Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Konšpiračné bludy sú všade, kam sa pozrieme, a logicky sa nevyhýbajú ani tematike mimozemšťanov či UFO. O tom si sa, koniec-koncov, mohol presvedčiť už v našom predchádzajúcom článku. V tomto pokračovaní ti prinášame ďalších 5 bláznivých a bizarných konšpirácií, ktoré sa spájajú s mimozemšťanmi.

Najabsurdnejšie na nich je zrejme to, že im niektorí ľudia naozaj veria. Ale tak, každý máme iné koníčky.

1. Reptiliáni žijú medzi nami

Medzi hlavných podporovateľov tejto teórie patrí profesionálny konšpirátor David Icke. Ten vo svojich knihách často splieta piate cez deviate a mixuje najrôznejšie už existujúce konšpirácie. Samozrejme, nechýbajú tvrdenia o tom, že elity chcú vytvoriť Nový svetový rád, že ilumináti ovládajú svet a že medzi ľuďmi sa pohybujú mimozemšťania.

Podľa Ickeho sa na Zem infiltrovala inter-dimenzionálna rasa reptiliánov zo súhvezdia Draka. Tí na seba vzali ľudskú podobu a snažia sa na svete zaviesť novú formu totality. Medzi reptiliánov podľa Ickeho patrí mnoho známych politikov či celebrít, medzi nimi napríklad aj kráľovná Alžbeta II. alebo bývalý americký prezident George W. Bush.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/fantastic-reptilian-girl-creative-make-like-575069905)

Icke zároveň vyhlasuje, že antisemitský podvrh Protokoly sionských mudrcov je autentický a popisuje plán na ovládnutie sveta. Kritici upozorňujú, že sám Icke je tvrdým antisemitom a popieračom holokaustu. Jeho reptiliáni sú podľa nich len kódovým označením pre Židov. Niet sa teda čo čudovať, že sa Icke teší popularite najmä v neofašistických a neonacistických kruhoch.

2. Johna F. Kennedyho zavraždili, pretože sa zaujímal o UFO

Na atentát na amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho sa prakticky hneď po jeho smrti nabalilo obrovské množstvo najrôznejších konšpirácií. Tie v zásade tvrdia, že skutočným páchateľom nebol Lee Harvey Oswald, ale tajné služby, americká armáda, Fidel Castro či mafia.

A ako to už tak býva, Kennedyho smrť sa spája už aj s mimozemšťanmi. Podľa tejto teórie sa Kennedy veľmi zaujímal o fenomén UFO (sám mal dokonca na vlastné oči lietajúci tanier vidieť) a požadoval, aby mu boli predložené výsledky vyšetrovania, ktoré o lietajúcich tanieroch vypracovala CIA.

Cecil Stoughton/Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/File:John_F._Kennedy,_White_House_color_photo_portrait.jpg)

Tajné služby si ale nemohli dovoliť, aby ich informácie o mimozemšťanoch vyšli najavo, a tak dali Kennedyho zavraždiť. Ako obetného baránka následne nastrčili Leeho Harveyho Oswalda. Zástancovia tejto teórie sa odvolávajú na výpoveď bývalého člena CIA, ktorý tvrdil, že objavil tajný, takmer spálený dokument, ktorý obsahuje inštrukcie a rozkazy na Kennedyho vraždu. Skeptici ale tvrdia, že žiadny takýto dokument neexistuje. Celú teóriu označujú ako za vlasy pritiahnutý nezmysel.

3. Muži v čiernom

Muži v čiernom sú dnes už súčasťou populárnej kultúry, a to najmä vďaka rovnomennej sérii sci-fi komédií s Willom Smithom a Tommym Lee Jonesom. Okrem toho sa ale často objavujú aj v rôznych konšpiráciách. Údajne sa o nich zmieňovali rôzni svedkovia, ktorí videli UFO. Podľa nich ich následne navštívili zvláštni muži v čiernom a so slnečnými okuliarmi.

Predstavili sa ako pracovníci americkej vlády a ľudí zastrašovali, aby o svojich svedectvách o lietajúcich tanieroch nikomu neohovorili, inak dopadnú zle. Ľudia týchto mužov popisovali ako nepríjemných a desivých. Zmieňovali sa tiež, že na nich pôsobili akosi neľudsky až roboticky. Takmer vôbec neprejavovali žiadne emócie.

Ufológovia tvrdia, že muži v čiernom sú pravdepodobne mimozemšťania (prípadne nimi vyslaní androidi), ktorí sa snažia zametať stopy po UFO na našej planéte. Skeptici považujú tvrdenia o mužoch v čiernom za prostú urban legendu.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/man-posing-dark-fedora-hat-trench-699567733)

4. Bitka o Los Angeles

V noci z 24. na 25. februára 1942 došlo v Amerike k nepriateľskému náletu na mesto Los Angeles. Armáda sa spočiatku domnievala, že ide o japonské letectvo. Mnoho svedkov na oblohe pozorovalo zvláštne svetlá a neidentifikované lietajúce objekty, po ktorých strieľali americké vojská.

Celej záležitosti sa, pravdaže, chopili noviny po celej Amerike, ktoré udalosť nazvali Bitka o Los Angeles. Podľa ufológov vtedy mesto napadla mimozemská vesmírna loď. Americká vláda následne dôkazy ututlala. Oficiálna verzia je ale prozaickejšia. Spúšťačom celej udalosti bol meteorologický balón, ktorý si armáda vyložila ako nálet nepriateľa. Dalo sa to pochopiť, keďže len tri mesiace predtým vstúpili Spojené štáty do druhej svetovej vojny po útoku na Pearl Harbor.

Mnoho ufológov však dodnes zastáva názor, že na Los Angeles vtedy naozaj útočila loď mimozemskej civilizácie.

Los Angeles Times/Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Los_Angeles#/media/File:Battle_of_Los_Angeles_LATimes.jpg)

5. Oblasť 51

Oblasť 51 pri rôznych UFO konšpiráciách rozhodne nemôžeme vynechať. Nachádza sa na juhu Nevady a prístup do oblasti je prísne zakázaný. Vie sa len toľko, že sa na nej nachádza vojenské letisko a pravdepodobne slúži na vývoj nových prototypov vojenských lietadiel.

Ako pri každej oblasti či činnosti, ktorá podlieha vysokému stupňu utajenia, aj Oblasť 51 sa stala častým terčom najrôznejších konšpirácií. Podľa ufológov sa pod ňou nachádzajú rozsiahle mimozemské základne, prípadne sa tu odohrávajú experimenty s mimozemskými technológiami.

Práve do Oblasti 51 mali tajné služby odpratať trosky údajného lietajúceho taniera, ktorý sa zrútil v meste Roswell, a mali tu študovať mŕtvych mimozemšťanov. Ďalšie divoké hypotézy hovoria, že v Oblasti 51 sa vyrábajú technológie umožňujúce cestovanie v čase či teleportáciu.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/area-51-sign-middle-road-ufos-575074807)

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.