Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

5 módnych trendov z histórie, ku ktorým sa hádam už nikdy nevrátime

Vieš si predstaviť, že by si niečo podobné nosil?


Ak sa pozrieš do skrine tvojej starej mamy, tak tam pravdepodobne nájdeš nejaký sentimentálny kúsok, ktorý bol kedysi vychyteným módnym trendom. Ba dokonca je možné, že sa čoskoro práve tento kúsok dostane do módy. Predsa len, vo svete módy ide o akúsi recykláciu. Oblečenie sa striedavo vracia na výslnie a zase z neho zostupuje. Ide o kontinuálny proces.

Pri niektorých trendoch však môžeme byť radi, že zostávajú len históriou. Pevne dúfame, že už nikdy neuzrú svetlo sveta, pretože to skrátka bolo niečo strašné. Toto je 5 šialených módnych trendov, ktoré by mali zapadnúť pod takým hrubým nánosom prachu, že už nikdy nikoho nenapadne vracať sa k nim.

1. Arzénové šaty

Dobre, tu je viac ako jeden dôvod, prečo by sa tento trend nemal vracať zase do módy. Prvý a hlavný je ten, že by to asi nebolo tak úplne kóšer, čo sa týka zdravia. Predsa len, arzén je jedovatý prvok, ktorý je nebezpečný v prípade, že požijeme alebo prídeme do styku s väčším množstvom. Tak či onak, hovorí sa, že neradno pokúšať hada bosou nohou. V tomto prípade sa netreba príliš zahrávať s arzénom.

V minulých časoch bol arzén voľne dostupným tovarom, našli by sme ho napríklad v drogériách. Používal sa taktiež ako sfarbovací element. Zafarbovali ním práve zmienené šaty. Krásna zelená farba v sebe však skrývala smrteľné tajomstvo.

Ženy, ktoré nosili arzénové šaty, začali mať problémy s pokožkou, niektoré dokonca umreli. Stáli by tie šaty za hriech? Asi skôr nie.

Profimedia

2. Vlasy ako šperky?

Nie, teraz nemyslíme niekoho zlaté, blond vlasy, ktoré žiaria v lúčoch slnka tak veľmi, že to vyzerá ako tekuté zlato. Teraz hovoríme o skutočných šperkoch s prídavkom niečích vlasov. Alebo to boli vlasy s prídavkom nejakého toho zlata alebo striebra? Podobne ako arzénové šaty, aj tento trend by sme zaradili do viktoriánskej éry.

Vlasy si mohol nájsť v prsteňoch, náramkoch, náhrdelníkoch, dokonca aj v kabelkách. Kto by si dobrovoľne dával niečie vlasy na seba? A ešte to považoval za vkusný šperk? Trúchliaci pozostalí. Pravdou je, že takéto šperky väčšinou nosili oni. Čiže si sa už určite správne dovtípil, že tie vlasy boli zo zosnulého. Áno.

Wikimedia Commons

Odporúčame prečítať:

K nájdeniu zosnulej Terézie sa vyjadril už aj jej priateľ. Verejnosti posiela takýto odkaz

3. Mr. Bombastic

Síce si si skôr začal spievať populárnu pesničku z dávnych rokov, my budeme hovoriť o módnom trende, ktorý vyzeral… viac než komicky. Tentoraz sa presunieme z viktoriánskej éry o dve storočia skôr. V tomto období to až príliš preháňali s výplňou rôznych kúskov oblečenia. Táto technika sa v angličtine volala bombasting, čo by sme do slovenčiny mohli preložiť ako nafúkanosť či prehnanosť.

Výsledkom bolo, že každý vyzeral, akoby trpel nadúvaním. Netýkalo sa to len nohavíc, zdúvali sa aj plecia alebo rukávy.

Profimedia

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť