Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Druhá májová nedeľa nie je iba taký obyčajný deň. Už tradične patrí všetkým mamám, matkám, mamičkám, maminám či maminkám v očakávaní, alebo výstižnejšie povedané, tým najdôležitejším ženám našich životov.

Deň matiek totiž vyzdvihuje jednu z najkrajších úloh žien – materstvo. Preto ich nezabudnite objať, pobozkať či povedať im, čo pre vás znamenajú, aj keď možno v súčasnej situácii iba na diaľku.

No ak chcete okrem prejavov lásky maminu aj niečím obdarovať, jedným z najkrajších darčekov na svete sú knihy. Sú krásne, vzácne, jedinečné a navyše vydržia (takmer) večnosť.

Ak si však neviete dať rady, máme pre vás niekoľko knižných tipov z pera najznámejšej slovenskej mamičky Kristíny Tormovej. Jej tvorba sa zameriava na radosti a strasti maminkovského života, čo je téma, ktorá si s prehľadom získa každú maminu.

Kto je Kristína Tormová?

Krístína Tormová je spisovateľkou, herečkou, moderátorkou a mamou, ale predovšetkým je to živel. Vďaka svojej hyperaktivite stíha toľko vecí za deň, koľko iní ľudia za mesiac.

Keď porodila (ešte ako Farkašová) dvojičky Elu a Matildu a potrebovala si na materskej dovolenke „trénovať vykojený mozog“, začala z dlhej chvíle blogovať o materstve. A Keďže Kristína dokáže aj materské mlieko premeniť na zlato, stal sa z jej blogu Som mama obrovský hit.

O niekoľko mesiacov neskôr dostal blog aj svoju knižnú podobu a kniha Som mama je dnes celoslovenským bestsellerom, z ktorého sa predalo viac ako 30 000 výtlačkov. Na jej motívy vznikol aj úspešný slovenský seriál s rovnomenným názvom, ktorý vysiela TV JOJ.

Kristína začala pod značkou Koláčová vyrábať tričká s vtipnými nápismi. Okrem týchto činností je vplyvnou influencerkou s vyhradeným názorom a tvárou svojich značiek Koláčová a MY MAME.

Profimedia

Kristína vytvorila dva kreatívne zápisníky (každý s iným zameraním) a napísala tri krásne knižky, s ktorými sa dokáže stotožniť každá mamina. A je jedno, či sa jedná o začínajúcu, alebo o skúsenú mamičku, ktorá už má deti dospelé. Všetky si totiž prešli rôznymi fázami materstva, a preto sú jej knižky ako pohladenie pre dušu. Sú pravdivé a vtipné, jednoducho, ako vystrihnuté zo života každej mamy.

Dnes vám predstavíme 5 titulov z pera Kristíny Tormovej, mimo iného aj jej najnovšiu knihu Budem mama, ktorú prečítate na jedno posedenie.

Pre maminu začiatočníčku

Knihu Som mama odporúčame všetkým mamičkám začiatočníčkam alebo mamičkám „druhorodičkám“, ktoré už zabudli, aké je krásne, zábavné a „občas“ aj náročné starať sa o malé bábätko (alebo bábätká). Kristína píše o radostiach a strastiach materstva s veľkým nadhľadom, vtipne, no najmä s obrovskou láskou, vďaka čomu sa v knižke nájde snáď každá milujúca mamina.

Knihu Som mama si teraz môžeš objednať so 14 % zľavou.
Mona Rose/EMEFKA

Pre skúsenejšiu maminu

Knihu Stále som mama odporúčame už o niečo skúsenejším maminám. Z mamičiek novorodencov sa totiž (logicky) stávajú mamičky malých slečien či malých džentlmenov. Deti jednoducho rastú a s tým prichádzajú aj povinnosti, radosti, strasti či problémy, ktoré by vám predtým ani nenapadli.

Deti objavujú svet, majú vlastné názory a vďaka tomu vzniká plno humorných, bizarných či zvláštnych situácií a Kristína sa s tými svojimi opäť podelila s nesmiernym nadhľadom a svojským humorom.

Knihu Stále som mama si teraz môžeš objednať so 14 % zľavou.
Mona Rose/EMEFKA

Pre budúcu maminu

Knihu Budem mama jednoznačne odporúčame budúcim mamičkám, no určite aj všetkým mamám, ktoré si rady zaspomínajú na toto „najkrajšie“ obdobie v ich životoch. Ako sa píše v oficiálnej anotácii – povedal asi nejaký pán, ktorý netuší, aké je to byť grckajúcim mrožom so sloními nohami. Knižke opäť nechýba nadhľad, láskavý humor, množstvo vtipných či tragikomických situácií a debaty na rovinu.

Knihu Budem mama si teraz môžeš objednať so 14 % zľavou.
Mona Rose/EMEFKA

Pre kreatívnu maminu

Krásny interaktívny zápisníček Som nový človiečik odporúčame každej mamine, ktorá chce vytvoriť svojmu dieťaťu naozajstnú knižku. Môže si doň dopisovať, dokresľovať a dolepovať informácie o svojich deťoch a nemusí sa báť, že bude musieť vypisovať slohové práce ako pri iných, podobne ladených knihách. Kristína totiž vytvorila originálnu knižku, aká jej samotnej na trhu chýbala.

Zápisník Som nový človiečik si teraz môžeš objednať so 14 % zľavou.
Mona Rose/EMEFKA

Pre zábudlivú maminu

Blbovník odporúčame všetkým dievčatám, ženám a maminám, ktoré milujú kreatívne zápisníky alebo sú často zábudlivé a jednoducho si musia všetko pekne zapísať na jedno miesto. Blbovník však nie je určený iba na zapisovanie si pracovných schôdzok či iných povinností, ale aj na zážitky, zoznamy filmov alebo kníh a pod. Navyše obsahuje krásne farebné nálepky, týždenné plány a sem-tam nejakú výzvu.

Zápisník Blbovník si teraz môžeš objednať so 14 % zľavou.
Mona Rose/EMEFKA

Tak teda, čím potešíte svoju maminu tento rok? Či už to budú kreatívne zápisníky alebo vtipné knižky zo života mamičky od Kristíny Tormovej (alebo niečo úplne iné), je len na vás. Možností máte tisíce, no nech už vašej mamine darujete hocičo, dôležité je, že to bude z lásky. Krásny Deň matiek!

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.


Ako hodnotíš tento článok?

Monika Ružová
Som vášnivá knihomoľka, šialená zberateľka kníh, Funko Pop figúriek a nadšená filmová a seriálová fanúšička. Čítam všetko od Young Adult, fantasy cez trilery a horory až po spoločenské romány a detské knihy. V mojich článkoch na EMEFKA sa teda zameriavam práve na literatúru a svet s ňou spojený.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť