5 najznámejších druhov vodičov, ktorých stretávaš každý deň

Čo vodič, to pojem…

Na slovenských cestách máš možnosť natrafiť na mnoho typov ľudí sediacich za volantom, ktorí ti dokážu občas veľmi „spríjemniť deň“. Tu je výber tých najčastejších…

1. Samonasierač

Jeho vášeň je pekelná, nemá zľutovanie so žiadnym začiatočníkom. Klaksón používa permanentne a slovo myšička mu nieje ani zďaleka neznáme. Dokáže ho rozčúliť takmer čokoľvek v premávke, a to od pomalých vodičov cez škôlku prechádzajúcu cez prechod pre chodcov až po ľudí čo stoja na zelenej 0.00001 sec. Jeho podráždenie ventiluje už spomínaným klaksónom ale aj verbálnymi prejavmi hodných najnižšej cenovej kategórie. Jeho hlavným revírom je diaľnica, kde môže naplno využiť maximum zo svojho auta. Nezastavia ho ani pokuty za rýchlosť, je presvedčený že 90-ka mimo mesto je len preklep kde pred deviatkou zabudli pripísať jednotku

Reakčný čas na semaforoch: 0.00001 s
Preferovaná rýchlosť mimo obce: od 130km/h- 100000000000000km/h

2. Dôchodca alebo tzv. víkendový vodič

Síce často nenávidený, no zároveň obľúbený druh vodiča, ak ho nemáš pred sebou.  Jeho rýchlosť je vždy delená dvomi od povolenej maximálnej rýchlosti. Jeho zrak neslúži už ako za mladi, takže často prehliadne kamión stojaci pred ním. Najčastejšie vychádza zo svojho stanoviska na víkend, a preto mu prischla prezývka víkendový vodič. Netuší na čo slúži plynový pedál, no brzdu pozná ako svoju dlaň. Je dôvodom mnohých sporov na cestách. Pokiaľ sa stretne s vodičom typu Samonasierač, všetka sranda ide bokom.

Reakčný čas na semaforoch: zajtra
Preferovaná rýchlosť mimo obce: 90/2 = 45 km/h

3. Slečna dôležitá (niekedy ľudovo nazývaná Nikola)

Typický pre väčšie a hlavné mestá. Obyčajne vlastní drahšie  auto vyberaných značiek. Nakoľko autoškolu dokončila vďaka svojej superrozťažnej čeľusti, nemá mnoho informácii o premávke. Často míňa stopky či značenia hlavných ciest. Semafor chápe ako pit-stop pre jej fasádu, preto býva často vytrúbená na druhej zelenej.  Keďže všetok svoj čas zasvetila „tvrdej drine“, aby si mohla už v 22 rokoch kúpiť svoje luxusné auto, zatiaľ sa nemala čas naučiť parkovať, preto jej táto činnosť trvá 2-3 hodiny, častokrát sprevádzaná pozdravením blízko stojacich áut svojim nárazníkom.

Reakčný čas na semaforoch: Druhá – tretia zelená
Preferovaná rýchlosť mimo obce: 100 km/h

4. Bass-man

Dedinský typ vodiča, ktorý sa snaží fascinovať okolie svojim basovým výkonom auta. Rezonujúce okná a deravý výfuk dopĺňajú exkluzívny zážitok z hudby. On sám už hudbu dávno nepočuje, nakoľko mu explodovali ušné bubienky. Ak by ste sa však snažili pozrieť kto v aute sedí, máte smolu! Uvidíte len ruku na volante a prípadne vlasy a obočie.

Reakčný čas na semaforoch: Podľa tempa hudby
Preferovaná rýchlosť mimo obce: Podľa druhu hudby

5. Vodič – idiot

Najznámejší druh poznáte podľa toho, ako sami seba prichytíte hovoriť: „to čo za idiota je predo mnou?“. Tento druh má avšak jednu zvláštnosť, a to medzidruhové kombinovanie. To znamená, že vodič – idiot sa dokáže spárovať s vodičom Samonasieračom a vznikne vám totálny ko*ot, prípadne s Bass-manom vám vzniká dedinský ko*ot. Nedá sa presne definovať jeho štýl, ale zaručene ho stretávate každý deň. Nepozná smerovky, medzimesto ide 70 km/h v meste 30 km/h, a keď ho chcete obehnúť, tak zaručene neuhne. Na diaľnici používa výhradne ľavý jazdný pruh a ak vidí na semaforoch zelenú, už zdiaľky spomaľuje, lebo si myslí, že skočí červená.

Reakčný čas na semaforoch: neznáme
Preferovaná rýchlosť mimo obce: 70 km/h

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
213
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
6 vecí, ktoré robíš, keď sa ti nedarí zaspať

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME