5 mrazivých a záhadných zmiznutí ľudí, ktoré zachytili bezpečnostné kamery (2. časť)

Posledné momenty roky nezvestných obetí, z ktorých behá mráz po chrbte.

Zdroj: Pixabay

Pred nejakým časom sme ti priniesli článok o piatich záhadných zmiznutiach ľudí, ktorých posledné chvíle zachytili bezpečnostné kamery. Keďže je podobných prípadov viac, prinášame ti druhú časť. Nájdeš v nej ďalších päť mrazivých a bizarných zmiznutí, ktoré sú doplnené zábermi z bezpečnostných kamier. Osud väčšiny nezvestných dodnes nepoznáme.

1. Iwona Wieczorek

18-ročná poľská študentka Iwona Wieczorek sa 16. júla 2010 v Gdansku dostala na diskotéke do hádky s kamarátkou Adriou a jej tromi kolegami, ktorých Iwona poznala len krátko. Priatelia vypovedali, že Iwona odišla z párty bosá (topánky držala v ruke) a nahnevaná (kamery jej odchod zachytili). Nemala pri sebe žiadne peniaze a mobil mala tesne pred vybitím.

View this post on Instagram

9 lat temu w nocy z 16 na 17 lipca zaginęła Iwona Wieczorek. Do dziś oficjalnie nie wyjaśniono, co się z nią stało. Takich historii w Polsce rocznie jest więcej, ale tylko niektóre w jakiś sposób, z jakiegoś powodu stają się medialne. O tej dziewczynie słyszał chyba każdy. A jak ktoś chce przeczytać, to można. Nie polecam, bo sama dopiero zaczęłam, ale ta książka to na pewno coś dla tych, którzy interesują się sprawą, śledzą ją od początku. I zdecydowanie dla tych, którzy lubią kryminały- przeważnie to samo życie pisze te najczarniejsze scenariusze, nie trzeba ich wymyślać. #cosiestaloziwonawieczorek #śledztwaszostaka #januszszostak #wydawnictwoharde #iwonawieczorek #reportaż #czytam #czytambolubie #czytamijuz #books #bookstagram #ksiazka #książki

A post shared by monika wojtaś (@faramuszka_) on

Počkala, kým začne svitať a okolo štvrtej ráno sa vybrala smerom domov, čo bolo približne šesť kilometrov (nie je známe, prečo sa rozhodla ísť pešo a nevyužiť autobus). Počas cesty kontaktovala niekoľko ľudí, vrátanie Adrie. Prehodili niekoľko slov o predchádzajúcej hádke (o jej podrobnostiach však nemáme informácie) a Iwona povedala, že sa cíti trochu opitá a nechce, aby ju takto videla mama.

Zamierila preto do Adriinho domu, kde jej kamarátka pripravila pred dvere kľúče, aby sa dostala dnu. Kamery zachytili Iwonu aj nad ránom. Na zázname vidno, že za ňou kráčal neznámy muž, ten ale podľa polície nemal nič spoločné s jej zmiznutím. Podľa vyšetrovateľov sa Iwona skutočne dostala do blízkosti Adriinho domu, nikdy tam však nedorazila.

Adria si myslela, že predsa len išla domov, keďže kľúče ležali pred dverami nepohnuté. Iwona sa však dodnes nenašla, a to ani jej osobné veci. Vypočutých bolo viac ako sto ľudí, ale polícia nemala v rukách žiadne dôkazy, ktoré by jej napovedali, čo sa s mladou dievčinou stalo. Iwona Wieczorek je nezvestná už 9 rokov.

2. Claudia Lawrence

Anglická kuchárka Claudia Lawrence zmizla 18. marca 2009. V tom čase mala 35 rokov. Naposledy bola videná v blízkosti svojho domu v meste York. Práve sa vracala z práce. Zavolala svojim rodičom a krátko hovorila so svojou matkou. Plánovali, že spoločne strávia Deň matiek. O 20:23 poslala esemesku svojmu kamarátovi. Bola to posledná správa, ktorú kedy poslala.

Na druhý deň sa neukázala v práci, a tak jej kolegovia zalarmovali políciu. Vyšetrovatelia mali podozrenie, že Claudia bola zavraždená. Polícia vypočula množstvo svedkov a zatkla aj niekoľko podozrivých, ale napokon boli všetci prepustení. Na záznamoch z bezpečnostných kamier z blízkosti Claudiinho domu vidno pohybovať sa podozrivú osobu.

Neznáma osoba prejde po chodníku a dostane sa mimo kameru, o minútu neskôr sa však vracia tou istou cestou a zdá sa, akoby niesla batoh prehodený cez plece. Keď však uvidí, že rovnakým smerom postupuje iný muž, osoba sa odrazu zastaví a po krátkej pauze pokračuje v ceste. Identifikovať osobu sa dodnes nepodarilo. Claudia Lawrence je nezvestná viac ako 10 rokov.

3. Timmothy Pitzen

6-ročný Timmothy Pitzen je nezvestný od 12. mája 2011. Jeho matka Amy Fry-Pitzen ho vzala na trojdňový výlet do rôznych zábavných parkov. Amy 13. mája volala rôznym členom rodiny a ubezpečila ich, že Timmothy je v bezpečí. Bezpečnostné kamery ich niekoľkokrát zachytili, neskôr zachytili len Amy, ktorá si v obchode kupovala pero, papier a obálku.

View this post on Instagram

Missing since 2011. Timothy Pitzen was last on surveillance at a hotel with his mother leaving. His mother was found days later death by suicide by slashing her wrists & neck & had antihistamines in her system at that time. Timothy was nowhere to be found, not even his car seat. In her suicide note she wrote that he is safe & won't be able to be found, but he hasnt been seen since 2011. His father is optimistic and thinks he is still alive because his mother would never hurt him. The mom was dealing with severe depression but would never hurt her son according to the family. They hope one day he will be found. Some speculate that he is maybe with an amish family which would help being off the grid for the most part? Sounds like a bit of a stretch but who would she have left him to? No one knows because her recovered cell phone didn't leave any trace of who she was communicating with. It was no help. Let's hope Timmothy returns home soon to be reunited with his family. #timmothypitzen #truecrime #missingchild

A post shared by Mary Guerra 🕸 (@instagra_mjg) on

Naposledy sa Amy na kamere objavuje v supermarkete v meste Winnebago. Timmothy s ňou v tejto chvíli nie je. 13. mája v noci spáchala Amy samovraždu, keď si podrezala žily a zároveň sa predávkovala liekmi. V liste, ktorý zanechala, napísala, že Timmothy sa nikdy nenájde, ale je v bezpečí a v spoločností ľudí, ktorí sa oňho postarajú.

Vyšetrovatelia špekulovali, že Timmothy mohol byť zavraždený, keďže v aute jeho matky sa našlo väčšie množstvo jeho zaschnutej krvi. Rodina však podotkla, že krv môže pochádzať z krvácajúceho nosa. Tá tam ostala po zranení, ktoré mal Timmothy nejakú dobu pred zmiznutím. Timmothy je nezvestný už viac ako 8 rokov.

4. Christina Morris

Christina Morris zmizla v auguste 2014. Naposledy bola zachytená kamerou na parkovisku spoločne s mužom, ktorý bol identifikovaný ako Enrique Arochi. Obaja sa dobre poznali zo strednej školy a video ich zachytáva, ako sa rozprávajú a smerujú k zaparkovaným autám.

Toto je posledný moment, keď Christinu niekto videl živú. Polícia si okamžite Arochiho preklepla a v kufri auta našla Christininu DNA. Arochi bol zatknutý, hoci trval na svojej nevine. Vyšetrovatelia však mali v rukách dosť dôkazov a Arochi bol postavený pred súd. Aj napriek tomu, že so zmiznutím Christiny nič nemá, bol uznaný vinným za únos a vraždu. Odsúdili ho na doživotný pobyt za mrežami.

Arochi nikdy neprezradil, kde sa nachádza Christinino telo. Jej pozostatky sa našli až v marci minulého roka v zalesnenej oblasti v blízkosti mesta Anna v Texase.

5. Lashaya Stine

Lashaya Stine zmizla 15. júla 2016. Mala 16 rokov. Naposledy bola videná v blízkosti Peoria Street a Montview Boulevard v meste Aurora. Lashaya z neznámeho dôvodu opustila svoj dom v skorých ranných hodinách. Jej rodičia a súrodenci spali, a o ničom nevedeli. Bezpečnostné kamery dievča zachytili o pol tretej ráno. To bolo zároveň naposledy, čo ju niekto videl.

Polícia rýchlo zistila, že Lashaya si so sebou nevzala peňaženku, oblečenie, ani nabíjačku na mobil. Podľa svojej rodiny mala Lashaya veľa plánov a chystala sa študovať za zdravotnú sestru. Nikdy predtým z domu neutiekla a vyšetrovatelia sa zhodli, že rozhodne nespadala do typu detí, ktoré utekajú z domu.

Lashayina matka dodnes netuší, prečo jej dcéra v tú osudnú noc opustila dom. Nie je však podľa nej vylúčené, že sa Lashaya mala stretnúť s niekým nebezpečným. Má podozrenie, že sa mohla stať terčom obchodovania s ľuďmi. Je nezvestná už viac ako tri roky. Jej rodina sa však stále nevzdáva nádeje, že sa Lashaya nájde.

Zdroj: reddit.com, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, truecrimedaily.com, denverpost.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
13
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
14 svadobných príhod, ktoré sú vtipné a neuveriteľné zároveň

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME