Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Škola končí, začína leto, pazuchy v autobusoch sa začínajú potiť… a ty máš zrazu veľa času. Svieti slnko, vďaka čomu sa ti konečne nechce vkuse spať, a rozmýšľaš, či to znamená, že si sčasti breatharián. A tiež nad tým, čím si vyplniť svoj program.

1. Schudnúť

Celú zimu to odkladáš, lebo vonku mrzne a teba aj tak nebaví pozerať vo fitku do steny, ešte aby si za to aj platil! Počas vianočných sviatkov aj nachytáš pár kíl, ale v článku na nete vraveli, že keď chceš mať potom poriadne svaly, treba byť chvíľu v objemovke, takže je to v poriadku. A hovoríš si, že začneš chudnúť, keď sa vonku oteplí, a predstavuješ si, ako v slnečných lúčoch beháš každý deň po parku a balíš spolubežkyne v legínach, alebo ako nakupuješ sezónnu zeleninu na trhu a namiesto 60% vody je z teba 60% šalát.

Akonáhle však príde leto, uvedomíš si, že už len samotným prevalením sa v posteli zo seba vypotíš liter potu. Keď sa zohneš, aby si si zaviazal šnúrky na bežeckých topánkach, cítiš sa ako po hodinovej lekcii jogy. Ľudia ťa konštantne volajú posedieť si na ľadovú kávičku, na grilovačku, či na festivaly, kde ak sa napcháš iba fastfoodom, tak máš šťastie. A tak si na konci leta rád, že aspoň môžeš svoje pivné brucho schovať pod sveter.

https://giphy.com/gifs/qOXJD3eqkdc0U

2. Ísť na roadtrip / cestovať

Kto by nechcel zažiť roadtrip ako z amerického filmu, kde skupina kamošov jazdí po prázdnych diaľniciach v púšti, v noci pozerajú z kapoty na hviezdy, a každý deň majú párty v inom meste s inými ľuďmi. Alebo ísť na sofistikovaný výlet po metropolách Európy, pozerať pamiatky, a skúšať nové jedlá.

Peňaženka ti však tak zíva prázdnotou, že v potravinách platíš zabudnutými dvojcentovkami a uvedomíš si, že vlastne ani nemáš s kým ísť. Prinajlepšom skončíš na víkendovom výlete v Štúrove, kde prepiješ päťdesiatku od mamy. Alebo sa nasáčkuješ s bývalými spolužiakmi zo strednej do auta s pokazenou klímou a pôjdete na týždeň do Čiernej hory, kde budú po dvoch dňoch všetky páriky rozhádané a vaša jediná aktivita bude hranie kariet.

3. Nájsť si vzťah

Teplo, menej vrstiev oblečenia a romantické filmy. Toto všetko napomáha k tomu, aby si dúfala, že prežiješ nejaký vášnivý letný románik, z ktorého sa neskôr môže vykľuť reálny vzťah. Tešíš sa na dlhé prechádzky pri Dunaji, bozkávanie v daždi a… dospelácke prespávačky.

Ten pravý však nechodí, celé leto si kino musíš platiť sama, nemáš kvety s ktorými by si pózovala na instragrame a rozprávať do noci sa môžeš akurát tak so svojím psom. A nakoniec sa na festivale pripiješ a skončíš v stane u niekoho s bradou s tetovaním ležatej osmičky a ani nevieš, či si špinavá od potu, blata, alebo telesných tekutín. A ráno nemáš ani najmenší problém odkráčať preč a na všetko zabudnúť.

https://gifer.com/en/WS0N

4. Zarobiť si / šetriť

Tí zodpovednejší si naplánujú, že budú od 9 do 17 v práci silno makať a buď si peniaze odložia, alebo si našetria na tú super dovolenku, nový mobil, alebo aspoň jeden rukáv Gucci trička. Každé ráno teda vstanú, a zatiaľ čo sa ich kamoši opaľujú na zlatých pieskoch a chytajú bronz, oni mrznú pri kancelárskej klíme a potichu závidia. V snahe mať aspoň nejaký sociálny život otrieskajú každý piatok veľkú časť svojej výplaty na alkohol a keď im je cez týždeň smutno, vyriešia to nočným nakupovaním na eBayi, kde kúpia všetko, len nie to, čo potrebujú.

https://en.wiktionary.org/wiki/alcohol#/media/File:Humbertobebidas.jpg

5. Mať „najlepšie leto svojho života“

Toto patrí do rovnakej skupiny mýtických predstáv ako novoročné „toto bude môj rok“ a školské „tento rok budem mať samé Áčka“. Nikto ich nikdy nevidel fungovať v praxi a aj tak sa o ne stále ľudia pokúšajú. V podstate zahŕňa všetky predchádzajúce body a ešte omnoho viac. Plánuješ celé leto preflámovať, zarobiť si, nakúpiť si cool veci, pochodiť festivaly, precestovať pol sveta, čítať knihy pre duchovné obrodenie… a ešte by bolo fajn keby ti konečne narástli počas leta prsia, aj keď už máš 26. A nakoniec skončíš u mamy na záhrade vyplievať paradajky.

https://giphy.com/gifs/hercules-disappointed-let-down-3oAt21Fnr4i54uK8vK

Titulná fotka: theodysseyonline.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Lucia

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť