5 detských hudobných hviezd zo Slovenska, ktoré sme ako deti „žrali“ a ich osudy

Kam sa podela mandarínka Darinka či náš malý pes Bobi?

Priznajte sa, kto z vás mal všetky tri kazety Peter Nagy a deti? A kto tajne dúfal, že bude tak cool ako Martin Madej v šiltovke a koženej bunde? Najväčšiu slávu prežili ako deti, no niektorí z detských spevákov sa až tak nestratili ani dnes. A niektorí úplne zmizli z povrchu zemského.

Michaela Paštéková

bratislava.sme.sk

Dievča, z ktorej Peťo Nagy spravil hudobný idol tínedžerov a predbehol tak dobu, a aj Britney Spears. Všetci sme chceli byť tak hustí ako Miška z videoklipu Sprayer Frayer a každý vedel naspamäť text Mandarínky Darinky, So mnou nikdy nezostárneš či Poď hrať ping pong. Na konte má štyri albumy, ten posledný vydala ako 16-ročná, potom to zabalila a išla študovať estetiku. No a nakoniec „zostáárla“, má 36 rokov, je pedagogička na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a písala pre Hospodárske noviny. Ktovie, koľko z jej študentov si na ňu pamätá?

Tweensky

TVnoviny.sk

Najskôr Tweensky, teraz TWiiNS alias Veronika a Daniela Nízlové začali spievať, keď mali desať a už v štrnástich vydali prvý album. Medzi ich hity patrí pieseň Aký budeš aký, čo je v podstate nevydarená slovenská verzia I should be so lucky od Kylie Minogue. Mali ale aj svoju tvorbu, dokonca videoklip s naozajstnými tlačítkovými mobilmi, wow. Tieto nevinné „holčičky“ vyrástli do krásy a stali sa tajným snom všetkých úchylákov. Teraz, keď už majú 32 rokov, majú za sebou účasť na Eurovízii a americkú sr*č...pesničku One night standAle nahrali ju s Flo Ridom, takže by sme mali ticho závidieť. O komentároch pod pesničkou na YouTube radšej pomlčíme.

Martin Madej

korzar.sme.sk

Taktiež jeden z najúspešnejších učňov samotného majstra slova Petra Nagya, vtedajšieho lovca detských popstar, má dnes už 30 rokov. Neexistuje dieťa, ktoré vtedy nepílilo uši rodičom jeho hitmi s Ferarri a o tom, ako by mal pes vykadiť lego, ktoré chýba z lietadla. Singel Bobi naspieval pre album Peter Nagy a deti 2 keď mal 8 rokov a bola to nejakým zázrakom taká pecka, že o dva roky neskôr vydal svoj vlastný album s kreatívnym názvom Martin Madej. Za viac ako 12 000 predaných nosičov získal Zlatú platňu. A čo si spravil pre slovenský hiphop ty?!

Okej, o chvíľu po ňom ani psy neštekli no on sa naďalej držal svojho detského remesla ako kliešť a v roku 2013 vydal svoj prvý singel „pre dospelých“. V klipe sa ale objavilo aj legendary červené Ferrari, lebo však prečo nie, to ľudí neomrzí nikdy. A čekuj ten klip a lá slovenský tibrlejk. Srdiečko si potom vylial aj v slovenčine v piesni Orion zverejnenú tento rok. Ale veď v pohode… Okrem toho pôsobí aj v divadle a tancoval v tanečnej skupine. Spieva, hrá, tancuje, robiť vie, možno aj vypiť vie.

Sandra Junasová

http://hviezdy.dida.sk

Dáma sa nemá biť, hovoria rodičia. Takisto notoricky známa tínedžerská pieseň, no to bolo z jej strany tak všetko. Za týmto hitom stojí jej otec, Dano Junas, v 90. rokoch známy spevák a moderátor. Je na tom ale podobne ako všetky „one hit bands“ a odvtedy ani chýru, ani slychu. Teta Wiki však hovorí, že nahrala päť albumov, bola členkou európskeho Mickey Mouse clubu a získala niekoľko ocenení. Odkiaľ to ale nabrala, internety netušia.

Emily

hudba.sk

A cenu za najnepochopenejší pseudonym vyhráva… Denisa Petríková! Plus je horúcou kandidátkou na výhru za najduchaplnejší text: „Ja som iba tam, dam du bi dam.“ Teraz ako 29-ročná sa po štrnástich rokoch znova vrátila na scénu. Mala dosť dlhý čas na to, aby sa naučila spievať… Dala sa dokopy s exotickým týpkom tmavej pleti menom Justice. Málokto si ich spája s hitom o borovičke Cítim vôňu lesa, ale je to tak. Je to ich prvá pesnička z ich prvého (dúfame, že aj posledného) albumu.

Zdroj: hashtag.zoznam.sk, wikipedia.org
Titulná fotka: Forza Music

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudí zasiahlo nové šialenstvo. Spustili finančnú zbierku pre takmer miliardárku Kylie Jenner!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME