Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek
Zdroj: ©Shutterstock

5 knižných noviniek, ktoré sa v júli objavili na pultoch kníhkupectiev

Výber kníh, ktoré si zaslúžia tvoju pozornosť.

Ako to už býva, leto sa nám neúprosne skracuje. Ak si doteraz trávil každý deň leňošením a ničnerobením, je načase zmeniť to a spraviť pre seba niečo neobvyklé alebo užitočné. V prípade, že by si to rád skĺbil dokopy, naše odporúčanie je jednoduché – v júli sa na pultoch kníhkupectiev objavili aj tieto zaujímavé knižné tituly, ktoré stoja za prečítanie:

Joe Navarro – Tajná reč tela

Nie je lepší spôsob, ako porozumieť svojim priateľom, partnerom či kolegom, než sa zoznámiť s najdôležitejším prostriedkom našej komunikácie – s rečou tela. S jej znalosťou dokážeš odhaliť skutočné zámery a pocity druhých ľudí – nielen také, ktoré pred tebou úmyselne skrývajú, ale dokonca i tie, ktorých si sami nie sú vedomí.

Joe Navarro je bývalý agent FBI na neverbálnu komunikáciu v oddelení kontrarozviedky a boja s terorizmom a autor svetového bestselleru Ako prekuknúť druhých ľudí. Prostredníctvom praktickej príručky – novinky Tajná reč tela – sa ti naskytne pohľad do zákulisia ľudského správania. V kapitolách rozdelených podľa jednotlivých častí ľudského tela – od hlavy až po chodidlá – odhalíš skryté významy viac ako štyristo vedomých a nevedomých prejavov reči tela.

Knihu Tajná reč tela si môžeš objednať tu.
Grada

Terry Pratchett – Sestry strigy

Terryho Pratchetta, jedného z najznámejších autorov fantasy literatúry, poznáme snáď všetci. Len čo sa vysloví jeho meno, automaticky sa každému vybaví jeho Úžasná Plochozem, ktorú vydavateľstvo Slovart postupne prekladá a vydáva v novom, krajšom prevedení. Tentokrát sa môžeš tešiť na knihu Sestry strigy.

Keď sa čarodejnice rozhodnú meniť smer dejín, máva to ďalekosiahle následky. Kráľovstvá sa chvejú, tróny otriasajú a dýky bodajú. Ale Babka Paprčivá a jej kolegyne z čarodejného fachu sa presvedčia, že strkať zahnuté nosy do politiky je omnoho zložitejšie, ako by človek očakával po prečítaní diel istých dramatikov. Aj tak sa však čarodejnice idú pretrhnúť, aby na trón zasadol ten správny panovník. Len či sa tentoraz múdre ženy nepomýlili…

Knihu Sestry strigy si môžeš objednať tu.
Terry Pratchett – Sestry strigy
Slovart

Maya Sinay – Zázrak

Slovenská spisovateľka píšuca pod pseudonymom Maya Sinay potešila v júli svoje čitateľky knižnou novinkou Zázrak. Táto kniha je pokračovaním príbehov Navždy, Jedného dňa a Veriť z očakávanej romantickej šesťdielnej Bielej série.

Bea je úspešná, krásna a silná žena. Jej život sa zdá byť ideálny. Ale zdanie, ako to už býva, klame. Stačí jeden okamih, ktorý ju zrazí na kolená. Napriek tomu dokáže zvládnuť to, čo sa jej zo začiatku zdalo byť nemožné. A rozhodne sa svoj život od základov zmeniť. Krok za krokom nachádza samu seba a spoznáva lásku, v akú už ani nedúfala. Začne napokon veriť aj na zázraky?

Maya Sinay

T. L. Swan – Raz za život

Čo sa knižných noviniek týka, v lete, samozrejme, nesmú chýbať ani vášnivé príbehy plné vzrušenia a lásky. A presne to sľubuje aj prvá časť novej série od autorky T. L. Swan – novinka Raz za život.

Náhoda chcela, aby som sa počas letu z Londýna do New Yorku ocitla v prvej triede. Jedlo, šampanské, obsluha – všetko bolo dokonalé. Modrooký muž na sedadle vedľa mňa bol povestnou čerešničkou na torte. Pôsobil uhladene a inteligentne. Bavili sme sa, smiali a potom to prišlo – preskočila medzi nami iskra.

Každý by šiel svojou cestou, no zasiahol osud a náš let bol neplánovane odklonený na nočné medzipristátie. Čo sa dalo robiť? Museli sme sa nejako zabaviť. Nočný Boston bol plný smiechu a tanca… a nakoniec sme spolu strávili divokú, zmyselnú noc, na akú sa nezabúda.

Uplynulo dvanásť mesiacov. Odvtedy som ho nevidela. Až dodnes. Nastúpila som do nového zamestnania a pri tej príležitosti ma predstavili výkonnému riaditeľovi. Viete si predstaviť môj šok, keď som zbadala, čie hriešne modré oči sa na mňa pozerajú ponad mahagónový stôl. Lenže ja som už nebola to bezstarostné dievča ako pred rokom. Môj život sa zmenil, mala som svoje povinnosti a záväzky.

Práve som dostala e-mail. Chce, aby som ráno o ôsmej prišla do jeho kancelárie na súkromné stretnutie. Čo má asi za lubom?

Knihu Raz za život si môžeš objednať tu.
Grada

Philippa Gregory – Biela kráľovná

Všetkých milovníkov historických románov poteší pokračovanie série Vojna ruží – novinka Biela kráľovná, ktorú napísala čitateľmi ospevovaná autorka Philippa Gregory.

Vojna ruží pokračuje. Nepríčetného kráľa Henricha z rodu Lancasterovcov vystrieda na anglickom tróne mladý ctižiadostivý York Eduard. Ten sa napriek všetkým pravidlám tajne ožení s krásnou vdovou Alžbetou Woodvillovou z rodiny podporovateľov Lancasterovcov.

Manželstvom z lásky si však Eduard proti sebe poštve najbližších podporovateľov vrátane vlastnej rodiny. Jeho brat Juraj a „kráľotvorca“ gróf Wawrick sa vo Francúzsku spoja s bývalou kráľovnou Margarétou z Anjou, aby z Toweru oslobodili Henricha, odstránili Eduarda a za kráľa korunovali Eduardovho brata Juraja.

Knihu Biela kráľovná si môžeš objednať tu.
 Gregory – Biela kráľovná
Slovart

Nech sa rozhodneš pre hociktorú zo spomenutých kníh, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.


Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu


Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.