5 knižných noviniek, ktoré sa v januári objavia v kníhkupectvách

Výber kníh, ktoré si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.

Zdroj: Slovart, YOLi

Začiatok nového roka je za nami, a keď sa poobzeráš, pomaly, ale isto zisťuješ, že sa oproti posledným dňom starého roka nič nezmenilo. Lockdown pokračuje, veľa z nás ešte vždy sedí doma, a kvôli opatreniam sa tak skoro von ani nedostaneme.

V prípade, že nepatríš medzi „šťastlivcov“, ktorí môžu ísť do práce potiť krv, si už pravdepodobne vyčerpal všetky možnosti, ako stráviť bežný deň medzi štyrmi stenami. Ak ťa už pozeranie seriálov a hranie hier omrzelo, ešte vždy môžeš siahnuť po nejakej dobrej knihe.

Keď si myslíš, že po Vianociach toho veľa v kníhkupectvách nenájdeš, radi ťa vyvedieme z omylu. Okrem bestsellerov sa totiž v januári objaví aj zopár noviniek, ktoré stoja za prečítanie.

Suzanne Collins – Balada o hadoch a vtáčatkách

Snáď sa nenájde nikto, kto by nepoznal fenomenálne Hry o život. Či už ťa zaujala knižná verzia, alebo filmové prevedenie, jedno je isté – knihu Balada o hadoch a vtáčatkách si zamiluješ! Autorka Suzanne Collins sa v nej vracia do Panemu šesťdesiat štyri rokov pred udalosťami z bestsellerovej série a čitatelia si len pochvaľujú…

Osemnásťročný Coriolanus Snow čaká len na to, ako zahviezdi v Hrách o život. Tento rok bude totiž iný. Tento rok bude mentorom jedného z vyvolených. Tvrdo drel, aby dokázal naplno využiť svoj šarm, vedomosti a zručnosti a doviesť svojho vyvoleného k víťazstvu. Lenže šťastena mu nepraje. Jeho vyvolenou je dievčina z dvanásteho obvodu, tá najodpornejšia spodina v celom Paneme.

Ich osudy sú odteraz nezlučiteľne prepletené, každé Coriolanovo rozhodnutie ich môže vyniesť na stupienok víťazov alebo úplne potopiť. V aréne to bude súboj na život a na smrť. Mimo arény sa v Coriolanovi prebúdzajú city… a tak sa musí rozhodnúť, či bude dodržiavať pravidlá, aj keď mu jeho pud sebazáchovy radí niečo úplne iné.

CooBoo

Cassandra Clare – Zlaté puto

Cassandra Clare je ďalšou bestsellerovou autorkou, ktorej tvorbu si určite zaregistroval. Jej sériu Nástroje smrteľníkov pozná skoro každý a medzi čitateľmi sa teší veľkej obľube. Autorka svet Tieňolovcov obohatila o trilógiu Pekelné stroje a teraz prichádza s príbehom zasadeným do eduardovského Londýna – knihou Zlaté puto.

James a Lucie Herondaleovci, deti slávnych rodičov Willa a Tessy, odmalička počúvali príbehy o tom, ako dobro porazilo zlo a láska zvíťazila nad všetkým. Idylický svet, v ktorom vyrastali, sa však zmení, keď do Londýna prídu rodiny Blackthornovcov a Carstairsovcov… a s nimi aj neľútostný mor, ktorému sa nedá uniknúť.

James Herondale túži po veľkej láske a myslí si, že ju našiel vďaka krásnej a záhadnej Grace Blackthornovej. Cordelia Carstairsová sa chce stať hrdinkou, zachrániť svoju rodinu a utajiť city k Jamesovi. Keď Tieňolovcov postihne nešťastie, James, Cordelia a ich priatelia sa vrhajú do dobrodružstva, v ktorom odhalia svoje zvláštne temné schopnosti, ale aj krutú cenu za hrdinstvo a lásku.

Knihu Zlaté puto si môžeš objednať tu.
Slovart

Elle Kennedy – Cieľ

Ideálnym spoločníkom do týchto pochmúrnych januárových dní sú aj milé oddychovky, vďaka ktorým ti rýchlejšie ubehne deň a ktoré ti pomôžu dokonale vypnúť a odreagovať sa. K takým knihám patrí aj voľné pokračovanie série Off-Campus Cieľ od čitateľkami ospevovanej autorky Elle Kennedy.

Vysokoškoláčka Sabrina má v plánoch jasno: doštuduje, zaboduje na práve a získa skvele platenú prácu v prestížnej advokátskej kancelárii. Krásny hokejista v jej predstavách nikdy nefiguroval. Johnovi Tuckerovi je preto ochotná venovať len jednu vášnivú noc, ale niekedy aj to stačí, aby sa človeku zmenil život.

Pre Tuckera je tímový duch alfou a omegou, na slávu si v porovnaní s ostatnými spoluhráčmi nepotrpí. Lenže ak sa má stať v dvadsiatich dvoch rokoch otcom, nehodlá zostať v úzadí. Zaumieni si, že sa o všetko postará a ako rodič zahviezdi.

Nastávajúca matka jeho dieťaťa je nielen krásna a múdra, ale i nevyspytateľná. Nikoho nepúšťa do svojho srdca a tvrdohlavo odmieta pomoc. Ako ju má Tucker presvedčiť, že niektoré ciele sa dajú dosiahnuť len s asistenciou?

YOLi

Lucy Maud Montgomery – Anna v Summerside

Anna Shirleyová, hrdinka románov kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomery, je už celé desaťročia obľúbená po celom svete. Minulý rok sa známe knihy Anna zo Zeleného domu, Anna v Avonlea a Anna na Redmonte vďaka vydavateľstvu Slovart objavili v novom šate a tento rok k nim pribudla aj novinka Anna v Summerside, ktorú autorka napísala dodatočne – až tridsať rokov po prvom diele.

Anna prijala miesto riaditeľky strednej školy v meste Summerside a našla si ubytovanie u dvoch starších vdov a ich gazdinej. Spočiatku musela bojovať s nepriazňou mesta a klanom rodiny Pringlovcov, a keďže deti Pringlovcov tvorili väčšinu Anniných žiakov, nedarilo sa jej prekonať odpor a protivenstvá ani zvyčajnou láskavosťou a ústretovosťou. Po prvom polroku sa však zhodou okolností situácia vyvinula tak, že museli, chtiac-nechtiac, zmeniť postoj a Annu si obľúbili.

Tento príbeh sa líši od všetkých ostatných dielov – sčasti má formu Anniných listov Gilbertovi, sčasti ho podáva rozprávač. Autorka doň vložila množstvo kratších individuálnych príbehov a zaujímavých osudov nových hrdinov, do ktorých Anna spôsobom sebe vlastným priamo či nepriamo zasahuje.

Knihu Anna v Summerside si môžeš objednať tu.
Slovart

Lucinda Riley – Dievča na útese

Autorku Lucindu Riley môžeš poznať vďaka ságe Sedem sestier, v ktorej bravúrne rozvíja dej plný zápletiek. Tento mesiac sa však medzi novinkami ocitla s príjemne „klasickou“ romancou Dievča na útese, ktorá zachytáva pohnutý život troch generácií dvoch írskych rodín a osudy ich členov.

Mladá sochárka Grania Ryanová žije v New Yorku v harmonickom vzťahu s priateľom Mattom až do chvíle, keď príde o dieťa a ich spolužitie sa ocitne v kríze. V panike odchádza k rodičom do Írska a pokúša sa usporiadať si myšlienky a city. Na dlhých prechádzkach po pobreží stretne neznáme dievčatko – bosé a iba v nočnej košieľke stojí nebezpečne blízko okraja útesu.

Plná obáv sa ujme malej Aurory, a keď sa zaujíma o osud tohto dievčatka, matka ju nástojčivo varuje, aby si s tou rodinou nič nezačínala, lebo jej to prinesie len nešťastie. Graniu však k Aurore priťahuje mocné puto, najmä keď sa dozvie, že jej matka tragicky zahynula.

Knihu Dievča na útese si môžeš objednať tu.
Tatran

Nech už sa rozhodneš začať nový rok s hociktorou zo spomenutých kníh, prajeme príjemné čítanie a držíme palce, aby ti chuť do čítania vydržala počas celého roka.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Fanúšikovská teória o filme Leví kráľ obletela internet. S istotou ti pokazí detstvo


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME