Streda 26.1.2022
sk
Tamara
cz
Zora, Jitřenka

5 nepríjemných momentov, v ktorých sa ti doslova zastaví srdce

Takéto chvíle nemá rád hádam nikto.


Poznáš to – tie nepríjemné momenty, keď sa stane niečo celkom nečakané, brutálne nepríjemné a tebe akoby sa v tej rane načisto zastavilo srdce? Tak presne o takých momentoch bude dnes reč. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme ich pre teba načrtli päť a veríme, že sa v nejednom z nich nájdeš. Je to tak?

1. Keď si na návšteve a nevieš spláchnuť

Biologické potreby sa zákonite ozývajú, keď sa to najmenej hodí. Ak ti v žalúdku nezaškvŕka uprostred minúty ticha na rannej porade, tak hádam nikdy, cikať ti začne treba zákonite vtedy, keď autobus, v ktorom sedíš, zaparkuje na koniec dlhočiznej kolóny, čo sa neúprosne tiahne krížom cez celé mesto, a črevné pochody k tebe tiež nie sú práve milosrdné.

Pokojne sedíš na návšteve, tlačíš chlebíček číslo tri, keď sa zrazu majonéza nezhodne s kusom šunky a tebe od vchodu až po východ skrúti kompletne celú tráviacu sústavu. Nič sa nedá robiť, hádam sa tu nepos*rieš. Aj keď sa ti cez stiahnuté polky podarí predrať náklad na svetlo sveta pomerne nehlučne, problém nastáva pri spláchnutí. Preboha, prečo?!

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Keď máš pocit, že si zaspal

Darmo sa hovorí, že pred spaním nežer, aj tak sa vždy naštopeš jak také husisko a potom ti je zle. A keď ti je zle, tak sa ti snívajú bludy. Buď blúdiš nekonečnými uličkami v snahe naraziť na funkčnú toaletu, ale ako na potvoru žiadna nefunguje, alebo ťa to rovno na drzovku hodí do školských čias. Tabuľa, učiteľka, otázka, na ktorú nevieš odpoveď…

Zobudíš sa s triaškou, celý upotený a nešťastný, a keď ti oči nesmelo padnú na hodinky, skoro vyskočíš z kože. Preboha! Zaspal som! Hlavou sa mihocú hororové scenáre, prepadneš, nezmaturuješ, vaši ťa vyhodia z domu… a potom si spomenieš, že je sobota. A ty máš tridsaťpäť.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Keď nevieš nahmatať mobil

Mobil, kľúče, peňaženka – svätá trojica vždy strategicky umiestnená na tom istom mieste, na ktorom bola včera aj všetky dni predtým. Vieš, že si idiot. Vieš, že ak ich dáš inam, nebudeš ich vedieť nájsť, a pri predstave, že si niečo stratil, budeš presne jeden prudký nádych vzdialený od mozgovej porážky. Ale ty si nedáš povedať, ty žiješ život na hrane…

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Keď ti niečo skoro vypadne z ruky

Gravitácia má údajne akési blahodarné účinky, vďaka ktorým môže na planéte Zem spokojne existovať viac ako sedem miliárd príslušníkov ľudskej rasy. Ale tvojmu chlebu je to jedno. V sekunde, ako ho natrieš maslom, zaúraduje ich vzájomná príťažlivosť, a keďže ani vlastná obratnosť ti nehrá do karát, skoro to skončí katastrofou. Ale, našťastie, len skoro.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Keď niekto predbieha v zákrute

Niektorí ľudia si myslia, že sú nesmrteľní, a tejto vedecky značne vyvrátenej idey sa nezbavia, ani keď sadnú za volant. Sú v tom, že môžu všetko. Nepoužívajú smerovky, 130-kou sa rútia mestom a bez chochmesu si pri tom ťukajú do mobilu, a keď majú pocit, že na jeden deň ešte adrenalínu nestačilo, rozhodnú sa predbiehať v zákrute. 

Je im jedno, že oproti idú autá, že aj základné matematické počty hrajú v ich neprospech… nebudú sa vliecť za slimákom. Bodka. Byť na sedadle spolujazdca je jedna vec, ale byť to auto, čo sa vo svojom pruhu desivo približuje k ich prednému nárazníku a vedieť, že minimálne z päťdesiatich percent by to celé bola tvoja chyba – to už je iný kaliber.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť