Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Ako dlho ti trvalo, kým si získal vodičský preukaz? Možno sa ti to podarilo hneď na prvýkrát, možno bolo potrebných viacero pokusov, ale iste si ho získal rýchlejšie než Isabelle Stedman z anglického mesta Ampthill. Tá sa snaží získať vodičák už neuveriteľných 30 rokov, informuje portál LADbible.

Za ten čas absolvovala viac ako tisíc hodín autoškoly, ale získať vodičák sa jej dodnes nepodarilo. Problém je v tom, že vždy keď si Isabelle sadne za volant, prepadne ju silná panika a úzkosť. Nezriedka sa jej stalo, že za volantom omdlela.

Profimedia

Preukaz sa snaží získať od 17 rokov

47-ročná pracovníčka supermarketu začala s autoškolou ako 17-ročná a doteraz na ňu minula viac ako 10-tisíc libier (asi 11 683 eur). „Učím sa 30 rokov, ale kedykoľvek si sadnem do auta, mám pocit, akoby som nikdy predtým v aute nesedela,“ povedala Isabelle. „Je to desivé. Nerozumiem tomu, odrazu dostanem silný pocit úzkosti, ktorý ma úplne ovládne. Môj mozog sa akoby odstrihne a ja na pár sekúnd stratím vedomie.“

Dodala, že najväčšie problémy jej robia kruhové objazdy. Vždy keď znovu naberie vedomie, auto je zaparkované na kraji cesty, keďže sa volantu musel chopiť inštruktor. Isabelle dodala, že ju jej neúspechy neraz dohnali k slzám, ale je rozhodnutá svoju snahu nevzdať.

Profimedia

„Túžim konečne šoférovať, aby som mohla voziť dcéru na vysokú školu a navštevovať svoju rodinu po celej krajine. Ale je to také traumatizujúce, že sa bojím, že sa to nikdy nenaučím,“ podotkla smutne. Podotkla tiež, že jej dve deti pravdepodobne získajú vodičák rýchlejšie než ona.

Jej syn Dominic (22) a dcéra Stella (17) začali s lekciami šoférovania len nedávno, ale zdá sa, že v ich prípade bude cesta za vodičským preukazom bezproblémová. Podobné úzkosti ako ich mama totiž nezažívajú. Isabelle ale cíti hanbu, že ona sama stále nemôže šoférovať. Ako poznamenala, všetci v jej okolí majú vodičák. „Je to 30-ročná nočná mora, ale mám nádej, že jedného dňa sa mi to podarí,“ uzavrela.

Profimedia
Profimedia

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť