Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 22.2.2024
sk
Etela
cz
Petr

Zaujíma ťa, ako vznikli prvé vibrátory, prečo Egypťania pripevňovali na mŕtve telá umelé pohlavné orgány a akých zverstiev sa dopúšťali obyvatelia Rímskej ríše? Tak potom si na tom správnom mieste. Pripravili sme si pre teba totiž 5 šokujúcich historických faktov z oblasti sexu a povieme ti… niektoré by si možno radšej ani nevedel.

1. Vznik vibrátorov ako medicínskych pomôcok

Ľudská psychika bola veľmi dlho neprebádaným územím a duševné choroby niečím desivým a nepochopeným. Ľudia, čo sa vymykali norme, boli odpadom spoločnosti, dostali nálepku „blázni“ a okolie sa od nich dištancovalo. Lekári sa ich stav občas pokúšali zvrátiť, no nevedeli ako, a tak svojou experimentálnou liečbou narobili viac škody ako úžitku.

Na jednu „duševnú chorobu“ sa im však liek podarilo nájsť pomerne rýchlo. Úzkosť, problémy so spánkom, podráždenosť, erotické fantázie, pocit tiaže v podbrušku či vlhkosť medzi nohami, to boli časté symptómy ochorenia, ktoré v 19. storočí fičalo pod názvom hystéria. Postihovalo nežné pohlavie a ver či nie, postihuje ho dodnes. Len sa to už volá trochu inak.

Shutterstock

Sexuálna frustrácia. V 19. storočí sa stále globálne verilo, že ženy nemajú sexuálne túžby, dokonca ani pôžitok zo samotného aktu. Sú len prostriedkom na odbavenie fantázií svojich manželov, na plodenie detí a tam to končí. Kvôli tejto pomýlenej idei boli také sexuálne frustrované, až začali reálne šalieť.

Našťastie sa to lekárom podarilo včas podchytiť a vďaka ich promptnej reakcii tu dnes máme šikovného spoločníka na dlhé nudné večery – vibrátor. Lekári hysterické ženy najprv obrábali ručne, no bolo ich kvantum a karpálny tunel nie je žiadna sranda. Rozhodli sa teda vymyslieť medicínsku pomôcku, ktorá uchráni ich nebohé pravačky od presilenia a zároveň vyhovie pacientkam. A hľa, podarilo sa.

Shutterstock

2. Rozviesť sa znamená súložiť pred súdom

Skúška impotencie. Bizarná forma rozvodového konania, ktorá nabrala na popularite v 14. storočí a solídne sa držala ešte ďalších tristo rokov. Väčšina dnešných žien ani netuší, že sa niečo podobné odohrávalo, vtedajšie Európanky však dobre vedeli, že toto je ich jediná cesta von z nešťastného manželstva – a nebáli sa ju podstúpiť.

Teraz žijeme v 21. storočí a rozvádza sa ľahko. Ak nie sú v manželstve deti ani majetky, stačí podať žiadosť a o chvíľu je po všetkom. V minulosti to však také jednoduché nebolo. Nevera ani domáce násilie by pred súdom neobstáli, jediným pádnym dôvodom na separáciu manželov boli nezhody v posteľnom živote.

Shutterstock

Chlap mohol drahú mlátiť hlava-nehlava a od rána do večera behať za cudzími sukňami, ale keď mu doma nestál… to bol reálny problém. Samotnému súdu, teda skúške impotencie, predchádzala siahodlhá čakacia doba, ktorá dávala neschopnému mužovi čas vzchopiť sa a vzchopiť aj výbavu v nohaviciach. Ak sa mu to za tri roky nepodarilo a žena stále trvala na svojom, išlo sa na vec.

Doslova. Manželia museli súložiť, na súde pred porotou. Takže, ak aj muž nemal reálny problém s erekciou, pod paľbou zvedavých pohľadov si mohol byť prakticky istý, že z jeho výkonu nič nebude. Po onom akte porota vyspovedala všetkých svedkov, ktorí mohli mať o predmete pojednávania akékoľvek informácie, napríklad priateľov či služobníctvo, a na základe zistení vyriekla verdikt.

Shutterstock

3. Pompejské ulice boli plné penisov

Niektoré veci sa v škole neučia (možno pre dobro nás všetkých) a jednou z nich sú nepochybne aj pikantné detaily z pozadia Rímskeho impéria. Rimania žili život naplno. Mysleli si, že im patrí svet, holdovali alkoholu a pornografii a súložili hlava-nehlava. Prostitúcia bola v tom čase legálna a platiť si za sex nebolo vôbec, ale že vôbec tabu.

Rimania boli posadnutí penismi. Boli doslova všade – sochy v tvare mužských pohlavných údov zdobili domy, mozaiky vypĺňali okná, malí chlapci či vojaci ich zase nosili na náhrdelníkoch a verili, že ich ochránia. Ešte raz, jednoducho boli všade. A čerešnička na torte? Mnohé z nich sa skveli na uliciach a ukazovali zblúdilým pútnikom cestu domov…

Shutterstock

Alebo nie tak celkom. V skutočnosti ukazovali chlapom cestu do najbližšieho bordelu. Rímska ríša bola vlastne jeden veľký nevestinec, plný menších nevestincov, aby nikomu nebolo ľúto. Aby sa medzi nimi človek nestratil, smer mu ukazovali falusy vyryté v stenách naokolo, ktoré, mimochodom, celkom nevykynožil ani povestný výbuch sopky, a teda na ne možno v Pompejach naraziť dodnes.

4. Zvieratá znásilňovali gladiátorov

Rimania. Ešte chvíľu pri nich ostaneme a porozprávame si nielen o ich chorobnej láske k penisom, ale aj o ich zvrátenom zmysle pre humor. Zábava je abstraktný pojem, ktorý sa rokmi mení, a pre starovekých Rimanov? Pre nich boli najväčšou zábavou Hry.

Shutterstock

Prišli malí, prišli veľkí, bohatí aj chudobní – všetci sa zhŕkli na tribúnach masívnej arény, aby sledovali hŕstku údajných kriminálnikov bojovať o holý život. Nebol to pekný pohľad, ale v porovnaní s tým, čo sa dialo cez polčas, to bol skutočne len slabý odvar. Polčas bol totiž zlomový. Publikum sa netrpezlivo dožadovalo ďalších zápasov, bolo treba ho zabaviť… a to sa aj dialo.

Zrazu sa na ničnetušiacich bojovníkov vyvalili divé zvery. Do arény vtrhli levy, medvede, leopardy a diviaky, všetky trýznené hladom, a v snahe konečne sa nasýtiť začali mužov trhať na márne kúsky. Lenže ani to nebolo všetko. Skandujúci Rimania totiž neprahli len po krvi, chceli vidieť viac – kompletnú degradáciu ľudskej duše.

Shutterstock

Keď divé zvieratá začali bezbranných bojovníkov znásilňovať, neváhali sa pozerať. Čo pozerať, oni si to náramne užívali. Pretože smrť a sex, to boli dva nosné piliere starorímskej zábavy, a ešte o to lepšie, keď to celé vedeli otočiť na vzdávanie holdu jednému zo svojich bohov. V tomto prípade to bol Jupiter – boh, ktorý na seba s obľubou preberal zvieraciu podobu, aby mohol súložiť s ľudskými ženami.

5. Egypťania verili v posmrtný sex

Sex ako jedna z euforických slastí pozemského života je myšlienka značne moderná, s ktorou by sa starovekí Egypťania určite nestotožnili. Pre nich bol sex prirodzenou súčasťou posmrtného života. Práve to je dôvodom, prečo na múmie mužov pripevňovali umelé penisy a na múmie žien zase bradavky. Verili, že tieto prídavné časti s nimi v posmrtnom živote opäť zrastú a budú im slúžiť.

Shutterstock

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.