Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Podobne ako počas uplynulých rokov, aj tentokrát ubehlo leto nejak príliš rýchlo. Stačí iba letmý pohľad z okna a je očividne zrejmé, že jeseň je v plnom prúde. Ak patríš medzi milovníkov kníh, tak ti to ale pravdepodobne vôbec nevadí – s príchodom sychravého počasia sa totiž naskytá viac príležitostí zostať doma a siahnuť po dobrej knihe.

Našťastie, vydavateľstvá opäť raz „zamakali“, aby sa na knižnom trhu objavili skvelé príbehy, vďaka ktorým sa ti ani upršané dni nebudú zdať až také hrozné. Tento mesiac sa na pultoch kníhkupectiev objavili aj tieto zaujímavé tituly:

1. Victoria Schwab – Neviditeľný život Addie LaRueovej

Ak patríš medzi fanúšikov autorky Victorie Schwab, máme pre teba tento mesiac dobrú správu – po knihách Mesto duchov a Tunel z kostí už môžeš konečne siahnuť aj po jej septembrovej novinke Neviditeľný život Addie LaRueovej, ktorá zatiaľ medzi čitateľmi žne úspechy a na ktorú sú samé pozitívne ohlasy.

Zúfalá mladá žena uzavrie dohodu s temným božstvom, aby mohla žiť večne, nespútane, presne tak, ako vždy túžila, keď snívala o slobode. Zmluva má však háčik – Addie si nik nezapamätá, v tej chvíli, ako ju ľudia stratia z dohľadu, zabudnú na ňu. Svet so svojimi nekonečnými možnosťami sa síce Addie otvoril, no prekliatie ju uväznilo v samote.

Tak sa začína nezvyčajný príbeh Addie LaRueovej, múzy mnohých umelcov, zabudnutej milenky, ktorá sa vytráca s prvými rannými lúčmi. Až pokým jedného dňa nevstúpi po druhý raz do malého antikvariátu na Manhattane, kde pracuje Henry – a ten si ju pamätá.

Po troch storočiach začína Addie znovu žiť, lenže diabol nikdy nehrá fér, a tak sa bude musieť postaviť následkom svojich minulých rozhodnutí a splatiť staré dlhy.

Knihu Neviditeľný život Addie LaRueovej si môžeš objednať tu.
Vydavateľstvo Slovart

2. Simona Rošková – Pochybnosti

Slovenská spisovateľka Simona Rošková je knihomoľka srdcom i dušou – knihy nielen píše, ale aj číta, rediguje a dlhoročne recenzuje. Autorka kníh Nechcem počuť tvoj plač, Vzala si mi všetko a Po dnešnej noci mi nevolaj sa vo svojej tvorbe nevyhýba ani ťažším témam zo života, o čom sa môžeš presvedčiť aj v novinke Pochybnosti.

Pochybnosti, ktoré vstupujú do našich vzťahov, sú varovaním. Pred niečím, čo nie je správne, pred niečím, čo nám môže časom ublížiť. Netreba ich brať na ľahkú váhu

Svoje o tom vie aj Nina. V snahe zachrániť rodinu často zatne zuby a radšej mlčí. Manželovo zlyhanie a jeho panovačná povaha ju nútia žiť v neistote. Viktor s Lenou bývajú v byte oproti. Pri náhodných stretnutiach Viktor mlčky pozoruje, aká je Nina skvelá mama. Zistenie, že ho priťahuje aj ako žena, ho núti ešte viac pochybovať o svojom manželstve. Na dôvod, prečo si vzal Lenu, si už nespomína.

Lenina kamarátka Eva vzťah so svojím manželom považuje za najlepšie rozhodnutie, ktoré v živote urobila. A predsa! Tieň pochybností visí nad ich spoločnou budúcnosťou ako búrkový mrak. Každý z nich v hĺbke svojej duše cíti, že musí v živote niečo zmeniť. Len nevie ako, kedy a či vôbec…

Moderné romány

3. Nele Neuhaus – Snehulienka musí zomrieť

Ak si milovníkom kriminálnych príbehov, mohla by ťa zaujať najnovšia detektívka Snehulienka musí zomrieť od „kráľovnej nemeckej detektívky“ Nele Neuhaus, ktorá sa považuje za dôstojnú pokračovateľku Agathy Christie. Licencie na preklad jej kníh zakúpilo 31 krajín a len v Nemecku sa z jej tvorby predalo vyše 10 miliónov výtlačkov.

Pleť biela ako sneh, vlasy čierne ako eben a pery červené ako krv. Ale to nie je žiadny rozprávkový príbeh!

Ocitáme sa v malej dedine, kde každý každého pozná a ľudia vedia o sebe všetko. Dedinčania pred mnohými rokmi obvinili mladého muža z vraždy dvoch dievčat, ktoré zmizli počas hodových osláv. Mladík bol opitý, takže si na nič nespomínal. Všetky dôkazy hovorili proti nemu, priťažili mu aj výpovede priateľov, a tak Tobias Sartorius skončil vo väzení.

Po desiatich rokoch sa Tobias vracia do rodnej obce, kde život medzitým plynul ďalej. Jeho príchod znervózni celú dedinu. Klamstvá, intrigy a ľudská bezohľadnosť zničili život nielen rodinám mŕtvych dievčat, ale aj Tobiasovým rodičom. Keď zmizne ďalšie dievča, prípadu sa ujmú nezaujatí detektívi. Spočiatku narazia na stenu mlčania, ale podarí sa im ju nabúrať.

Knihu Snehulienka musí zomrieť si môžeš objednať tu.
Vydavateľstvo Tatran

4. Michal Kšiňan – Milan Rastislav Štefánik

Biografické knihy síce patria medzi menej vyhľadávaný žáner, napriek tomu sa však nájde mnoho čitateľov, ktorí na ne nedajú dopustiť. A tento mesiac sa majú na čo tešiť! Na pultoch kníhkupectiev sa totiž objavila prvá vedecká biografia o významnej historickej osobnosti slovenských dejín – kniha Milan Rastislav Štefánik od historika Michala Kšiňana.

Autor v tejto publikácii pútavo približuje Štefánikov život na základe dlhodobého výskumu v archívoch deviatich krajín. Zavedie čitateľa na pozemský raj na Tahiti, do exotického Ekvádoru, na nehostinnú Sibír alebo do najvýznamnejších rímskych a parížskych salónov v snahe nájsť odpoveď na otázku, ako sa zrodil národný hrdina.

Štefánik očaril mnohých ľudí vo svojich časoch, no a stále v tom pokračuje…

Knihu Milan Rastislav Štefánik si môžeš objednať tu.
Vydavateľstvo Slovart

5. Suzanne Redfearn – V okamihu

V prípade, že hľadáš na sychravé jesenné dni nejaký dojímavý, ale v konečnom dôsledku oslobodzujúci príbeh, ktorý hovorí o láske, rodinných putách a odhodlaní ísť ďalej, aj keď sa to zdá na prvý pohľad nemožné, novinka V okamihu od autorky Suzanne Redfearn ti doma nesmie chýbať.

Rodina Millerovcov sa teší na zimný víkend v horách s priateľmi, na lyžovačku a na príjemnú atmosféru na chate. V jedinom kratučkom okamihu sa však všetko zmení. Pred karavan, v ktorom sa všetci vezú, nečakane skočí jeleň, otec rodiny sa mu chce vyhnúť, ale zareaguje o zlomok sekundy neskôr a auto sa zrúti do rokliny. Tu sa skončí život šestnásťročnej Finn.

Mladé dievča však uviazne na rozhraní dvoch svetov a bezmocne sa prizerá, ako všetci, ktorých miluje, bojujú o prežitie. Všade navôkol zúri metelica, takže vybrať sa v takom nečase po pomoc je beznádejné. Padajú rôzne návrhy a rozhodnutia, tí, čo prežili, spracúvajú šok, bolesť zo zranení a hlavne sa boja, že do rána zamrznú.

Po urputnom boji o záchranu sú všetci otrasení a každý si v duši nesie výčitky a pocit viny za to, čo sa tej noci odohralo. Členov rodiny sužujú pochybnosti, ich súdržnosť sa rozpadáva a Finn ich nedokáže opustiť, keď vidí, akí sú nešťastní, ako sa trápia a nedokážu sa vyrovnať s tým, čo sa stalo.

Knihu V okamihu si môžeš objednať tu.
Vydavateľstvo Tatran

Nech sa rozhodneš pre hociktorú zo spomenutých kníh, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.


Ako hodnotíš tento článok?

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť