5 najhorších jedálenských zlozvykov, ktoré nás robia tučnými

Prečo ješ a nikdy nie si najedený? Lebo pravdepodobne robíš jeden z následujúcich bodov!

Prečo ješ a nikdy nie si najedený? Lebo pravdepodobne robíš jeden z následujúcich bodov!

1. Zješ všetko na tanieri

Tento zlozvyk sa v nás akosi zafixoval už počas našich detských čias. „Nepohneš sa od stola, dokiaľ to všetko nezješ,“ hovorila mama s namosúreným výrazom na tvári tvojmu malému ja, ktoré sa akurát chcelo ísť hrať von, a ty si vedel, že dokiaľ sa to jedlo z taniera kamsi nepodeje, tak žiadne naháňačkové šarvátky nebudú. Problém je v tom, že podobnú stratégiu praktikujeme dodnes. Babky sú najlepšie kuchárky pod slnkom – vždy to tak bolo a vždy aj bude – a samozrejme nie je pre ňu väčšej pochvaly ako to, keď nám chutí. No keď ti naloží sedem knedlí a za pol kýbla sviečkovej na smotane, nemusíš to tlačiť až dovtedy, kým sa ti to nerinie von aj ušami a nosom. Rovnaké pravidlo platí aj v reštaurácií – nie vždy musíš povysávať tanier a nechať ho bez jedinej omrvinky, aby tam náhodou nezostala akási trápna troška, za ktorú si zaplatil. Väčšina reštaurácií vám nedojedené jedlo zabalí domov, takže naozaj nemusíte žrať až do prasknutia. Vaše telo je schopné povedať vám povedať, kedy má dosť – stačí ho len poslúchať.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/sausage-and-egg-on-plate-128641/)

2. Ješ po stojačky

Jedenie po stojačky samé o sebe nie je také príšerne a koniec koncov, ak chceš ušetriť, na stoličkách, tak je to tvoja jediná možnosť. Zvrat však nastáva v momente, keď sa jedenie v stoji mení na často sa opakujúce náhodné pojedanie. Tvoja hlava má tendenciu nebrať jedlo, pri ktorom si nesadneš, do úvahy a preto nám často podsúva myšlienku, že to jedlo sa neráta. A potom zješ jeden koláčik tu, plátok šunky tam, kúsok rajčiny, veď tá je predsa zdravá a jeden ryžový chlebík ešte nikdy nikoho nezabil. V konečnom dôsledku toho zješ omnoho viac, ako keby si si normálne sadol a naobedoval sa, no nemáš z toho nič, lebo si stále hladný a ešte by si si niečoho zobol.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/food-man-person-eating-2261/)

3. Ješ pri telke

Ak naozaj chceš postrehnúť, kedy má tvoje telo dosť, musíš mu dať príležitosť vôbec zachytiť, že nejakú potravu prijíma. Jedenie pri telke či s mobilom v ruke je najúčinnejší spôsob ako zožrať jedla za štyroch a necítiť vôbec nič. Vaša myseľ je totiž koncentrovaná na niečo celkom iné, pretože video mačky, ktorá kradne v supermarkete, či televízne noviny sú pre ňu (a rovnako aj pre nás) omnoho zaujímavejšie ako fakt, že práve jeme. A preto hoci sme aj zjedli porciu, z ktorej by sme za normálnych okolností vedeli fungovať niekoľko hodín, za chvíľu sme opäť hladní, lebo náš mozog akosi nepostrehol, že sme už dávno jedli.

defence.gov (http://archive.defense.gov/photos/newsphoto.aspx?newsphotoid=11669)

4. Nakupuješ hladný

Pokiaľ nie si milionár, tak nikdy nechoď nakupovať hladný. Nielen, že ťa tento pažravý nálet pravdepodobne zruinuje, o tom potom. Lenže okrem toho nakúpiš milión somarín, ktoré tvojmu telu nedajú absolútne nič, no na malý moment zamestnajú žalúdok a ten dá na chvíľu pokoj. Keksíky, tie sa dajú žrať hneď po ceste, nejaké sladké pečivo k tomu, lebo keď si neodnášaš čokoládovú šišku, akoby si ani nebol v obchode a pravdepodobne ti po tomto cukrovom záhule bude aj riadne smädiť, takže jedna kofola si s tebou fachčí domov tiež. Za rovnaké peniaze by si už mohol mať aj solídne menučko, ale keksíky jednoducho prišli do rany skôr.

pixabay.com (https://pixabay.com/en/shopping-bottle-woman-grocery-2411667/)

5. Máš doma tony nezdravého jedla

Nie nadarmo sa hovorí, že keď chceš zdravo jesť, nesmieš doma skladovať kraviny. Pretože v momente, kedy tú karamelovú tyčinku nebudeš mať podstrčenú rovno pod nosom, vystavíš svoj mozog nezvládnuteľnej dileme – pažravosť verzus lenivosť. Naozaj by si zdvihol svoju ctenú riť a šiel si kúpiť čokoládu, keď si hladný, alebo by si dal radšej prednosť tomu navarenému v chladničke? Keď doma nebudeš skladovať hlúposti, nebudeš sa mať v čase hlúpych chúťok k čomu uchýliť, a preto siahneš po tom, čo máš bežne v chladničke. No a ak tam nebude nič zlé, tak si predsa v suchu.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/food-easter-fun-cookies-105589/)

Titulná fotka: pexels.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
20
Uups
Haha Haha
18
Haha
Woow Woow
42
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Komiksy, ktoré ťa chytia za srdce a zaručene sa v nich nájdeš

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME