toto obdobie a pomocou ktorých sa budeš dokonale orientovať vo filmoch a postavách.

Tieto doplňujúce knihy o MCU zaujmú každého Marvel fanúšika:

Marvel Studios: Encyklopédia postáv (Adam Bray)

V tejto knihe sa stretneš s hrdinami a zloduchmi filmového sveta štúdia Marvel. Nájdeš tu fascinujúce fakty o tvojich obľúbených postavách zo všetkých strhujúcich filmov MCU – od členov tímu Avengers až po zlovestného Dormammua.

Encyklopédia postáv predstaví jednotlivých hrdinov a záporákov jednoducho a v stručne, takže je vhodná pre „začiatočníkov“ aj pre mladšie ročníky. Okrem informácií v nej nájdeš aj mnoho fotiek z filmov, takže ak si ich videl, určite si rád zaspomínaš a možno sa opäť pustíš do pozerania.

Ria Veresová / EMEFKA

Marvel Studios: Obrazový sprievodca (Adam Bray)

Táto kniha v našich očiach predstavuje „múdrejšieho a namakanejšieho staršieho brata“ predchádzajúcej Encyklopédie postáv. Síce sa počtom strán od seba oveľa nelíšia, ale Obrazový sprievodca má omnoho väčší formát a ukrýva v sebe oveľa viac informácií.

Okrem opisu postáv nájdeš v knihe aj rôzne zaujímavosti z fantastického sveta MCU – informácie o Iron-Manovom brnení, Star-Lordových jedinečných quadblasterov, Strangeovho levitačného plášťa, tajomstvách Kameňov nekonečna, zlatých sálach Asgardu, špičkového sídla Tonyho Starka a oveľa viac.

Listovanie v tejto knihe ťa úplne pohltí a ani si nevšimneš, ako ti pri tom ubehne čas.

Ria Veresová / EMEFKA

Marvel: Absolútne všetko, čo potrebujete vedieť (kolektív autorov)

Keď si fanúšik MCU, táto zaujímavá kniha bude pre teba už iba čerešničkou na pomyselnej torte. Popri zbierke komiksov a funko-pop figúrok predstavuje must-have, ktorý dovedie tvoju zbierku k dokonalosti.

Nájdeš v nej rôzne informácie nielen z filmov, ale aj z komiksov, čo v našich očiach predstavuje trocha vyšší level „fandenia“ (nebudeme si klamať – mnohí fanúšikovia komiksy nikdy nečítali a videli iba filmy).

Ak chceš vedieť, či Hulk dokáže svojich protivníkov zraziť na zem aj obyčajným tlesknutím rúk; či Punisher dokáže zabiť aj sám seba; alebo čo je malé, zelené a so schopnosťami Thora, tak si čítanie tejto obrovskej 235-stranovej knihy určite užiješ.

Ria Veresová / EMEFKA

Marvel: Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku (Sean Howe)

Správny fanúšik sa iba málokedy uspokojí s „povrchnými“ informáciami a veľakrát skúma objekt svojho záujmu do hĺbky. Je síce pekné, že na prvý pohľad vyzerá celý marvelovský svet ako dokonalá rozprávka, ale vieš, čo všetko sa za tým skrýva? Ak nie, odporúčame ti siahnuť po biografickej knihe Marvel: Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku.

Sean Howe v nej opisuje fascinujúce dejiny slávnej spoločnosti a zachytáva jej prerod od skromných začiatkov po súčasnú nadvládu nad Hollywoodom. Odhaľuje v nej pravdu skrytú za červeno-bielym logom a mnohým fanúšikom vzal všetky ilúzie.

Na základe obrovského množstva výskumov, rozhovorov a rešerší vznikol poctivý portrét Marvelu – príbeh aj o tom, ako ťa komerčný úspech dokáže prinútiť urobiť nepekné veci hoci aj najlepším kamarátom. Mnohým ľuďom, o ktorých sa v knihe píše, sa toto dielo nepáči. Ale čitateľom rozhodne áno.

Ria Veresová / EMEFKA

Dúfame, že si čakanie na najbližšiu marvelovku vďaka vyššie spomenutým knihám užiješ a prajeme ti príjemné čítanie. 🙂

Viac zaujímavostí zo sveta kníh a knižných noviniek nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
22
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Podarené virálne video ukazuje, ako by vyzeral Terminátor v českom prostredí


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME