5 bizarných reštaurácií a kaviarní, ktoré možno nájsť hádam len v Tokiu

Toto mesto je hotové šialenstvo. A jeho podniky s ním.

Zdroj: © Profimedia

Tokio. Bláznivé mesto plné bláznivých ľudí a tejto bláznivej kultúre zodpovedajú aj mnohé podniky, ktoré možno v najväčšom meste Japonska nájsť. My sme dnes vybrali päťku takých, ktoré sa norme vymykajú vo všetkých možných ohľadoch a presvedčiť sa o tom môžete na vlastné oči.

Robot Restaurant, Šindžuku

Robot Restaurant patrí bezmála k najpopulárnejším turistickým lákadlám, ktoré Šindžuku i Tokio ako také ponúka. A niet sa čomu diviť. Návštevníkom ponúka zmesku robotov, drakov, nindžov, energických a tematicky odetých tanečníc, neónových svetiel, ktoré v kombinácii s burácajúcimi bubnami tvoria skúsenosť hlučnú, delirickú a hlavne – nezabudnuteľnú.

Reštaurácia je dokonalým splynutím elektroniky a gýču. Pri vstupe vás privítajú dve robotické krásky, ktorým sa môžete usadiť do lona, a potom vás od epileptického bláznovstva delí doslova len jedna jazda výťahom.

Pavúky, monštruózne mechanické pavúky, ktoré sa nad hlavami burácajúcich hostí snažia rozmetať ešte väčších robo-žralokov na kusy. Zo zákulisia sa vynoria zamestnanci navlečení vo futuristických kostýmoch nindžov a drakov, neskôr sa k nim pridajú pestrofarebné tanečnice, natriasajúce sa do rytmu hudby tak hlasnej, že deťom pri vstupe dávajú ochranné slúchadlá.

Najväčším paradoxom je, že Robot Restaurant, hoci to má v názve, vlastne reštauráciou ani nie je. Na bare sa môžete občerstviť drinkom a v ponuke je aj niekoľko enormne predražených slaných pochutín, no skutočné gastronomické zázraky by ste hľadali len márne. Sprievodcovia odporúčajú najesť sa v jednej z okolitých reštaurácií a potom sa prísť za 70 eur – lebo toľko stojí vstupné – zabaviť sem.

Sushiya No Nohachi, Asakusa

Zašitá v tichej uličke turistami obľúbenej časti Tokia, v Asakuse, sa nachádza reštaurácia, ktorá ponúka sushi ako žiadna iná. Maličké. Dalo by sa povedať, že hádam najmenšie, aké sa dá, keďže základom každého sushi je len jedno jediné zrniečko ryže.

Celé to začalo v roku 2002, keď jeden zo stálych zákazníkov vyzval syna majiteľa, Ikena Hironoriho, aby mu pripravil najmenšie sushi, aké zvládne. Ten mu pripravil toto. Netrvalo dlho a o šikovnom kuchárovi, ktorý zvládne pripraviť miniatúrne sushi, sa dozvedeli ľudia a začali si tento – ak sa to tak vôbec dá nazvať – pokrm pýtať pravidelne. Zaradili ho teda do ponuky.

Ako to v špičkovej gastronómii býva, za drobnú porciu musí človek neraz vysoliť nemalé peniaze. V prípade Susiya No Nohachi to však neplatí. Ak si človek objedná klasický set ich domáceho sushi, dostane k nemu osem kúskov toho maličkého celkom zadarmo, pričom veľký set sushi stojí zhruba 40 eur.

Totti Candy Factory, Harajuku

Harajuku opäť patrí k rušným tokijským štvrtiam. Známa je najmä svojím pestrofarebným pouličným umením a módnou scénou, preto aj jedlo, ktoré sme sa dnes rozhodli vypichnúť, bude pestrofarebné a moderné. A neskutočne sladké. Nachádza sa tu totiž pobočka reťazca Totti Candy Factory, ktorá ako jediná ponúka dúhovú cukrovú vatu. 

Je nadýchaná a obrovská, a pokiaľ milujete všetko sladké a nevadia vám ulepené prsty, potom je to presne to pravé, čím si spríjemniť predieranie sa tamojšími ulicami. Dúhová wata-gashi má niekoľko farebných vrstiev a každá z nich má inú príchuť. Práve preto je záujem o ňu veľký a v rade si postojíte niekoľko dlhých minút, kým sa vôbec dostanete k pultu.

Hoci je gigantická cukrová vata nespochybniteľnou dominantou Totti Candy Factory, ponúka táto netradičná cukráreň aj iné dobroty. Pýšiť sa môžu všakovakými rozkošnými lízankami a rovnako aj koláčikmi na paličke, v anglicky hovoriacich krajinách známe ako cake-pops. Žiadna z týchto dobrôt vás nezruinuje. Ceny sa pohybujú v rozmedzí zhruba od 5 eur (lízatko) až po 7 eur (dúhová vata).

Kawaii Monster Cafe, Harajuku

Opäť sa vraciame do oblasti Harajuku, tentoraz na miesto, kde sa do sýtosti vybúril japonský dizajnér povestný svojou extravaganciou, Sebastian Masuda. Po úspechu, ktorý zožal jeho módny butik 6% Doki Doki, sa pustil do ďalšieho bizarného projektu a výsledkom je kaviareň Kawaii Monster Cafe, kde sa rozprávkové čaro prelína s hororom.

Kawaii Monster Cafe v sebe spája všetko, čím je táto tokijská štvrť taká povestná – hluk, farby a neopísateľný chaos. Návštevníci vchádzajú do jeho útrob cez ústa obrovskej príšery, ktorá je jasnou predzvesťou toho, čo ich čaká vo vnútri. A že interiér neostáva zovňajšku vôbec nič dlžný.

Usadiť sa môžete pod obrovskými psychedelicky pôsobiacimi hubami alebo sa presunúť k monumentálnym hlavám zajkov a jednorožcov, ktoré cucajú mlieko z rovnako veľkých detských fliaš. Dokonca aj toalety hýria farbami a celá scenéria vyzerá ako vystrihnutá z Charlieho a továrne na čokoládu, konkrétne z tej scény, kde to obézne decko vcucla obrovská trubka na čokoládu.

Bláznivým zjavom môže kaviareň konkurovať baru Robot Restaurant, ktorý započal celý náš dnešný zoznam. V čom ju však jednoznačne tromfne, je jedlo. Narozdiel od nej totiž Kawaii Monster Cafe ponúka skutočné kulinárske veľdiela, ktoré sú rovnako bláznivé, ako by človek na tomto mieste čakal. Ceny jedla začínajú na 6 eurách a prvé vstupné stojí 4 eurá.

View this post on Instagram

🔥information🔥 The year-end and New Year fair 【Kawaii Party 2020 Harajuku Festival】will be held from December 26, 2019 to January 5, 2020🌈🌈🌈🌈🌈  Mouse hamburgers that are the zodiac signs 🐭🍔and curry inspired by red Fuji 🗻🍛appear as limited-time menus❣️ And on New Year's Eve, a countdown party will be held🥰🥰🥰🥰🥰🎉Please come to @kawaiimonstercafe during the New Year holidays💓 #kawaiimonstercafe #monstercafe #カワイイモンスターカフェ #destination #tokyo #harajuku #shinuya #art #artrestaurant #colorful #color #pink #cafe #travel #trip #traveljapan #triptojapan #japan #colorfulfood #rainbow #rainbowcake #rainbowpasta #strawberry #pancakes #takeshitastreet #harajukustreet #harajukugirl #tokyotravel #onlyinjapan #newyears

A post shared by KAWAII MONSTER CAFE (@kawaiimonstercafe) on

Kipposhi, Shibuya

Modrá je dobrá, povedal si v roku 2016 pán Koizumi, majiteľ tokijskej reštaurácie Kipposti, a otvoril si podnik, v ktorom dáva tradičnej japonskej rezancovej polievke trochu iný, „listerinoidný“ nádych. Presne tak. Hoci je Japonsko a s ním aj jeho hlavné mesto plné reštaurácií, ktoré ponúkajú ramen vo všetkých jeho variáciách a podobách, len Kipposhi servíruje ramen, ktorý je modrý.

Koizumi odjakživa veril, že ramen je určitou formou umenia a sníval o tom, ako si otvorí vlastné bistro. Keď sa tak štyri roky dozadu v júli stalo, odmietol siahnuť po overenej klasike, ktorej je na každom rohu plno. Namiesto toho sa rozhodol svoje jedlo ozvláštniť. Inšpiráciou mu bolo more obmývajúce Havajské ostrovy a práve po ňom zdedil svoju charakteristickú farbu.

Základom polievky je kurací vývar, do ktorého sa následne pridávajú rezance, na plátky nakrájané kuracie mäso, zelenina a varené vajce. Tajomstvo modrej farby si majiteľ necháva pre seba, ľudia však špekulujú, že v tom má prsty modrá spirulina. Tá totiž nemá žiadnu chuť, zato veľmi očividné farebné vlastnosti. Porcia modrého ramenu vás vyjde zhruba na 10 eur.

Zdroje: neverendingvoyage.com, tokyocheapo.com, tofugu.com, apetiteforjapan.com, matcha-jp.com, atlasobscura.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 ľudí, ktorí si vychutnali sladučkú pomstu tým najlepším možným spôsobom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME