Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana
Zdroj: ©Shutterstock

5 druhov populárneho video obsahu, ktoré by mali nadobro vykapať

Takéto videá sú problematickejšie, ako by sa mohlo zdať.

Je veľa vecí, ktoré by radšej nemuseli existovať. Štípance od komárov, ružičkový kel, výtlky na cestách a v neposlednom rade aj typy videí, ktoré nájdeš v tomto článku. Narobia totiž viac škody ako úžitku.

1. Nákupné hauly

Podľa štatistík sa len v Amerike vyprodukuje viac ako 10 miliónov ton textilného odpadu ročne, takže máš predstavu, koľko to musí byť celosvetovo. A čo urobí slečna s platformou, ktorú sledujú milióny ľahko ovplyvniteľných fanúšikov? Nakúpi kvantum handier z čínskeho e-shopu, ktorý jej za to solídne zaplatil, a pokúsi sa ti predať ideu, že bez nich je celá tvoja existencia prakticky bezpredmetná.

Čo je na tom zlé? Všetko. Po prvé, ktokoľvek to oblečenie vyrobil, zaň nezarobil ani na slanú vodu. Po druhé, lacné farbivá používané na jeho výrobu majú negatívny dopad na životné prostredie. Po tretie, podnecuje svoje publikum ku kúpe niečoho, čo v konečnom dôsledku ani nepotrebuje. A po štvrté, prispieva ku vzniku mikrotrendov, ktoré sú v tejto fáze naozaj to posledné, čo naša konzumná spoločnosť potrebuje.

5 typov populárneho video obsahu, ktoré by mali nadobro vykapať
Shutterstock

Mikrotrendy. Čo to vôbec je? Nuž, ako samotný názov napovedá, trendy, ktoré odchádzajú tak rýchlo, ako prišli, a veľmi promptne ich striedajú ďalšie. Keď sa z jedných šiat stane virál, za týždeň ich majú všetci, a keď niečo majú všetci, už to skrátka nie je in. Šaty zažili svojich 15 minút slávy, len aby skončili kde? Medzi 10 tonami textilného odpadu za rok xy.

Afrika pláva pod tonami nášho oblečenia. Dve tretiny rýchlej módy sú vyrobené z plastu

Mohlo by ťa zaujímať:

Afrika pláva pod tonami nášho oblečenia. Dve tretiny rýchlej módy sú vyrobené z plastu

2. Návody, ako rýchlo schudnúť

Píše sa 21. storočie, kde sa každé kilo navyše rovná výčitke za všetky koláče, ktoré si kedy zjedla. Veľkosť XS je pre mnohé ženy poslaním, vytúženou destináciou, prioritou číslo jedna až desať a urobia všetko, aj keby mali na ceste k nej umrieť od hladu. Život s faldami na bruchu a nohavicami, ktoré sa nie a nie zapnúť, aj tak stojí za nič.

Topiaci sa aj slamky chytá a človek, čo chce schudnúť, je schopný každú radu vyvážiť zlatom. Lenže tu sa dostávame ku koreňu problému. Tipy, ako rýchlo schudnúť, nefungujú. Lebo čo sa deje rýchlo, v 99 percentách prípadov nie je udržateľné. Rovnako ako ľudia, čo náhodne vyhrajú v lotérii, do roka všetky peniaze minú, ženy, ktoré schudnú 20 kíl za mesiac, sú o dva mesiace ešte väčšie ako predtým a také zúfalé, že by najradšej do konca života jedli len burinu.

5 typov populárneho video obsahu, ktoré by mali nadobro vykapať
Shutterstock

Jojo efekt nie je mýtus. Triky, ako rýchlo schudnúť, áno. Bolo by krásne, keby sme mohli celý rok jesť od nevidím do nevidím a týždeň pred letom vďaka magickej zelerovej šťave elegantne schudnúť do plaviek. Ale to sa, skrátka, nedeje. A ryžovať na tom, že prevažná väčšina modernej populácie neznáša vlastné telo, nie je vôbec fér.

3. Rodinné kanály

Je nelegálne nútiť deti pracovať, ale pokiaľ ide o zábavný priemysel, zrazu sa táto pevne nastavená hranica rozplýva dostratena. „Mama natočí, ako decku utiera zadok. No je tam toho,“ hovoríš si, no čím dlhšie nad tým rozmýšľaš, tým väčšmi ti musí byť jasné, že tam naozaj toho je. A veľa.

Len si to predstav. Keď si sa ako malý pok*kal uprostred ulice, keď si natrel šušeň na stenu a vyhlasoval, že z teba bude Picasso, keď si robil somariny, za ktoré by si sa teraz najradšej pochoval, a vyrábal trapasy jeden za druhým, možno ešte dávno predtým, ako si vôbec vedel, čo slovo trapas znamená. Nič na tom nie je. Bol si dieťa a to deti robia. No predstav si, že by každý jeden z týchto momentov bol zdokumentovaný na mieste, kam má prístup každý. Stačí jeden klik.

5 typov populárneho video obsahu, ktoré by mali nadobro vykapať
Shutterstock

Internet je navždy. A dieťa, ktoré ledva ovláda vlastný močový mechúr, nemôže dať súhlas, že chce byť jeho súčasťou. Videá od mamičiek pre mamy principiálne nie sú čisté zlo, ale dajú sa robiť aj tak, aby sa ich deti o desať rokov neskôr nehanbili chodiť do školy.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.