Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Samozrejme, že má niečo do seba prespať takmer dva dni, no prečo by sme mali aspoň vyskúšať vstávať oveľa skôr, než pár minút pred odchodom našej poslednej možnosti dostať sa do školy/práce? Existuje na to hneď niekoľko dobrých dôvodov. Jeden z nich je, že si sám sebe dokážeš, že to s tebou nie je až tak zlé, keď si ešte stále schopný vykopnúť ten tvoj lenivý zadok z postele o niečo skôr.

Predídete rannej „rozbitosti“

Môže to znieť ako blbosť, no je dokázané, že človek býva viac unavený vtedy, keď spí viac, než mu treba. Ak si nastavíte svoj režim tak, že nebudete spať viac ako 8 hodín, no ani nie menej ako 6, tak by malo byť všetko v pohode. Samozrejme treba vstať hneď po zobudení, nič také ako „ešte na minútku zavriem oči“ nie je dovolené, tým si to všetko len sťažujeme!

pexels.com (https://static.pexels.com/photos/271897/pexels-photo-271897.jpeg)

Zvládnete si naplánovať váš deň

Chcete byť cez deň efektívny a reálne spraviť všetko, čo chcete? Mali by ste na to myslieť už dopredu a uvedomiť si, že toho stihnete oveľa viac, keď vstanete napr. o 6:00 a nie 9:00.
Ako sa hovorí, že čas sú peniaze, tak teraz to aj dvojnásobne platí. Zatiaľ čo ostatní spia ako zabití, tak vy už máte odrobené to, čo ich ešte len v lepšom prípade čaká. To platí aj pri práci na manažérskych postoch, vtedy keď konkurencia vstáva, vy už niekoľko hodín pracujete a máte plnú hlavu nápadov.

Ranné cvičenie vás dokáže poriadne nabudiť

Ak chcete začať robiť niečo so sebou samým a nemáte kedy, tak ráno je na to najideálnejší čas. Máte najviac energie a zostane vám čas aj na všetko ostatné. Pri fyzickej aktivite sa vám z tela začnú uvoľňovať hormóny šťastia, vďaka ktorým sa budete cítiť oveľa lepšie v práci či škole a nemusíte mať výčitky, že celý čas ste len sedeli niekde na zadku.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/dawn-dusk-forest-grass-347134/)

Výdatné raňajky sú palivom pre telo

To, že niekomu z rána hneď nechutí, nemusí byť aj naďalej dôvodom, prečo nič nejesť. Ak vstanete dostatočne skôr, tak nielenže budete mať čas sa najesť, ale získate aj čas na prípravu kvalitných a výdatných raňajok. Chuť sa najesť príde a vy nepôjdete nikam s prázdnym žalúdkom!

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/food-gourmet-on-top-of-brown-table-101533/)

Aj úspešní ľudia vstávajú skoro ráno

Napríklad taký zakladateľ Twitteru Jack Dorsey vstáva každý deň o 5:30 a venuje sa meditácii. Generálny riaditeľ Apple – Tim Cook vstáva už o 4:30 a začína pracovať, neskôr si ide zacvičiť a poriadne sa naraňajkovať. Ráno je váš mozog najaktívnejší, myslí vám to a ak si na ranné vstávanie zvyknete, tak to už pre vás nebude taký „Mordor“.

pexels.com (https://static.pexels.com/photos/276549/pexels-photo-276549.jpeg)

Nehovoríme, že tým, že začnete vstávať skoro ráno budete automaticky úspešnými, no je to dôležitý krok ku zmene. Za skúšku nič nedáte, možno by túto zmenu bralo vaše telo veľmi pozitívne, skúste si váš budúci budík nastaviť o nejakú tú hodinku skôr a po pár dňoch uvidíte, či to má zmysel, vy spachtoši.

Titulná fotka: pexels.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

trippysek
20 ročný študent teórie digitálnych hier, voľný čas trávim s kamarátmi, priateľkou, baví ma fotiť a samozrejme tvoriť kvalitný obsah pre EMEFKA
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť