5 knižných príbehov plných lásky, ktoré potešia každú romantickú dušu

Tieto romantické knihy si môžeš prečítať hocikedy počas roka, nie iba na sviatok zamilovaných.

Zdroj: Ria Veresová / EMEFKA

Tohtoročné valentínske šialenstvo máme konečne za sebou – z obchodov sa postupne vytráca ružovo-červená výzdoba, posledné sladkosti sa ešte v sobotu rozpredali vďaka výrazným zľavám a zaláskované instagramové posty tvojich kamarátov už tiež pomaly miznú medzi nekonečnými záplavami fotiek a instastoriek.

Ak máš po svojom boku osobu, ktorú môžeš nazývať svojou polovičkou, pravdepodobne ste si spravili pekný víkend a užili ste si spoločné chvíle s nádychom romantiky.

Ak ale takouto osobou nedisponuješ, nemaj hlavu v smútku – vybrali sme pre teba 5 romantických príbehov, pri ktorých čítaní zabudneš na okolitý svet a užiješ si príbeh plný lásky a romantiky, aký sa v skutočnosti iba málokedy vidí.

Pozor, tento článok obsahuje spoilery

Nicholas Sparks – Zápisník jednej lásky

Tento nadčasový romantický príbeh o trvalej sile lásky ti snáď nemusíme predstavovať. Pravdepodobne poznáš filmovú adaptáciu, ktorá sa prekvapivo vydarila (a netvrdíme to iba preto, že v nej hrá dokonalý Ryan Gosling), ale tvojej pozornosti by nemala ujsť ani knižná predloha.

Ak sa prostredníctvom príbehov rád týraš, ale zároveň obľubuješ happyendy, táto kniha bude balzamom na tvoju romantickú dušu.

Noah Calhoun rozpráva príbeh lásky k svojej ťažko chorej manželke, ktorá stráca pamäť. Číta ho z denníka, ktorý si viedol v čase ich mladosti. Noah stretol Allie už ako 16-ročný, prežil s ňou krásne leto a miloval ju väčšmi než ostatné.

Vojna a spoločenské predsudky milencov rozdelili. Keď sa po rokoch Allie vracia, je zasnúbená a má sa vydávať, ale chce si ujasniť city k obidvom mužom. Tak ako skladačka vnútri inej skladačky sa príbeh tejto dvojice iba začína.

Ria Veresová / EMEFKA

Jenny Han – Všetkým chalanom, ktorých som milovala

Nič nie je krajšie než si zaspomínať na svoju prvú lásku. Samozrejme, iba v prípade, že neskončila skôr, než stihla začať, a nebola totálne fiasko. Či ťa tieto milé príhody ešte len čakajú alebo už máš toto obdobie dávno za sebou, príjemnou prípravou alebo spomienkou pre teba môže byť knižná séria Všetkým chalanom…, ktorej sfilmovaná druhá časť práve valcuje popredné priečky v sledovanosti.

Ľúbostné listy majú mnoho podôb. Lara Jean síce žiaden nedostala, ale pár ich už napísala – na rozlúčku. Svoje city pred chalanmi vždy tajila a keď sa chcela zamilovanosti konečne zbaviť, napísala list o tom, ako sa cíti. Starostlivo ho zapečatila a ukryla do škatuľky pod posteľou.

Jedného dňa však listy zmiznú a Lara zistí, že ich niekto rozposlal. Zrazu musí čeliť všetkým pocitom, ktoré pred svetom – a hlavne pred adresátmi listov – starostlivo schovávala. Pôvabný príbeh o prvých láskach, priateľstvách a ľúbostných listoch si zaručene zamiluješ.

View this post on Instagram

„Zranené srdce, dotknuté city – to jednoducho patrí k láske.“ 🔹 Názov: Navždy tvoja Lara Jean🌸 Autor: Jenny Han👩‍💼 Počet strá: 291📃 🔹 A je tu koniec celej série😥. Nemyslela som, že ju celú prečítam za mesiac, ale bohužiaľ nemohla som sa dočkať ďalšieho a ďalšieho príbehu Lary Jean až som neuvedomila, že som úplne na konci. Musím sa priznať nie som veľmi typ človeka, ktorý má rád romantiku v knihách a určite nie ako hlavnú tému, ale toto ma ohromilo natoľko, že som sa celý čas od kníh nevedela odtrhnúť. Aj napriek tomu, že bol posledný diel najslabší a v príbehu bolo vidieť, že je to taká veľká bodka za celou sériou nesmierne som si jej čítanie užila. Páčilo sa mi, že celý príbeh nie je len o Lare Jean a Petrovi, ale že je sú tam zakomponované aj rodinné vzťahy a svadba. Naozaj to bol krásny záver a aj keď mi celá séria bude veľmi veľmi chýbať som rada, že všetko malo svoj happyend a rozhodne siahnem aj po ďalších autorkiných knihách💞. 🔹 4,5/5🌟 🔹 Aké iné knihy ste ešte od Jenny Han čítali🌺? 🔹 #knihy #knihozrut #knihomolka #knihomol #milujemknihy #skbookstagram #skbook #booklover #cooboo #citaniejesexy #youngadultbooks #youngadult #viaccasunacitanie #romantika #laskakukniham #larajean #peterandlarajean #peterkavinsky #vsetkymchalanomktorychsommilovala #psstaletamilujem #navzdytvojalarajean

A post shared by 🥀Booklover🥀 (@m.fall.i.books) on

Jojo Moyes – Predtým ako som ťa poznala

Ak túžiš po romantike, ale potrebuješ príbeh, ktorý je dostatočne realistický, aby si sa doň mohol vžiť, knihou Predtým ako som ťa poznala vsadíš na istotu. Je úplne jedno, koľkokrát si videl film, v istom bode prestaneš vnímať realitu a začneš žiť príbehom. Ak sa ti minimálne raz nespustia pri čítaní slzy, tak máš srdce jednoznačne z kameňa.

Lou Clarková je neobyčajné dievča v obyčajnej rodine, ktoré má svojský zmysel pre módu a vždy zopár milých slov pre zákazníkov bistra, kde pracuje. Po tom, ako je majiteľ nútený bistro zavrieť, však nemôže sedieť doma – musí rodičom pomôcť s rodinným rozpočtom – a preto vezme jediné pracovné miesto, ktoré je v ponuke.

Jej náplňou práce je pomáhať s bežnými činnosťami a robiť spoločnosť Willovi Traynorovi, ktorý skončil po dopravnej nehode na vozíčku. Horšie než jeho fyzické postihnutie je však jeho psychická zarmútenosť a plány do budúcna, s ktorými sa Lou musí vysporiadať.

Ria Veresová / EMEFKA

Charlotte Brontë – Jane Eyrová

Čo by to bol za zoznam najlepších romantických príbehov, keby sme v ňom nespomenuli jednu z najviac obdivovaných a čítaných spisovateliek románov – Charlotte Brontëovú?

Jane Eyrová je čiastočne autobiografický román plný spoločenskej kritiky a pochmúrnych gotických prvkov a predstavuje autorkino najznámejšie dielo, ktoré by ti odporučila každá jedna Brontëovej čitateľka.

Dej románu prechádza niekoľkými obdobiami: Janino detstvo v Gatesheade, kde jej život strpčuje teta a jej rozmaznané deti. Jej pobyt a vzdelávanie v Lowoodskej dievčenskej škole pre chudobné dievčatá a siroty, jej pôsobenie ako opatrovateľka v sídle Thornfield Manor, kde sa zamiluje do svojho zamestnávateľa Edwarda Rochestera, obdobie strávené s rodinou Riversovcov v Moor House a Mortone, kde ju chladný bratranec – kňaz požiada o ruku, a jej opätovné stretnutie a manželstvo s milovaným Rochesterom v jeho dome vo Ferndeane.

Baja Dolce – Placebo On

Ak si ešte nemal tú česť spoznať tvorbu talentovanej slovenskej spisovateľky Baji Dolce, je najvyšší čas, aby si to napravil. Séria Placebo je totiž dôkazom, že aj na Slovensku máme šikovných spisovateľov – a táto trilógia môže právom konkurovať hociktorému zahraničnému dielu.

Séria kníh, ktorá začína romantikou, prechádza v drámu a miestami hraničí až s nervydrásajúcim trilerom, ťa vtiahne do deja už po prvých stranách a nepustí ťa, kým sa nedostaneš na koniec. Nato, aby si pochopil posolstvo knihy, sa budeš musieť vžiť do postáv a hlavne – pripustiť si, že nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá.

Po tom, čo Ema prežila v pestúnskej rodine, ju prenasledovali strašidelné nočné mory. Jej túžba vymaniť sa dávnym démonov však bola silnejšia, preto sa s vidinou nového začiatku presťahovala do iného mesta, kde si našla prácu, získala priateľov a otvorila dvere do vysneného života bez paranoje a večného otáčania sa cez rameno.

Vyhliadky na lepšiu budúcnosť boli na dosah. Do života jej však vstúpil ON. Podmanivý, cieľavedomý, ale i trochu záhadný Christopher, ktorý sám ukrýva nejedno bolestivé tajomstvo. Dokážu sa s Emou navzájom vyliečiť a preniesť sa z tmavých hlbín minulosti? Alebo to bude len klamlivý a krátkodobý placebo efekt?

Ria Veresová / EMEFKA

Či už si na romantické knižné rande vyberieš rokmi overenú klasiku; príbeh, ktorý ti zlomí srdce; teenagerskú lovestory alebo realistický príbeh inšpirovaný skutočným životom, je len na tebe. V každom prípade ti ale garantujeme emotívny zážitok plný lásky, ktorý ťa aj napriek nepriaznivému počasiu zahreje pri srdiečku.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Striptér Heňo: Niektoré ženy by nemali problém s orálom na pódiu, no jedna sa mi tam zo stresu aj rozplakala

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME