Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 22.12.2024
sk
Adela
cz
Šimon
, Simon, Simeon

5 najbizarnejších zákazov, ktoré v niektorých krajinách naozaj platia

Zákony sú na to, aby sa porušovali, či nie?


Zákony. Vždy sme ich považovali za niečo, čo je vážne a logické, no nemajú to tak všade. Myslíme si, že práve v týchto piatich krajinách bude výrok: „Zákony sú na to, aby sa porušovali“ veľmi zaužívaný.

1. Zákaz fajčenia počas pracovnej doby v Portugalsku

V Portugalsku je zákonom zakázané fajčiť počas pracovnej doby, aj keď ide o prácu z domu. Zákon vznikol v roku 2007 a má pomôcť zlepšiť pracovné prostredie a zvýšiť produktivitu zamestnancov. Za porušenie tohto zákazu ti hrozí pokuta vo výške 1 000 eur.

Shutterstock

2. Zákaz jedenia na verejných priestranstvách v Singapure

V Singapure je zakázané jesť a piť na niektorých verejných priestranstvách, akými sú napríklad stanice metra. Cieľom tohto zákazu je udržiavať čistotu a hygienu verejných priestranstiev a chrániť občanov pred pohodenými odpadkami zo stolovania. Za porušenie tohto zákazu hrozí pokuta vo výške 500 dolárov.

Shutterstock

3. Zákaz predávania balónov na verejných miestach v New Yorku

V New Yorku je zakázané predávať alebo nosiť balóny na verejných miestach. Dôvodom tohto zákazu je ochrana životného prostredia a prevencia proti znečisťovaniu vzduchu a ulíc. Za porušenie tohto zákazu hrozí pokuta vo výške 250 dolárov.

Shutterstock

4. Zákaz vstupu do niektorých miest pre ľudí s menej ako 6 zubmi v Taliansku

Na niektoré miesta v Taliansku, ako napríklad do Terstu, je zakázané vstupovať ľuďom, ktorí majú menej ako šesť zubov. Tento zákon má pomôcť zabrániť šíreniu chorôb ústnej dutiny. Za porušenie tohto zákazu hrozí pokuta vo výške 500 eur.

Shutterstock

5. Zákaz mena „Lucifer“ na Novom Zélande

Na Novom Zélande je zakázané pomenovať dieťa menom „Lucifer“. Tento zákon bol zavedený, pretože meno „Lucifer“ je spojené s diablom a môže byť považované za urážlivé alebo provokatívne. Za porušenie tohto zákazu hrozí pokuta vo výške 2000 novozélandských dolárov (približne 1200 eur).

Shutterstock

Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.