Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Tešíš sa už na piaty diel Ramba? My tiež. Ešte predtým, než vyrazíš do kina, ti však prinášame 5 faktov a zaujímavostí, ktoré je dobré poznať. Pevne veríme, že snímka nás nesklame a bude kráčať v stopách fantastickej predchádzajúcej časti. Zistíme to už 19. septembra 2019.

1. Pôjde naozaj o posledný film série?

Ťažko povedať. Samotný Sylvester Stallone sa najprv na svojom instagramovom účte vyjadril, že Posledná krv bude jeho rozlúčkou s úlohou Ramba. Podobne to videl aj režisér Adrian Grunberg.

Ten prezradil, že film je koncipovaný tak, aby sa príbehový kruh postavy Ramba konečne uzavrel. Neskôr však Stallone vyhlásil, že ak bude päťka úspešná, tak sa do úlohy veľmi rád vráti. Všetko teda zrejme bude záležať od tržieb.

Bontonfilm SK

2. Snímka má drsný R-kový rating

Toto je možno niečo, čo ti pripadá ako samozrejmé, ale faktom ostáva, že v dnešnej dobe musíme byť radi, že sa producenti nesnažia Ramba zjemniť. Všetkým pochybovačom však Stallone poslal jasnú správu, že film bude mať prístupnosť R. Herec tiež lákal na akciu a brutálne scény, aké sme ešte doteraz nevideli.

3. Námet piateho dielu sa mal použiť už skôr

Príbeh piateho dielu sa mal pôvodne použiť už pri písaní štvorky Rambo: Do pekla a naspäť z roku 2008. Napokon sa však tvorcovia rozhodli pre zmenu. Časť podobného príbehu bola použitá scenáristami filmu Nezastaviteľný z roku 2013, v ktorom si zahral hlavnú rolu Jason Statham.

Bontonfilm SK

4. Ide o druhý najdlhší diel série

Rambo: Posledná krv má stopáž rovných 100 minút (aj so záverečnými titulkami), čo z neho robí druhý najdlhší film série. O dve minúty ho prekonal tretí diel (102 minút).

5. Pôvodne mal režírovať Sylvester Stallone

Sylvester Stallone už viackrát potvrdil, že nie je len schopným hercom, ale aj šikovným režisérom. Koniec-koncov, aj predchádzajúci diel režíroval práve on. Tak nejako sa počítalo s tým, že na režisérsku stoličku zasadne aj tentokrát. Napokon však dostal možnosť Adrian Grunberg, režisér vcelku vydareného akčného krimi Moje letné prázdniny (2012) s Melom Gibsonom.

https://www.youtube.com/watch?v=Vx-8XmXZQY4

Zdroj: imdb.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť