Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 12.7.2024
sk
Nina
cz
Bořek

August pre mnohých predstavuje jeden z tých „smutnejších“ mesiacov – leto sa pomaly chýli ku koncu, prázdniny ubehli, ani si sa nenazdal, o dovolenke ani nehovoriac… Ak však patríš k milovníkom kníh, tak určite súhlasíš s tvrdením, že sa všetky vyššie spomenuté neželané javy znášajú ľahšie, ak sa začítaš do kvalitného príbehu.

Tento mesiac na pultoch kníhkupectiev môžeš nájsť aj tieto zaujímavé tituly:

1. Jane Harper – Zradný príliv

Austrálsku spisovateľku Jane Harper sme už v našich knižných odporúčaniach spomínali, keď jej vo vydavateľstve Tatran vyšla kniha Stratený muž. Tento mesiac si môžeš voľné chvíle spestriť jej novinkou Zradný príliv – inteligentným psychologickým trilerom, v ktorom dokonale prepája atmosféru a stupňujúce sa napätie v mestečku s búrlivou silou oceánu.

Pokojné pobrežné mestečko Evelyn Bay v Tasmánii zažilo v minulosti obrovskú tragédiu, ktorá natrvalo poznamenala životy mnohých obyvateľov. Pred dvanástimi rokmi zahynuli na mori v ničivej búrke dvaja muži a zároveň záhadne zmizlo mladé dievča.

Teraz sa po mnohých rokoch vracia do rodného mestečka tridsaťročný Kieran s priateľkou Miou a malou dcérkou. Práve Kieran nesie v očiach všetkých najväčší podiel viny na dávnej tragédii, s ktorou sa ešte stále poriadne nevyrovnal. Jeho prítomnosť vyvoláva nevôľu obyvateľov a dokonca aj starí priatelia sa k nemu správajú odmerane.

Na druhý deň po jeho príchode sa objaví na pláži mŕtve telo mladej ženy. Vražda študentky naštrbí pocit bezpečia prímorského mestečka a vytiahne na povrch pochované tajomstvá, lži, vinu, krivdu a smútok, čo zanechala veľká búrka, ktorá dodnes traumatizuje mnohých obyvateľov.

Knihu Zradný príliv si môžeš objednať tu.
Tatran

2. Vi Keeland – Nevhodné správanie

Známu autorku new adult literatúry Vi Keeland obľubuje mnoho čitateliek po celom svete. Po úspešných knihách Žiadnu lásku, len sex, Šéf alebo Krásny omyl prichádza tento mesiac s novinkou Nevhodné správanie, ktorá sľubuje iskrivé a vzrušujúce dobrodružstvo.

Pracovný pomer ukončený s okamžitou platnosťou – pre nevhodné správanie. Neverila som vlastným očiam. Deväť rokov! Deväť prekliatych rokov som drela v jednej z najväčších amerických spoločností a po návrate z dovolenky mi poslali výpoveď. Všetko pre jedno plážové video s kamarátkami. Podotýkam, súkromné video natočené v čase osobného voľna.

Vytočená do nepríčetnosti som si otvorila fľašu vína a od srdca napísala najvyššiemu riaditeľovi, tomu milionárovi, čo si o ňom a praktikách vo firme myslím. Nečakala som, že mi odpovie. A už vôbec som nečakala, že si s pánom zazobaným začneme písať pravidelne. Nakoniec uznal, že mi krivdili, a dohliadol na to, aby som prácu dostala späť. Lenže to nebola jediná vec, s ktorou mi chcel Grant Lexington pomôcť.

V žiadnom prípade som sa nechcela zapliesť so šéfom šéfky svojho šéfa, hoci neskutočne dobre vyzeral a bol nebezpečne sebavedomý a šarmantný. Nebolo by to vhodné. Bolo by to priam nepatričné! Takmer ako video, ktoré ma do kaše dostalo. Nuž, dve chyby sa navzájom nevynulujú, no niekedy z toho môže byť dvakrát toľko zábavy.

Ikar

3. John Boyne – Putovanie k bránam múdrosti

Írskeho spisovateľa Johna Boyna a jeho príbeh Chlapec v pásikavom pyžame poznajú ľudia po celom svete nielen v knižnej podobe, ale aj vďaka úspešnému filmu. Boynov najnovší román Putovanie k bránam múdrosti je zatiaľ jeho najambicióznejším dielom, priam mýtickým rozprávaním o ľudskom údele.

Autor v ňom predstavuje postavy, ktorých život môžeš sledovať v rôznom čase aj priestore, až kým sa ich osud nenaplní. To, čo spočiatku vyzerá ako obyčajný príbeh jednej rodiny – matky, otca a dvoch synov, jeden je násilnícky po otcovi a druhý citlivý po matke, jeden odíde preč, druhý ostane – je akýmsi univerzálnym príbehom, ktorý sa môže odohrávať kedykoľvek a kdekoľvek.

Knihu Putovanie k bránam múdrosti si môžeš objednať tu.
Slovart

4. Jay Morton – Vojak

Je samozrejmé, že všetci túžime po tom, aby sme dosiahli stav fyzickej a duševnej dokonalosti, ale iba málokomu sa podarí dotiahnuť to do úspešného konca. Väčšina z nás má sklon podceňovať sa, a práve pre takých čitateľov je určená novinka Vojak od elitného vojaka Jaya Mortona, ktorá vychádza z autorových osobných skúseností pretavených do podrobných a komplexných lekcií myslenia a stratégie, doplnených praktickými skúsenosťami.

Autor sa vo svojej knihe delí o vlastný strhujúci príbeh a inšpiratívne poučenia zo štrnásťročnej vojenskej kariéry. V siedmich kapitolách prináša zásady strategického myslenia a motivácie, vďaka ktorým sa môžeš stať úspešným lídrom. Názorne ukazuje, že vo vojenskej službe nadobudneš schopnosti, o akých sa ti ani nesnívalo, a môžeš ich uplatniť aj v každodennom živote.

Morton čitateľov nabáda, aby sa nedali ochromiť strachom a netopili sa v pohodlnom živote, ktorý neprináša nijaké uspokojenie. Ak chceš dosiahnuť viac, musíš si osvojiť pevné a pozitívne životné princípy.

Knihu Vojak si môžeš objednať tu.
Tatran

5. Slavko Pregl, Leon Pogelšek – Tajomstvo stratenej galérie

Ak patríš k milovníkom príbehov s historickým nádychom, novinka Tajomstvo stratenej galérie od spisovateľskej dvojice Slavko Pregl a Leon Pogelšek, ktorú z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, bude pre teba správna voľba.

Belehradský antikvár Bata a jeho pomocník Leon pri návšteve starej vily v Záhrebe nájdu zaprášený katalóg výstavy predvojnového galeristu Ericha Šlomoviča, tajomníka chýrneho zberateľa obrazov Ambroise Vollarda. Všetky diela z Vollardovej zbierky sa však na Silvestra 1944 pri zrážke vlakov stratili. O štyridsať rokov neskôr sa ale začnú objavovať na trhu.

Postupne sa do sveta dostane vyše štyristo diel z výstavy legendárneho záhrebského galeristu. Naozaj sú to diela z výstavy, alebo ide o falzifikáty z dielne majstrov svojho remesla z malej dediny vo Vojvodine, ktorí obchodujú za hranicou zákona?

Knihu Tajomstvo stratenej galérie si môžeš objednať tu.
Slovart

Nech sa rozhodneš pre hociktorú zo spomenutých kníh, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.


Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.