5 dôvodov, prečo by si mal vyraziť do kina na Angry Birds vo filme 2

Vyrazíš do kina?

Tento štvrtok sa do slovenských kín dostal animák Angry Birds vo filme 2. Ten z doterajších trailerov vyzerá byť solídnou rodinnou zábavou. V tomto článku sme pre teba dali dohromady niekoľko dôvodov, prečo by si túto komédiu mal vidieť v kine.

1. Recenzie lákajú na kvalitnú snímku

Filmoví kritici boli k Angry Birds 2 ústretovejší než k prvému dielu. V zásade ho hodnotia ako slušnú rodinnú jazdu, ktorá síce dieru do animovaného žánru neurobí (ani sa o to nesnaží), ale ktorá bez problémov dokáže zabaviť. Pokiaľ teda hľadáš nenáročnú oddychovku, pri ktorej sa dobre zasmeješ, niet nad čím váhať.

Itafilm

2. Animátori popracovali na animácii

Oproti prvého dielu by sa mala výraznejšieho pokroku dočkať aj animácia. Animátori podľa svojich slov pracovali na realistickejšie vyzerajúcom perí či hodnoverných efektoch snehu, ľadu, vody a lávy. Najnáročnejšou úlohou bol v tomto prípade hlavný záporák, ktorý dal animátorom najviac zabrať. Keď ho uvidíš v kine, tak zrejme sám pochopíš, prečo.

3. Režisér má za sebou prácu na mnohých kvalitných tituloch

Hoci pre režiséra Thuropa Van Ormana ide o celovečerný debut, neznamená to, že je to neskúsený tvorca. Ako animátor a producent sa totiž podieľal na úspešnom animáku Malý princ či seriáloch The Marvelous Misadventures of Flapjack a Sanjay and Craig. Odniesol si tiež dve nominácie na cenu Emmy.

Itafilm

4. Spokojnosť hlásia aj diváci

Okrem profesionálnych kritikov sú s filmom spokojní aj diváci. Tí prostredníctvom stránky CinemaScore udelili Angry Birds 2 známku B+. Na Rotten Tomatoes zase užívatelia vystavili snímke viac než slušných 85 %. Na stránke Metacritic má snímka od nich nadpriemerných 68 %.

5. Príbeh bude plný prekvapení

Už samotná ústredná premisa, v ktorej sa budú musieť spojiť známe nahnevané vtáky a ich nepriatelia v podobe zelených prasiat, je vcelku originálna. Zatiaľ s ňou totiž nepracovala žiadna hra. Tvorcovia navyše sľubujú, že podobných prekvapivých prvkov sa v scenári nachádza viac. Presvedčiť sa o tom budeš môcť priamo v kine.

Zdroj: Itafilm

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najohyzdnejšie česko-slovenské slová, ktoré sú čisté jazykové peklo

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME