Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Takto pred rokom si väčšina z nás v kinách vychutnávala epické vyvrcholenie tretej fázy Marvel Cinematic Universe – film Avengers: Endgame. Po zdrvujúcom konci filmu Avengers: Infinity War sme museli prežiť celý nasledujúci rok, aby sme zistili, čo sa vlastne stalo a ako to celé skončí.

Nekonečné čakanie však stálo za to – Marvel pre nás pripravil nervydrásajúcu epickú jazdu, po ktorej zostalo iba málo očí bez sĺz a ktorú nestačí vidieť iba raz. Definitívnou bodkou tretej fázy bol film Spiderman: Far from Home, ktorý prišiel do kín krátko po Endgame.

V dnešných dňoch sme si mali v kinách užívať prvý film štvrtej fázy MCU – sólové dobrodružstvo Natashe Romanoff – Black Widow. Keďže sú ale kiná kvôli pandémii zavreté, všetky premiéry filmov sa presunuli. Čo to pre nás znamená? Ak všetko pôjde tak, ako má, na premiéru filmu Black Widow sa môžeme tešiť začiatkom novembra.

Keď sa na danú situáciu pozrieš optimisticky, máš približne pol roka, aby si si dal maratón Marvel filmov alebo aby si sa pustil do čítania pôvodných komiksov. A keďže ti chceme to nekonečné čakanie trocha spríjemniť, našli sme aj zopár kníh, ktoré ti pomôžu prečkať toto obdobie a pomocou ktorých sa budeš dokonale orientovať vo filmoch a postavách.

Tieto doplňujúce knihy o MCU zaujmú každého Marvel fanúšika:

Marvel Studios: Encyklopédia postáv (Adam Bray)

V tejto knihe sa stretneš s hrdinami a zloduchmi filmového sveta štúdia Marvel. Nájdeš tu fascinujúce fakty o tvojich obľúbených postavách zo všetkých strhujúcich filmov MCU – od členov tímu Avengers až po zlovestného Dormammua.

Encyklopédia postáv predstaví jednotlivých hrdinov a záporákov jednoducho a v stručne, takže je vhodná pre „začiatočníkov“ aj pre mladšie ročníky. Okrem informácií v nej nájdeš aj mnoho fotiek z filmov, takže ak si ich videl, určite si rád zaspomínaš a možno sa opäť pustíš do pozerania.

Ria Veresová / EMEFKA

Marvel Studios: Obrazový sprievodca (Adam Bray)

Táto kniha v našich očiach predstavuje „múdrejšieho a namakanejšieho staršieho brata“ predchádzajúcej Encyklopédie postáv. Síce sa počtom strán od seba oveľa nelíšia, ale Obrazový sprievodca má omnoho väčší formát a ukrýva v sebe oveľa viac informácií.

Okrem opisu postáv nájdeš v knihe aj rôzne zaujímavosti z fantastického sveta MCU – informácie o Iron-Manovom brnení, Star-Lordových jedinečných quadblasterov, Strangeovho levitačného plášťa, tajomstvách Kameňov nekonečna, zlatých sálach Asgardu, špičkového sídla Tonyho Starka a oveľa viac.

Listovanie v tejto knihe ťa úplne pohltí a ani si nevšimneš, ako ti pri tom ubehne čas.

Ria Veresová / EMEFKA

Marvel: Absolútne všetko, čo potrebujete vedieť (kolektív autorov)

Keď si fanúšik MCU, táto zaujímavá kniha bude pre teba už iba čerešničkou na pomyselnej torte. Popri zbierke komiksov a funko-pop figúrok predstavuje must-have, ktorý dovedie tvoju zbierku k dokonalosti.

Nájdeš v nej rôzne informácie nielen z filmov, ale aj z komiksov, čo v našich očiach predstavuje trocha vyšší level „fandenia“ (nebudeme si klamať – mnohí fanúšikovia komiksy nikdy nečítali a videli iba filmy).

Ak chceš vedieť, či Hulk dokáže svojich protivníkov zraziť na zem aj obyčajným tlesknutím rúk; či Punisher dokáže zabiť aj sám seba; alebo čo je malé, zelené a so schopnosťami Thora, tak si čítanie tejto obrovskej 235-stranovej knihy určite užiješ.

Ria Veresová / EMEFKA

Marvel: Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku (Sean Howe)

Správny fanúšik sa iba málokedy uspokojí s „povrchnými“ informáciami a veľakrát skúma objekt svojho záujmu do hĺbky. Je síce pekné, že na prvý pohľad vyzerá celý marvelovský svet ako dokonalá rozprávka, ale vieš, čo všetko sa za tým skrýva? Ak nie, odporúčame ti siahnuť po biografickej knihe Marvel: Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku.

Sean Howe v nej opisuje fascinujúce dejiny slávnej spoločnosti a zachytáva jej prerod od skromných začiatkov po súčasnú nadvládu nad Hollywoodom. Odhaľuje v nej pravdu skrytú za červeno-bielym logom a mnohým fanúšikom vzal všetky ilúzie.

Na základe obrovského množstva výskumov, rozhovorov a rešerší vznikol poctivý portrét Marvelu – príbeh aj o tom, ako ťa komerčný úspech dokáže prinútiť urobiť nepekné veci hoci aj najlepším kamarátom. Mnohým ľuďom, o ktorých sa v knihe píše, sa toto dielo nepáči. Ale čitateľom rozhodne áno.

Ria Veresová / EMEFKA

Dúfame, že si čakanie na najbližšiu marvelovku vďaka vyššie spomenutým knihám užiješ a prajeme ti príjemné čítanie. 🙂

Viac zaujímavostí zo sveta kníh a knižných noviniek nájdeš tu.


Ako hodnotíš tento článok?

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť