Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš
Zdroj: ©Shutterstock

5 knižných noviniek, ktoré sa v auguste objavili v kníhkupectvách

Výber kníh, ktoré si zaslúžia tvoju pozornosť.

August pre mnohých predstavuje jeden z tých „smutnejších“ mesiacov – leto sa pomaly chýli ku koncu, prázdniny ubehli, ani si sa nenazdal, o dovolenke ani nehovoriac… Ak však patríš k milovníkom kníh, tak určite súhlasíš s tvrdením, že sa všetky vyššie spomenuté neželané javy znášajú ľahšie, ak sa začítaš do kvalitného príbehu.

Tento mesiac na pultoch kníhkupectiev môžeš nájsť aj tieto zaujímavé tituly:

John Howe – Putovanie po Stredozemi

Na knižnom trhu nájdeš nespočetné množstvo kníh, ale iba niekoľko z nich sa môže pýšiť titulom „celosvetový fenomén“ aj mnoho rokov po vydaní. Medzi také skvosty patria napríklad aj Tolkienove príbehy odohrávajúce sa v Stredozemi – trilógia Pán prsteňov a Hobit. A fanúšikovia sa tento mesiac dočkali ďalšieho skvelého zberateľského kúsku, ktorý sa oplatí mať doma v zbierke – ilustrovaný cestopis Putovanie po Stredozemi predstavuje pešiu túru po Tolkienovej Stredozemi.

Ilustrátor a výtvarník John Howe v ňom zavedie čitateľa na miesta z Tolkienových príbehov a odhalí udalosti z jeho diel: bitky z rôznych vekov sveta, stratené kráľovstvá a prastaré mýty, a tiež miesta, ktorých existenciu Tolkien iba naznačuje, ako kráľovstvá ďalekého severu či krajiny za šírymi morami. Kniha obsahuje výtvarné návrhy vytvorené pre filmy, existujúce ilustrácie Stredozeme, ako aj desiatky nových malieb a skíc.

Knihu Putovanie po Stredozemi si môžeš objednať tu.
5 knižných noviniek, ktoré sa v auguste objavili v kníhkupectvách
Slovart

Julie Caplin – Čajovňa v Tokiu

Úspešná autorka Julie Caplin, ktorú sa nám podarilo pred časom vyspovedať v rozhovore, nás svojou sériou Romantické úteky presvedčila, že si prvenstvo v obľúbenosti medzi čitateľmi právom zaslúži. Opisy miest v jej knihách sú natoľko realistické, že jediné, na čo budeš po dočítaní myslieť, je, že sa zbalíš a odchádzaš. A rovnako to bude aj pri novinke Čajovňa v Tokiu.

Mohlo by ťa zaujímať:

Rozhovor so spisovateľkou Julie Caplin: Moje knihy sú ako cestovanie v kresle! Každá kniha zavedie čitateľa do inej krajiny

Keď Fiona, mladá vášnivá fotografka, vyhrá štrnásťdňový fotografický pobyt v Tokiu, je od šťastia celá bez seba. Je to pre ňu úžasná príležitosť. Lenže po príchode zistí, že jej mentorom má byť muž, ktorý jej pred desiatimi rokmi zlomil srdce – príťažlivý a úspešný fotograf Gabe. Ich spoločne strávený čas je spočiatku pre oboch akoby za trest.

Gabe dáva Fione veľmi jasne najavo, ako ho obťažuje, že sa jej musí venovať. Navyše má hlavu plnú nádhernej Jumi. Fionu, našťastie, s otvorenou náručou prijmú tri generácie miestnych žien a zasvätia ju do tajov japonského čajového obradu. A kým Fiona spoznáva Tokio, Gabe je čoraz viac uchvátený jej milou a prirodzenou povahou. Netrvá dlho a začína to medzi nimi znova iskriť…

Knihu Čajovňa v Tokiu si môžeš objednať tu.
5 knižných noviniek, ktoré sa v auguste objavili v kníhkupectvách
Grada

Sally Thorne – Hra na lásku a nenávisť

Vtipná letná romantická „jednohubka“ Hra na lásku a nenávisť, ktorú napísala Sally Thorne, síce nie je celkom tohtoročná novinka, ale keďže sa toto leto dočkala dotlače, rozhodli sme sa, že ju zaradíme do nášho výberu. Pokiaľ hľadáš nenásilný romantický príbeh či už na pláž, do lietadla alebo len tak na záhradu, táto kniha je trefa do čierneho.

Lucy Huttonová a Joshua Templeman sa navzájom nenávidia. Nedá sa povedať, že sa iba nemajú radi. Ani že sa neochotne tolerujú. Nie, oni sa fakt neznášajú. Obaja pracujú ako asistenti riaditeľov vydavateľstva, dennodenne sedia oproti sebe v kancelárii a svoju nenávisť si ventilujú prostredníctvom rituálnych pasívno agresívnych hier. Lucy nechápe Joshuov odmeraný, upätý a úzkostlivý prístup k práci. Joshua zasa krúti hlavou nad Lucinými farebnými vintage šatami, svojráznym vystupovaním a prehnaným optimizmom.

Vo firme sa črtá možnosť povýšenia a neutíchajúci boj dvoch najvážnejších uchádzačov o miesto prevádzkového riaditeľa vrcholí. No hoci sa napätie povážlivo stupňuje, Lucy zisťuje, že možno to, čo cíti k Joshuovi, nie je nenávisť. A možno uňho je to takisto. A možno iba rozohrali ďalšiu, oveľa nebezpečnejšiu hru!

5 knižných noviniek, ktoré sa v auguste objavili v kníhkupectvách
Ikar

Brandon Sanderson – Kadeti

Autor Brandon Sanderson patrí v zahraničí medzi kultových spisovateľov v žánri sci-fi. V prípade, že máš v obľube príbehy z vesmírneho prostredia, mohla by ťa zaujať prvá časť novej epickej sci-fi série – novinka Kadeti, o dievčati, ktoré sa túži stať pilotkou vo vojne s mimozemskou rasou.

Spensa žije vo svete, ktorý už desaťročia čelí útokom mimozemšťanov. Piloti sú pre zvyšok ľudstva hrdinami a Spensa od detstva sníva o tom, že tiež vzlietne ku hviezdam a preukáže svoju odvahu. V ceste jej však stojí minulosť jej otca pilota, ktorého pred rokmi zabili za dezerciu. Spensa je preto pre všetkých len dcérou zbabelca a jej šance na prijatie do leteckej školy sú viac-menej mizivé.

Ona je však stále odhodlaná lietať, a keď v dávno zabudnutej jaskyni nájde vrak starobylej vesmírnej lode, uvedomí si, že jej sen by sa mohol splniť – za predpokladu, že dokáže loď opraviť a (čo je možno najdôležitejšie) presvedčiť podivný stroj, aby jej pomohol. Zdá sa totiž, že loď, čo objavila, má dušu – a najmä vlastnú hlavu a pomerne svojráznu osobnosť.

Knihu Kadeti si môžeš objednať tu.
5 knižných noviniek, ktoré sa v auguste objavili v kníhkupectvách
Slovart

Carole Matthews – Čokoládový klub

Letné večery sú ako stvorené na príjemné, jednoduché romantické „oddychovky“, akou je aj príbeh Čokoládový klub od autorky Carole Matthews, pri ktorom sa odreaguješ od každodenného zhonu a povinností.

Niektoré ženy sú závislé od nakupovania, ďalšie sa nevedia nabažiť šampanského, niektorým stačí skvelá kniha a sú aj také, ktoré sa najlepšie odreagujú vonku v meste s kamoškami. Pre Lucy Lombardovú neexistuje nič, čo by nevyliečila čokoláda, od zlomeného srdca až po bolesť hlavy. A nie je v tom sama.

Spoločnú vášeň si užívajú aj jej priateľky: mierumilovná Autumn, utrápená mama Nadia a vášnivá zvodkyňa Chantal, ktoré spolu tvoria Čokoládový klub. Ten neváha zasiahnuť, keď sa v živote niektorej z nich objaví kríza. A tých sa tam veru vyskytne veľmi veľa. Vtedy musia vyhlásiť čokoládovú pohotovosť. Ich záchranné akcie sú často bláznivé a dobrodružné.

Knihu Čokoládový klub si môžeš objednať tu.
5 knižných noviniek, ktoré sa v auguste objavili v kníhkupectvách
Grada

Nech sa rozhodneš pre hociktorú zo spomenutých kníh, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu


Ako hodnotíš tento článok?

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť