5 ľudí, ktorí boli odsúdení na smrť, ale ako zázrakom svoju popravu prežili (2. časť)

Keď ľudia prešli smrti cez rozum.

Zdroj: © Shutterstock

Prípadov, keď dokázali odsúdenci na smrť oklamať samotnú smrť v deň svojej popravy, máme prekvapivo celkom veľa. Rozhodne viac, než by si človek myslel. Jeden článok o týchto pozoruhodných prípadoch sme ti už, koniec-koncov, priniesli.

Keďže však ide o mimoriadne zaujímavú tému, prichádzame s pokračovaním. Predstavíme ti ďalších 5 bizarných prípadov, keď sa odsúdencom podarilo prežiť ich vlastnú popravu. Faktom je, že súdy a polícia často nevedeli, čo v takých situáciách robiť. Nikdy sa totiž nepredpokladalo, že by metódy popravy mohli zlyhať.

Väčšinou však bola následne väzňovi buď udelená milosť, alebo mu bol trest zmenený na doživotie.

#OnThisDay (1606): Guy Fawkes, key conspirator in the failed Gunpowder Plot to blow up Parliament, is killed in a public…

Gepostet von History in Five am Mittwoch, 31. Januar 2018

1. Inetta de Balsham

O prípade Inetty de Balsham sa toho veľa nevie, ale ide o vôbec najranejší prípad toho, že niekto dokázal prežiť vlastnú popravu. Inetta de Balsham bola odsúdená na smrť v roku 1264 v Anglicku, keďže podľa súdu išlo o pomocníčku zlodejov.

Na šibenicu ju poslali v jedno augustové ráno roku 1264. Zdalo sa, že všetko prebehlo hladko. Kati nechali odsúdenú visieť celý jeden deň. Keď sa k šibenici na druhé ráno vrátili, ostali v šoku. Inetta bola totiž stále nažive. Odsúdená následne dostala milosť od samotného kráľa Henricha III.

S odstupom rokov sa mnohí bádatelia zamýšľali nad tým, ako mohla Inetta prežiť. Podľa jednej teórie mala žena narušenú priedušnicu, takže pri obesení neboli jej dýchacie cesty stlačené natoľko, aby ju usmrtili.

-Amy-5 pessoas que sobreviveram às suas próprias execuçõesConfira quem foram os sortudos da História que…

Gepostet von Casa Creepypasta am Sonntag, 6. Oktober 2013

2. Anne Greene

Žena menom Anne Greene bola slúžkou, ktorá bola obvinená z vraždy nemluvňaťa. Greene sa narodila v roku 1628 a počas svojho života pracovala ako slúžka pre Sira Thomasa Readea.

Jeho vnuk Anne znásilnil a ona otehotnela. Dieťa sa podľa lekárov narodilo mŕtve, ale Anne bola aj napriek tomu obvinená z jeho vraždy. Súd ju následne odsúdil na trest smrti obesením. Rozsudok bol vykonaný 14. decembra 1650. Prítomný lekár konštatoval smrť a telo odsúdenej odovzdali študentom medicíny na pitvu.

Anne Greene, the girl who was hanged for having a miscarriage, and lived to tell the tale.Listen to this! It's 1650,…

Gepostet von Morbid N' Macabre am Samstag, 6. Oktober 2018

Lenže práve deň po poprave sa začali diať neuveriteľné veci. Skupina lekárov, ktorá mala pitvu vykonať, zistila, že Anne má stále slabý pulz a dýcha. Doktori na nič nečakali a okamžite sa snažili ženu vzkriesiť. To sa im napokon aj podarilo a Anne sa po nejakom čase úplne zotavila.

Keďže prežila svoju vlastnú popravu, bola jej udelená milosť. Jej príbeh sa stal témou mnohých pamfletov, ktoré tvrdili, že jej prežitie je jasným zásahom Boha a dôkazom o jej nevine. Anne Greene napokon zomrela v roku 1665, teda 15 rokov po svojej nepodarenej poprave.

3. Amerigo Dumini

Amerigo Dumini sa narodil v roku 1894 v Amerike, ale neskôr sa presťahoval do Talianska. Bojoval v prvej svetovej vojne a po jej skončení sa stal podporovateľom fašistického diktátora Benita Mussoliniho.

Viedol tiež skupinu fašistických nájomných vrahov, ktorí v roku 1924 spáchali atentát na lídra socialistickej strany Giacoma Matteottiho. Za tento zločin si Dumini odsedel vo väzení 11 mesiacov. Po prepustení sa presťahoval do Líbye.

Gepostet von Personaggi e cose dimenticate am Dienstag, 22. Mai 2018

Počas druhej svetovej vojny bol zajatý členmi britskej armády a ako špión odsúdený na trest smrti pred popravnou čatou. Jej členovia na Duminiho vypálili celkom 17 guliek. Boli v tom, že Dumini je mŕtvy, ale tomu sa napriek zraneniam podarilo prežiť.

Vrátil sa do Talianska, kde ho po skončení vojny opätovne odsúdili za vraždu Giacoma Matteottiho. Dostal doživotie a podmienečne ho prepustili v roku 1956. Amerigo Dumini zomrel v roku 1967.

4. John Smith

O Johnovi Smithovi toho nie je veľa známe. Narodil sa približne v roku 1661 v Anglicku a v dospelosti sa dal na dráhu kriminálnika. V Londýne vykradol niekoľko domov, ale čoskoro sa mu na stopu dostala polícia. V roku 1705 ho postavili pred súd, ktorý ho následne odsúdil na trest smrti obesením.

Podľa dostupných záznamov bol John Smith pri čítaní rozsudku pokojný a zdalo sa, že blížiaca sa poprava ho nezaujíma ani neznepokojuje.

#Iran: An Inmate Hanged by #GallowsHussain Bozorgnejad, 27, who was sentenced to death for posing drugs executed in Isfahan prison on 9 August 2015.http://bcrgroup.us/iran-an-inmate-hanged-by-gallows.html

Gepostet von Boroujerdi Civil Rights Group am Sonntag, 9. August 2015

Smitha krátko po odsúdení obesili a na šibenici ho nechali visieť viac ako 15 minút. Očakávaná smrť však neprišla a dav ľudí začal na katov volať, aby Smitha ušetrili. Tí následne prerezali povraz, na ktorom Smith visel, a dovolili mu odísť. Zotavil sa po niekoľkých dňoch a neskôr aj popísal, aké pocity mal, keď visel na šibenici.

O niekoľko mesiacov mu bola udelená milosť, ale dlho sa z nej netešil. Smith totiž nedokázal odolať svetu zločinu a vrátil sa na dráhu zlodeja. Keď sa postavil pred súd druhýkrát, mal opäť šťastie, keďže bol oslobodený.

Len krátko nato sa Smith mal postaviť pred súd po tretíkrát. Podľa mnohých bolo jasné, že tentokrát už trestu smrti neujde. Pred samotným súdom však prokurátor zomrel (presne v deň, keď mal súdny proces začať) a Smith tak znova vyviazol.

Napokon ho za krádež odsúdili až v roku 1727 ako 66-ročného. Aj napriek zdravotným problémom bol odsúdený na pobyt v trestaneckej kolónii v štáte Virginia. Dátum jeho smrti nie je známy.

Deep within the walls of the modern glass-and-steel building at 100 W. Main, marks the spot of the first-and-only…

Gepostet von Badge & Brass am Dienstag, 9. August 2016

5. William Duell

Angličan William Duell mal len 17 rokov, keď sa postavil pred súd. Narodil sa asi v roku 1723 a v roku 1740 ho zatkli za vraždu a znásilnenie ženy menom Sarah Griffin. Duell bol počas procesu vo veľmi zlom zdravotnom stave, trpel horúčkami a delíriom, ale sudcov to neobmäkčilo. Mladíka odsúdili na trest smrti obesením.

Poprava sa konala 24. novembra 1740. Kat mu založil na krk slučku a zatiahol páku. Padacie dvere sa otvorili a Duell stratil vedomie. Prítomný lekár skonštatoval, že Duell nejaví známky života a vyhlásil ho za mŕtveho. Následne jeho telo odovzdali do rúk lekárov a študentov na pitvu (v tej dobe išlo o bežnú prax).

William Duell was a 17-year-old English boy convicted of raping Sarah Griffin in Acton, London.He was sentenced to…

Gepostet von TRU paranormal am Mittwoch, 10. Februar 2016

Tesne pred jej začiatkom však Duell začal pomaly dýchať. V tomto bode sa informácie o tom, čo nasledovalo, rozchádzajú. Niektorí lekári boli za to, aby sa v pitve aj tak pokračovalo, keďže Duell bol odsúdený za obzvlášť brutálny zločin. Iné zdroje hovoria, že lekári sa okamžite snažili Duella oživiť.

Napokon ho predsa len dali do poriadku a ešte v tú noc ho odviedli späť do väzenia. Odsúdenec si podľa vlastných slov na svoju popravu nespomínal. Súd sa mu napokon rozhodol zmeniť trest na pobyt v trestaneckej kolónii v Amerike. Podľa dostupných údajov William Duell zomrel okolo roku 1805.

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
30
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zistenia, na ktoré prišli mnohí z nás počas domácej karantény

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME