5 divných vecí, ktoré všetci robíme na rodinných návštevách

A určite sa v nich nájdeš aj ty


Niektoré veci sú nemenné. Zem sa točí, každú sobotu ťa o ôsmej ráno zobudí ten idiot, čo má potrebu vŕtať poličku ako ranný strečing a na návšteve robíš niektoré nevysvetliteľne divné veci. A je úplne jedno, či si tam prvý raz alebo dvadsiaty.

 

1. Papuče

„Tu máš papuče,“ vysmiata krstná navlečená v akomsi neforemnom habite s kvetinovou potlačou, ktorý pravdepodobne už čo to pamätá, kývne hlavou k papučiam. Lepšie povedané k akýmsi hnusným zodretým pantofliam, ktoré kolujú rodinou už nejaký ten piatok a v prípade núdze sa dajú použiť ako odstrašujúci prostriedok na medvede. Lebo ten smrad, ten by položil aj toho chudáka medveďa. A ty logicky nemôžeš odmietnuť. Lebo ak si žena, tak by sa pravdepodobne spustila prívalová vlna prednášok a tom, ako ťa tvoje kríže budú o pár rokov nenávidieť, ako jedného dňa skončíš plačúca v nemocničnej čakárni, kde ti lekár so zármutkom oznámi, že si neplodná a o pár rokov umrieš šedivá, osamelá a prechladnutá. A to všetko len preto, že si si neobula papuče. No a ak si chlap, tak si si pravdepodobne len zabudol vymeniť ponožky a tak nemáš inú možnosť, ako vhupnúť do tých putovných papúč skôr, ako si niekto niečo všimne.


Zdroj: imgrum.org

2. Jedlo

Nepísané pravidlo návštev je, že nikdy si nesmieš zobrať jedlo ako prvý. Aj napriek tomu, že ten šunkový chlebíček po tebe lačne hádže očkom, dokonca aj napriek tomu, že ten čokoládový koláč ťa zvádza pohľadom a túži okúsiť vnútro tvojho tráviaceho traktu, na návšteve idú flirty bokom. Nesmieš. Jednoducho nemôžeš podľahnúť pokušeniu a vyzerať ako totálne pažravý neandertalský vysávač. A tak väčšinou len sŕkaš kolu za zvukov filharmónie, ozývajúcej sa z tvojho žalúdka a čakáš, kým niekto neprelomí ľady a nevezme si ten posratý chlebík ako prvý.


Zdroj: memehub.sk

3. Biologické procesy

Akékoľvek vylučovanie plynu, hmoty, či tekutín, inou cestou ako potnými žľazami je mimo vlastnej hajzlovej misy úplné tabu. Nikoho netrápi, že sa chlebíčky v tvojom bruchu vzbúrili na protest a teraz za spevu slovenskej hymny pochodujú na hranice. Ale že po tebe bude niekto musieť odpratať povojnové pole, to už ich trápiť bude. No keď už boje vrcholia, brucho sa ti vydúva do všetkých strán a ty vieš, že do dvadsiatich sekúnd sa na sto percent dosereš jak ďábel, nesmelý ako pri prvom sexe sa odtackáš na toaletu. Z čriev sa ti ozýva posledný varovný výstrel, ty hádžeš do záchoda polku rolky toaletného papiera, aby stlmil pád a polky tlačíš k sebe. Sadneš, uvoľníš a BUM! Dielo je dokonané. Utieraš sa, no je to akoby si prachovkou opravoval škody po hurikáne Katrina. Splachuješ. A v tom ho vidíš. Toho malého zmrda, papier či zbytky tvojho hovna, ktorý si povedal „fuck the system“ a nespláchol sa. Tlak máš dvesto na tristo a kým zväčšuješ ozónovú dieru dvoma kubíkmi hajzlového spreju, vymýšľaš príhody, prečo si musel spláchnuť dvakrát. Ako keby si všetci mysleli, že si tam tú trištvrte hodinu zachraňoval Willyho.


Zdroj: youtube.com

4. Bontón a etiketa

Aj napriek tomu, že normálne si bezcitné a nekultúrne hovädo, na návšteve sa meníš na svätý obrázok. Existuje na to také zvláštne zariadenie, ktoré sa volá mamin vražedný pohľad. Ten, v kombinácií so slovami „chovaj sa slušne!“ vie robiť skutočné divy. Tak sa usmievaš, pomáhaš s riadmi a necháš celé obecenstvo podľahnúť ilúzií, že tvoja existencia, založená na jednej prasknutej gume, má nakoniec predsa len zmysel. A keď po slovách „akého to máte šikovného chlapca“ zachytíš mamin huncútsky úsmev, lebo ona presne vie, čo za malé monštrum to vychovala, cítiš úspech a pocit, že tvoj sociálny život je zachránený ťa hreje pri srdiečku.


Zdroj: memehub.sk

5. Všetci sa máme radi

Všetci máme masky. Žereme akúsi nechutnú gebuzinu s prívlastkom kelová polievka (tajný rodinný recept!) a zo slušnosti chválime nevkusne zariadenú obývačku, aby sa nepovedalo. Všetci sa falošne usmievame a v hlave prehĺtame zvratky, lebo ten tajný rodinný recept sa generáciami asi nejako zhovadil. Pýtame sa, ako sa majú, aj keď sa vlastne len chceme pochváliť tým, ako sa máme my. Pripíjame na príjemné stretnutie a na to, že sa musíme stretnúť zas. A potom ich za zavretými dverami skopeme pod čiernu zem a s pocitom rodinnej súdržnosti odchádzame späť do našich životov. Aké malebné. A aké umelé.


Zdroj: pinterest.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

Macka Pú práve zakázali v Číne, pretože sa vraj podobá na čínskeho prezidenta Xi Jinpinga

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
7
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
12
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
11
Uups
Haha Haha
461
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

5 divných vecí, ktoré všetci robíme na rodinných návštevách

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME