Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert
Premium odznak
Zdroj: ©Shutterstock

5 faktov o Severnej Kórei, ktoré ti priblížia život pod vládou tyranského diktátora

Severná Kórea nie je len Kim Čong-un a nukleárne zbrane.

Severná Kórea, celým menom Kórejská ľudovodemokratická republika. Jedna z mála krajín, ktoré aj v dobe Googlu naďalej ostávajú opradené rúškom tajomstva, je domovom pre viac ako 25 miliónov ľudí, a hoci krutým, v konečnom dôsledku jediným, aký kedy poznali. Hoci má slovo demokracia priamo v názve, Severná Kórea je de facto považovaná za totalitnú diktatúru.

Život na tejto strane Kórejského polostrova je plný nástrah, ktoré si bežný človek nedokáže ani len predstaviť. Na každom rohu číhajúca hrozba smrti v pracovnom tábore je len špičkou ľadovca, ktorý sa dnes pokúsime trochu poodkryť. Pripravili sme si pre teba 5 šokujúcich faktov, ktoré ti priblížia, ako vyzerajú „všedné“ dni obyvateľov štátu, ktorý aj napriek malej rozlohe drží zvyšok sveta v šachu svojím nukleárnym arzenálom. Poďme sa na ne pozrieť.

1. Ľudské hnojivo a krádeže fekálií

Vo vedrách na najbližšej farme. Tak každoročne obyvatelia Severnej Kórey odovzdávajú desiatky kilogramov vlastných (alebo cudzích) fekálií, ktoré krajina následne používa ako hnojivo. Každý z nich sa snaží naplniť neadekvátne vysokú kvótu a komu sa to nepodarí, musí sa pripraviť na mastnú pokutu.

Produkcia biologického odpadu sa zdá byť pomerne jednoduchou úlohou, no má svoje úskalia. Keď je človek smrteľne podvyživený a posledné týždne prežíva len na kobylkách, v bruchu nemá nič, čo by mohol na tento biologický odpad premeniť. Práve kvôli tejto skutočnosti sa z výkalov stala vzácnosť, a ako to už so vzácnymi vecami býva, zvyknú sa kradnúť.

Severná Kórea, Kim Čong-un, diktátor, KĽDR, fakty a zaujímavosti
Shutterstock

„Ľudia v mestách sa bijú o fekálie z verejných záchodov,“ uviedol bližšie nešpecifikovaný zdroj pre Radio Free Asia. Ľudia na dedine si ich zase kradnú medzi sebou. „Tí, ktorí nenazbierajú dosť a nepodarí sa im nič ukradnúť, miešajú to, čo majú, s pôdou, aby to vyzeralo, že nazbierali viac,“ dodal zdroj.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje