5 mrazivých a záhadných zmiznutí ľudí, ktoré zachytili bezpečnostné kamery

Bezpečnostné kamery zachytili ich posledné chvíle a odvtedy ich nikto nevidel.

Zdroj: Pexels

So záhadnými zmiznutiami ľudí sa stretávame mimoriadne často. Tieto prípady sú už samé o sebe poriadne desivé. Predstava, že sa môžeš behom pár sekúnd doslova vypariť (napríklad v dôsledku únosu) a nikto ťa nie je schopný nájsť, je naozaj strašidelná.

V tomto článku ti prinesieme 5 prípadov, keď ľudia zmizli za naozaj zvláštnych okolností. Ich posledné chvíle pred zmiznutím navyše zachytili bezpečnostné kamery. Tieto záznamy zamotali hlavy skúseným vyšetrovateľom a v kontexte toho, že hľadané osoby sa dodnes nenašli (prípadne sa našli mŕtve), pôsobia tieto zábery extrémne znepokojivo.

Lars Mittank

Nemec Lars Mittank zmizol vo svojich 28 rokoch na dovolenke v Bulharsku. 6. júla 2014 sa tu zaplietol do hádky so štyrmi mužmi ohľadom ich obľúbeného futbalového tímu. Slovná potýčka vyústila v bitku, pričom Mittank skončil s prasknutým ušným bubienkom.

Vyhľadal doktora, ktorý mu odporučil nejaký čas necestovať lietadlom a predpísal mu antibiotiká. Larsovi priatelia sa vrátili do Nemecka, on však zostal v Bulharsku.

Krátko nato sa začal správať veľmi zvláštne. Bol presvedčený, že ho sledujú nejakí ľudia a telefonoval svojej matke a žiadal ju, aby zrušila všetky jeho kreditné karty. Vyjadril tiež obavy o svoju bezpečnosť. Mittank sa tak kvôli svojim obavám rozhodol predsa len odletieť domov.

Kamery ho zachytili na letisku vo Varne. Len pár sekúnd po tom je vidieť, ako Mittank v panike uteká z budovy letiska. Vonku pred budovou bežal k plotu, preliezol ho a zmizol v blízkom lese. Odvtedy ho nikto nevidel. Je nezvestný už viac ako 5 rokov.

Andrew Gosden

Keď Andrew Gosden v roku 2007 zmizol, mal len 14 rokov. Patril k nadaným študentom a vynikal hlavne v matematike. Bol popisovaný ako mierne hanblivý, tichý chlapec, ktorý bol na svoj vek veľmi vyspelý. 14. septembra 2007 vstal Andrew trochu neskoro a bol výrazne podráždený, čo uňho nebývalo zvykom. Rozlúčil sa s rodičmi a zdanlivo vyrazil do školy.

V skutočnosti sa skryl v blízkom parku a počkal, kým jeho rodičia a sestra odídu z domu.

Následne sa vrátil, prezliekol sa do pohodlnejších šiat, vzal si peňaženku, kľúče a konzolu PlayStation Portable. Z domu sa vydal k blízkemu bankomatu a zo svojho účtu vybral 200 libier, takmer všetky peniaze. Zamieril na vlakovú stanicu a kúpil si jednosmerný lístok do Londýna. Kamera ho zachytila, ako v Londýne vychádza zo stanice King’s Cross Potom sa po ňom zľahla zem.

Existuje niekoľko neoverených svedectiev ľudí, ktorí ho v Londýne videli, špekulovalo sa tiež o tom, že sa mohol stať obeťou nejakého násilníka, avšak v prípade chýbajú akékoľvek vodidlá. Dodnes napríklad nie je jasné, prečo Andrew do Londýna vlastne zamieril. Je nezvestný už viac ako 11 rokov.

Brian Shaffer

Zmiznutie Briana Shaffera patrí k jedným z najbizarnejších prípadov. Talentovaný študent medicíny je nezvestný od 1. apríla 2006. Mal vtedy 27 rokov. 31. marca sa spolu s priateľmi rozhodol osláviť blížiace sa jarné prázdniny a všetci si zašli do baru menom Ugly Tuna Saloona.

View this post on Instagram

In this episode we return to the unsolved mysteries. We investigate the case of Brian Shaffer, an Ohio medical student who vanished after a night out with friends. We also discuss the Jamison Family from Eufaula, Oklahoma who went missing during a trip to purchase land. Their bodies were discovered years later but the circumstances surrounding their death have a bit of an occult history. Then there is the story of young Casey Hathaway who told family that a bear saved him, did he luck out and find a real-life Baloo, or maybe Bigfoot. If you have any information on the Brian Shaffer Case, please contact 1-877-645-TIPS or www.findbrianshaffer.com Be sure to follow us on social media @unpnormalcy or email us at [email protected]
http://unpnormalcy.buzzsprout.com #unearthingparanormalcy #UNPnormalcy #Podcast #unsolvedmysteries #missingperson #brianshaffer #ohiomissingpersons #uglytuna #vanished #podcasts #findbrianshaffer #Jamisonfamily #Oklahomaunsolvedmysteries #Oklahoma #CaseyHathaway #NorthCarolina #Podcasts #Itunes #spotify #Stitcher #castbox

A post shared by Unearthing Paranormalcy (@unpnormalcy) on

Kamera ich zachytila, ako do baru prichádzajú v dobrej nálade. Shaffera kamera zachytila ešte raz, keď sa v blízkosti vchodu rozprával s dvomi dievčatami. Rozlúčil sa s nimi a zamieril späť do baru. A ver či nie, odvtedy ho nikto nevidel.

Jeho priatelia ho v preplnenom podniku nevedeli nájsť, takže keď bar okolo druhej ráno zatváral, čakali ho na parkovisku. Ako však ukázali aj bezpečnostné záznamy z kamier, Brian Shaffer bar východom neopustil. Jediný ďalší východ bol pre verejnosť uzavretý a bol určený pre pracovníkov. Táto časť baru sa však práve renovovala a bolo by nesmierne ťažké dostať sa tadiaľ von.

Ak by sa to Shafferovi predsa len nejako podarilo, museli by ho na ulici zachytiť kamery z okolitých domov a podnikov. Nič také sa však nestalo. Brian Shaffer je nezvestný už viac ako 13 rokov.

Kayelyn Louder

26. septembra 2014 niečo po deviatej večer zavolala 30-ročná Kayelyn Louder na políciu s tým, že sa jej niekto vlámal do bytu. Informácie, ktoré podávala, sa však dispečerom zdali zvláštne. Na políciu volala ešte niekoľkokrát a bola evidentne rozrušená. Dispečeri počuli jej krik a na otázky odpovedala v panike.

Polícia však nenašla žiadne známky toho, že by na mieste došlo k vlámaniu či súboju.

Okolo pol štvrtej popoludní v ten istý deň zachytila Kayelyn Louder bezpečnostná kamera. Stála pred svojím bytom, bola naľahko oblečená a bosá, hoci vtedy veľmi pršalo. Na jednom segmente je zachytená, ako uteká po asfaltovej ceste. Na druhom je v spoločnosti psa a zdá sa, že s ním hovorí. Toto je posledný moment Kayelyn Louder, ktorý bol zachytený.

Na druhý deň bola vyhlásená za nezvestnú a rozbehlo sa pátranie. Jej telo našli v blízkom potoku po takmer desiatich týždňoch. Stále ale nie je jasné, ako vlastne prišla o život. Odborníci vraždu vylúčili, ale príbuzní Kayelyn tomu neveria. Objavili sa aj informácie, že Louder mala silný psychotický atak a zomrela súhrou tragických okolností.

Jennifer Kesse

24-ročná Jennifer Kesse zmizla 24. januára 2006. 23. januára okolo šiestej večer odišla z práce. Okolo desiatej zavolala svojmu priateľovi a dala mu vedieť, že je na ceste. Jej priateľ bol zároveň posledný, kto s ňou pred zmiznutím hovoril. Na druhý deň sa Jennifer neukázala v práci a jej známi zavolali políciu.

Vyšetrovateľom sa podarilo získať zábery z bezpečnostnej kamery v blízkosti hotela takmer dva kilometre od domu Jennifer. Neznáma osoba na zázname šoféruje auto, ktoré bezpochyby patrilo Jennifer Kesse, vystupuje a odchádza preč.

Táto osoba sa na kamere ukázala ešte raz. Kamera, ktorá ju zachytila, však fotografovala okolie každé tri sekundy, čím, bohužiaľ, zachytila hľadanú osobu v ten najnevhodnejší čas – keď jej nebolo vidieť do tváre. Polícia verí, že Jennifer bola unesená, prípadne zavraždená a že osoba na zázname s tým má niečo spoločné.

Dodnes však nie je jasné, čo sa s ňou vlastne stalo a nepodarilo sa identifikovať ani neznámeho podozrivého. Jennifer je nezvestná už viac ako 13 rokov.

Zdroj: wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, juxtapositivelyjen.weebly.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
10
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
12
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nirvana, Oasis aj Kafka. Umelci, ktorí nenávideli svoje vlastné majstrovské diela

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME