Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana
Zdroj: ©Shutterstock

5 knižných noviniek, ktoré sa v januári objavili na pultoch kníhkupectiev

Výber kníh, ktoré si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.

Začiatok nového roka je za nami, a keď sa poobzeráš, pomaly, ale isto zisťuješ, že sa oproti posledným dňom starého roka nič nezmenilo. Vonku naďalej vyčíňa zima a teploty pod nulou, takže ak sa chceš v pokoji zabaviť, najlepšie spravíš, ak zostaneš doma – možno budeš prekvapený, ako rýchlo ti ubehne deň s napínavou knihou.

Ak si myslíš, že po Vianociach toho veľa v kníhkupectvách nenájdeš, radi ťa vyvedieme z omylu. Okrem bestsellerov sa totiž v januári objavilo aj zopár knižných noviniek, ktoré stoja za prečítanie.

Natalie C. Parker – V srdci búrky

Milovníkov fantasy príbehov poteší záver námorníckej trilógie o dobrodružnej jazde kapitánky dievčenskej lode z pera Natalie C. Parker – novinka V srdci búrky.

Aric Athair je mŕtvy, ale boj o Moria Brokov sa ani zďaleka neskončil. Caledoniin úhlavný nepriateľ Lir, ktorý má na svedomí smrť jej rodičov a ovláda jej brata, prevzal kontrolu nad armádou Brokov. Caledonia a jej posádka ušli do Mrakolamu, kde sa pripravujú na otvorenú vojnu. A nie sú jediní. Húfne sa k nim pridávajú zbehnutí Brokovia a ďalší vzbúrenci, aby bojovali po ich boku. No keď sa už zdá, že sa šťastie prikláňa na ich stranu, nepriateľ ich prekvapí útokom a prekazí vznikajúce povstanie.

Caledonia utrpí ťažké straty a je nútená nadviazať nečakané a nestále spojenectvo s novým nepriateľom. Takýto riskantný ťah by ju mohol vyjsť draho, ale mladá kapitánka pirátskej posádky je odhodlaná vziať osud morí do vlastných rúk, nech to stojí, čo to stojí. Vojna sa začala, niet sa kam skryť.

Knihu V srdci búrky si môžeš objednať tu.
Slovart

Karin Kuschik – 50 viet, ktoré vám uľahčia život

Nemecká autorka, moderátorka, mediálna trénerka, hovorkyňa, textárka a koučka Karin Kuschik ti v knihe 50 viet, ktoré vám uľahčia život priblíži svoje trefné postrehy ľudskej duše a spôsob, akým pristupuje ku každodenným problémom.

Nájsť správne slová, aby sme neurazili, alebo položiť správnu otázku, aby sme neponížili, je skutočné umenie, ktoré nás uchráni pred napätými vzťahmi. Šarmantný spôsob prejavu pri nepríjemnej konverzácii ti dá do ruky zbraň, ktorou protivníka ľahko odzbrojíš.

Táto kniha je skvelým poradcom aj sprievodcom vo vyhrotených situáciách, aby si nestratil nervy a neútočil, ale s chladnou rozvahou sa stal pánom situácie. Autorka ti ukáže, akú fascinujúcu silu má správne použitie jazyka.

Tatran

Bonnie Garmus – Hodiny chémie

Ak túžiš po oddychu s nejakým originálnym, sviežim, citlivým a zároveň vtipným príbehom, siahni po knižnej novinke Hodiny chémie, ktorú napísala autorka Bonnie Garmus.

Chemička Elizabeth Zottová nie je priemerná žena. Elizabeth by v skutočnosti prvá poukázala na skutočnosť, že priemerná žena neexistuje. Ale začínajú sa šesťdesiate roky dvadsiateho storočia a jej čisto mužský tím v Hastingsovom výskumnom ústave má veľmi nevedecký pohľad na rovnosť pohlaví. Všetci okrem jedného – Calvina Evansa, samotárskeho, geniálneho kandidáta na Nobelovu cenu, ktorý nevie odpúšťať a ktorý sa zaľúbi práve do Elizabethino intelektu. A chémia predsa znamená zmenu pomerov…

Lenže život je nepredvídateľný rovnako ako veda. Preto sa z Elizabeth o pár rokov stane slobodná matka a nedobrovoľná hviezda najobľúbenejšej relácie o varení v Amerike – Večera o šiestej. Elizabethin nezvyčajný prístup k vareniu („lyžicu kyseliny octovej zmiešajte so štipkou chloridu sodného“) sa ukáže ako revolučný.

Ale aj keď sledovanosť relácie rastie, nie každý je z jej úspechu nadšený. Elizabeth totiž neučí ženy iba variť, ale vyzýva ich, aby zmenili svoje postavenie v mužskom svete.

Ikar

Lisa Regan – Nečakané priznanie

Autorka Lisa Regan nás už svojou predošlou tvorbou presvedčila, že vie, ako napísať poriadne mrazivý triler. Inak to nie je ani pri pokračovaní série s vyšetrovateľkou Josie Quinn – v novinke Nečakané priznanie.

Keď sa na príjazdovej ceste do domu v Dentone nájde telo mladého študenta s fotografiou pripnutou na golieri, prvá na mieste činu je detektívka Josie Quinnová. Dom patrí Gretchen Palmerovej, oddanej členke Josiinho tímu, ktorá je posledných dvadsaťštyri hodín nezvestná. Hoci sa Gretchen prizná k činu, Josie vie, že nemôže byť vrahyňou. Tak prečo sa priznáva k vražde, ktorú nespáchala?

Josie sa ponorí hlboko do Gretcheninho tajného života a odhalí spojenie medzi chlapcom, fotografiou a zničujúcim prípadom z jej minulosti. Lenže práve vo chvíli, keď si Josie myslí, že už všetko pochopila, na druhej strane mesta sa objavia telá mladého páru. Dokáže Josie odhaliť pravdu včas, aby zachránila svoju priateľku pred životom vo väzení alebo istou smrťou?

Knihu Nečakané priznanie si môžeš objednať tu.

Grada

Angela McAllister, Christopher Corr – Veľká kniha rozprávok o sviatkoch zo všetkých kútov sveta

V každom z nás sa skrýva malé dieťa, ktoré sa z času na čas potrebuje prejaviť… Listovanie novinky z pera autorskej dvojice Angely McAllister a Christophera Corra – knihy Veľká kniha rozprávok o sviatkoch zo všetkých kútov sveta – je presne takým okamihom.

Táto truhlica plná pokladov v podobe päťdesiatich dvoch obľúbených rozprávok z celého sveta ukrýva známe príbehy ako Mrázik; Hrnček, var; Žabí princ; Pampúšik; Hrniec zlata; Dary severného vetra a Na východ od slnka, na západ od mesiaca, ale i menej známe magické legendy a mýty z ďalekých zemí.

V tejto nádherne ilustrovanej knihe pre deti sa zoznámiš nielen s krásnymi príbehmi, ale aj so sviatkami, ktoré sú slávené medzi národmi počas celého roka.

Knihu Veľká kniha rozprávok o sviatkoch zo všetkých kútov sveta si môžeš objednať tu.

Slovart

Nech už sa rozhodneš pre hociktorý zo spomenutých príbehov, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu


Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.