Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Rána bývajú kruté a pre väčšinu pracujúceho ľudu navlas rovnaké. Neveríš? Tak sa pozeraj. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko scén vystrihnutých z našich každodenných rutín a naozaj si myslíme, že sa vo väčšine z nich nájdeš. Tak schválne, v koľkých?

1. Multitaskuješ

Odborníci hovoria, že multitasking nefunguje. Človek rozrobí desať vecí naraz, žiadnu neurobí poriadne a vo výsledku je to omnoho menej efektívne, ako keby sa zameral len na jednu. Bohužiaľ, ráno si takýto luxus nemôžeš dovoliť. Buď sa budeš obliekať a raňajkovať zároveň, alebo ostaneš holý. Buď budeš čítať ranné správy na záchode, alebo sa po ceste do práce pos*rieš v autobuse. Nič medzi tým neexistuje.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Prespíš budík

Nádherné, ako ťa v sobotu ráno zobudí aj štebotanie vtákov za oknom a v pondelok zrazu akoby si ohluchol. Prespíš budík, jeden, druhý, tretí, v sne sa vyvaľuješ kdesi na pláži, piješ jednu margaritu za druhou a je ti dobre… až dokiaľ len tak preventívne neotvoríš oči a nezistíš, že máš presne desať minút na to, aby si vypadol z domu. Je čas nakopnúť vrtuľu. Veľmi rýchlo.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Polemizuješ o svojej existencii

Dnes to ráno prišlo akosi skoro. Možno preto, že si si včera po „už len jednej epizóde“ pozrel ešte ďalšie tri, možno preto, že si zase štyri hodiny pozeral idiotské videá na TikToku s nulovou výpovednou hodnotou… ktovie. Každopádne, teraz si tu, zababušený v perine a priklincovaný k posteli, ktorá je podstatne pohodlnejšia, ako bola ešte pár hodín dozadu. Naozaj by bol ten život pod mostom taký zlý?

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Tvoje telo si z teba robí srandu

Jasné. Čakal si to po káve (viac o tomto tekutom zlate v ďalšom odstavci), čakal si to po cige, a po tom, čo si do seba za pochodu natlačil müsli tyčinku ako raňajky a nič. Prišlo to teraz. Keď už si oblečený, vychystaný, kľúče, mobil, peňaženka, pripravený ísť. Autobus odchádza za desať minút, presne toľko potrebuješ, aby si sa dostal na zastávku. Ale čo narobíš? Človek mieni a črevo s absurdným zmyslom pre humor mení.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Potrebuješ kávu. Veľa kávy.

Bohvie, aký mechanizmus ovláda otváranie očných viečok, ale očividne je poháňaný kávou. Nepotrebuješ mať na hrnčeku napísané „pred kávou na mňa nehovorte“, každý, kto by ťa v tomto stave videl, to pochopí aj sám. Bez nej jednoducho nefunguješ. Si celkom rád, že ťa ten hore zoslal na planétu, kde je tento tekutý životabudič legálny a voľne dostupný, inak by si po dvadsaťpäťke musel ísť do invalidného dôchodku.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.