Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Priznajte sa, kto z vás mal všetky tri kazety Peter Nagy a deti? A kto tajne dúfal, že bude tak cool ako Martin Madej v šiltovke a koženej bunde? Najväčšiu slávu prežili ako deti, no niektorí z detských spevákov sa až tak nestratili ani dnes. A niektorí úplne zmizli z povrchu zemského.

Michaela Paštéková

bratislava.sme.sk

Dievča, z ktorej Peťo Nagy spravil hudobný idol tínedžerov a predbehol tak dobu, a aj Britney Spears. Všetci sme chceli byť tak hustí ako Miška z videoklipu Sprayer Frayer a každý vedel naspamäť text Mandarínky Darinky, So mnou nikdy nezostárneš či Poď hrať ping pong. Na konte má štyri albumy, ten posledný vydala ako 16-ročná, potom to zabalila a išla študovať estetiku. No a nakoniec „zostáárla“, má 36 rokov, je pedagogička na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a písala pre Hospodárske noviny. Ktovie, koľko z jej študentov si na ňu pamätá?

Tweensky

TVnoviny.sk

Najskôr Tweensky, teraz TWiiNS alias Veronika a Daniela Nízlové začali spievať, keď mali desať a už v štrnástich vydali prvý album. Medzi ich hity patrí pieseň Aký budeš aký, čo je v podstate nevydarená slovenská verzia I should be so lucky od Kylie Minogue. Mali ale aj svoju tvorbu, dokonca videoklip s naozajstnými tlačítkovými mobilmi, wow. Tieto nevinné „holčičky“ vyrástli do krásy a stali sa tajným snom všetkých úchylákov. Teraz, keď už majú 32 rokov, majú za sebou účasť na Eurovízii a americkú sr*č...pesničku One night standAle nahrali ju s Flo Ridom, takže by sme mali ticho závidieť. O komentároch pod pesničkou na YouTube radšej pomlčíme.

Martin Madej

korzar.sme.sk

Taktiež jeden z najúspešnejších učňov samotného majstra slova Petra Nagya, vtedajšieho lovca detských popstar, má dnes už 30 rokov. Neexistuje dieťa, ktoré vtedy nepílilo uši rodičom jeho hitmi s Ferarri a o tom, ako by mal pes vykadiť lego, ktoré chýba z lietadla. Singel Bobi naspieval pre album Peter Nagy a deti 2 keď mal 8 rokov a bola to nejakým zázrakom taká pecka, že o dva roky neskôr vydal svoj vlastný album s kreatívnym názvom Martin Madej. Za viac ako 12 000 predaných nosičov získal Zlatú platňu. A čo si spravil pre slovenský hiphop ty?!

Okej, o chvíľu po ňom ani psy neštekli no on sa naďalej držal svojho detského remesla ako kliešť a v roku 2013 vydal svoj prvý singel „pre dospelých“. V klipe sa ale objavilo aj legendary červené Ferrari, lebo však prečo nie, to ľudí neomrzí nikdy. A čekuj ten klip a lá slovenský tibrlejk. Srdiečko si potom vylial aj v slovenčine v piesni Orion zverejnenú tento rok. Ale veď v pohode… Okrem toho pôsobí aj v divadle a tancoval v tanečnej skupine. Spieva, hrá, tancuje, robiť vie, možno aj vypiť vie.

Sandra Junasová

http://hviezdy.dida.sk

Dáma sa nemá biť, hovoria rodičia. Takisto notoricky známa tínedžerská pieseň, no to bolo z jej strany tak všetko. Za týmto hitom stojí jej otec, Dano Junas, v 90. rokoch známy spevák a moderátor. Je na tom ale podobne ako všetky „one hit bands“ a odvtedy ani chýru, ani slychu. Teta Wiki však hovorí, že nahrala päť albumov, bola členkou európskeho Mickey Mouse clubu a získala niekoľko ocenení. Odkiaľ to ale nabrala, internety netušia.

Emily

hudba.sk

A cenu za najnepochopenejší pseudonym vyhráva… Denisa Petríková! Plus je horúcou kandidátkou na výhru za najduchaplnejší text: „Ja som iba tam, dam du bi dam.“ Teraz ako 29-ročná sa po štrnástich rokoch znova vrátila na scénu. Mala dosť dlhý čas na to, aby sa naučila spievať… Dala sa dokopy s exotickým týpkom tmavej pleti menom Justice. Málokto si ich spája s hitom o borovičke Cítim vôňu lesa, ale je to tak. Je to ich prvá pesnička z ich prvého (dúfame, že aj posledného) albumu.

Zdroj: hashtag.zoznam.sk, wikipedia.org
Titulná fotka: Forza Music


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť