Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 22.2.2024
sk
Etela
cz
Petr

Ako dlho ti trvalo, kým si získal vodičský preukaz? Možno sa ti to podarilo hneď na prvýkrát, možno bolo potrebných viacero pokusov, ale iste si ho získal rýchlejšie než Isabelle Stedman z anglického mesta Ampthill. Tá sa snaží získať vodičák už neuveriteľných 30 rokov, informuje portál LADbible.

Za ten čas absolvovala viac ako tisíc hodín autoškoly, ale získať vodičák sa jej dodnes nepodarilo. Problém je v tom, že vždy keď si Isabelle sadne za volant, prepadne ju silná panika a úzkosť. Nezriedka sa jej stalo, že za volantom omdlela.

Profimedia

Preukaz sa snaží získať od 17 rokov

47-ročná pracovníčka supermarketu začala s autoškolou ako 17-ročná a doteraz na ňu minula viac ako 10-tisíc libier (asi 11 683 eur). „Učím sa 30 rokov, ale kedykoľvek si sadnem do auta, mám pocit, akoby som nikdy predtým v aute nesedela,“ povedala Isabelle. „Je to desivé. Nerozumiem tomu, odrazu dostanem silný pocit úzkosti, ktorý ma úplne ovládne. Môj mozog sa akoby odstrihne a ja na pár sekúnd stratím vedomie.“

Dodala, že najväčšie problémy jej robia kruhové objazdy. Vždy keď znovu naberie vedomie, auto je zaparkované na kraji cesty, keďže sa volantu musel chopiť inštruktor. Isabelle dodala, že ju jej neúspechy neraz dohnali k slzám, ale je rozhodnutá svoju snahu nevzdať.

Profimedia

„Túžim konečne šoférovať, aby som mohla voziť dcéru na vysokú školu a navštevovať svoju rodinu po celej krajine. Ale je to také traumatizujúce, že sa bojím, že sa to nikdy nenaučím,“ podotkla smutne. Podotkla tiež, že jej dve deti pravdepodobne získajú vodičák rýchlejšie než ona.

Jej syn Dominic (22) a dcéra Stella (17) začali s lekciami šoférovania len nedávno, ale zdá sa, že v ich prípade bude cesta za vodičským preukazom bezproblémová. Podobné úzkosti ako ich mama totiž nezažívajú. Isabelle ale cíti hanbu, že ona sama stále nemôže šoférovať. Ako poznamenala, všetci v jej okolí majú vodičák. „Je to 30-ročná nočná mora, ale mám nádej, že jedného dňa sa mi to podarí,“ uzavrela.

Profimedia
Profimedia

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.