5 dôvodov, prečo vyraziť do kina na drámu Malé ženy. Podľa všetkého pôjde o parádny film

Všetky doterajšie informácie potvrdzujú, že Malé ženy by nemali ujsť žiadnemu milovníkovi kvalitných filmov.

Zdroj: Itafilm (úprava redakcie)

Do našich kín tento týždeň vstúpila očakávaná romantická dráma Malé ženy. Ide o ďalšiu adaptáciu obľúbeného románu od Louisy May Alcott. Jeho réžie sa teraz chopila oceňovaná Greta Gerwig. V hlavných úlohách navyše uvidíme parádnu zostavu skvelých herečiek a hercov.

V tomto článku ti prinášame 5 dôvodov, prečo by si s návštevou kina nemal váhať a ktoré naznačujú, že Malé ženy budú naozaj stáť za to.

1. Ide už o siedmu adaptáciu slávneho románu, ktorá je ale stále aktuálna

Pokiaľ budeme počítať celovečerné kino filmy, tak Malé ženy od Grety Gerwig sú už siedmou adaptáciou. Pokiaľ započítame aj televízne seriály či minisérie, tak ide o jedenástu adaptáciu. Z toho vyplýva, že román Louisy May Alcott sa stále teší veľkej obľube a jeho príbeh je v zásade nadčasový.

Podľa všetkého si to uvedomuje aj Greta Gerwig, keďže jej verzia je podľa kritikov výborná a veľmi citlivo akcentuje problémy, ktoré sa dotýkajú aj našej súčasnosti. O čom ale Malé ženy vlastne sú? V centre príbehu sú štyri sestry Marchové: Jo, Meg, Amy a Beth.

Tie dospievajú v období Americkej občianskej vojny a všetky majú svoje sny o tom, ako by chceli prežiť svoje životy. Aj napriek tomu, že povahovo nemôžu byť rozdielnejšie, tak sa navzájom podporujú a majú sa rady. Osud sestry napokon zavedie na prekvapivé životné cesty, mladé ženy sa však nevzdávajú svojich snov a túžob.  

2. Môžeš sa tešiť na výborný kasting

V hlavných úlohách sa vo filme predstavila celá plejáda fantastických hercov a herečiek. Štyri titulné sestry Marchové si zahrali Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh, Eliza Scanlen, ďalej uvidíme hercov ako Laura Dern, Timothée Chalamet, Tracy Letts, Meryl Streep či Chris Cooper. Saoirse Ronan a Florence Pugh si za svoje výkony navyše odniesli aj nomináciu na Oscara.

Zahraniční kritici herecké výkony vynášajú do nebies, takže niet pochýb, že nás v kinách čaká herecký koncert. Pri takomto silnom kastingu ani nič iné neprichádza do úvahy.

Itafilm

3. Režíruje talentovaná režisérka

Greta Gerwig bola donedávna známa hlavne ako herečka. Hrala vo viacerých nezávislých filmoch. Mohli sme ju vidieť napríklad vo výborných kúskoch Greenberg, Frances Ha, Ženy 20. storočia či Jackie. Okrem toho sa venovala aj scenáristickej tvorbe. V roku 2017 si však podmanila divákov aj kritikov ako režisérka.

Jej samostatný celovečerný režisérsky debut Lady Bird pozbieral nadšené ohlasy a odniesol si päť nominácií na Oscara, vrátane nominácie za najlepší film, scenár či réžiu. Gerwig sa stala prakticky okamžite ostro sledovanou režisérkou všetci milovníci kvalitných filmov boli zvedaví, ako sa jej podarí jej ďalší film. A zdá sa, že jej vyšiel absolútne perfektne. Malé ženy totiž kritici a diváci milujú.

4. Kritici aj diváci sú nadšení

Ako sme už naznačili, Greta Gerwig aj svojím druhým filmom potvrdila, že Lady Bird nebola žiadna náhoda. Kritici sú z Malých žien nadšení a inak tomu nie je ani v prípade divákov. Na stránke Rotten Tomatoes má snímka 95 % pozitívnych recenzií s ratingom 8.58/10.

Diváci filmu vystavili famóznych 92 %. Na stránke Metacritic sa Malé ženy tešia výborným 91 %. Niet teda pochýb, že do kín prichádza veľká pecka, ktorá by nemala ujsť žiadnemu milovníkovi kvalitných filmov.

Itafilm

5. Film je hlavným kandidátom v oscarovej súťaži

Malé ženy majú na konte šesť oscarových nominácií. Konkrétne ide o kategórie najlepší film, najlepšia herečka v hlavnej úlohe (Saoirse Ronan), najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe (Florence Pugh), najlepší adaptovaný scenár, najlepšia hudba a najlepšie kostýmy.

Lady Bird, debut Grety Gerwig, získal päť nominácií na Oscara, ale vtedy sa snímke nepodarilo premeniť ani jednu sošku. Tento rok je však predpoklad, že by to mohlo padnúť.

Podľa rôznych odhadov má veľkú šancu na úspech Greta Gerwig v kategórii najlepší adaptovaný scenár, prípadne Florence Pugh za najlepšiu vedľajšiu herečku. Vylúčiť sa nedá ani triumf Alexandrea Desplata (hudba). Uvidíme, ako to celé napokon dopadne.

Malé ženy vstúpia do slovenských kín už 30. januára 2020.

Itafilm

Zdroj: Itafilm

Tento obsah vznikol v spolupráci s Itafilm

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 podnikov, ktoré predbehli dobu aspoň o sto rokov


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME