Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Tento štvrtok sa do slovenských kín dostal animák Angry Birds vo filme 2. Ten z doterajších trailerov vyzerá byť solídnou rodinnou zábavou. V tomto článku sme pre teba dali dohromady niekoľko dôvodov, prečo by si túto komédiu mal vidieť v kine.

1. Recenzie lákajú na kvalitnú snímku

Filmoví kritici boli k Angry Birds 2 ústretovejší než k prvému dielu. V zásade ho hodnotia ako slušnú rodinnú jazdu, ktorá síce dieru do animovaného žánru neurobí (ani sa o to nesnaží), ale ktorá bez problémov dokáže zabaviť. Pokiaľ teda hľadáš nenáročnú oddychovku, pri ktorej sa dobre zasmeješ, niet nad čím váhať.

Itafilm

2. Animátori popracovali na animácii

Oproti prvého dielu by sa mala výraznejšieho pokroku dočkať aj animácia. Animátori podľa svojich slov pracovali na realistickejšie vyzerajúcom perí či hodnoverných efektoch snehu, ľadu, vody a lávy. Najnáročnejšou úlohou bol v tomto prípade hlavný záporák, ktorý dal animátorom najviac zabrať. Keď ho uvidíš v kine, tak zrejme sám pochopíš, prečo.

3. Režisér má za sebou prácu na mnohých kvalitných tituloch

Hoci pre režiséra Thuropa Van Ormana ide o celovečerný debut, neznamená to, že je to neskúsený tvorca. Ako animátor a producent sa totiž podieľal na úspešnom animáku Malý princ či seriáloch The Marvelous Misadventures of Flapjack a Sanjay and Craig. Odniesol si tiež dve nominácie na cenu Emmy.

Itafilm

4. Spokojnosť hlásia aj diváci

Okrem profesionálnych kritikov sú s filmom spokojní aj diváci. Tí prostredníctvom stránky CinemaScore udelili Angry Birds 2 známku B+. Na Rotten Tomatoes zase užívatelia vystavili snímke viac než slušných 85 %. Na stránke Metacritic má snímka od nich nadpriemerných 68 %.

5. Príbeh bude plný prekvapení

Už samotná ústredná premisa, v ktorej sa budú musieť spojiť známe nahnevané vtáky a ich nepriatelia v podobe zelených prasiat, je vcelku originálna. Zatiaľ s ňou totiž nepracovala žiadna hra. Tvorcovia navyše sľubujú, že podobných prekvapivých prvkov sa v scenári nachádza viac. Presvedčiť sa o tom budeš môcť priamo v kine.

Zdroj: Itafilm


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.