Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 nepríjemných situácií, ktoré pozná len človek, čo býva v garsónke

Stále upratuješ a stále tam máš bordel. Ako?!

Garsónka. Kedysi zastávka na ceste k vlastnému bývaniu, ale pri dnešnej cene nehnuteľností skôr finálna destinácia. Na jednej strane človek môže byť rád, že má kde večer hlavu zložiť, na strane druhej to nie je práve značka ideál. Dnes sme si s naším ilustrátorom pripravili niekoľko nepríjemných situácií, ktoré k životu v garsónke neodmysliteľne patria, a pokiaľ si v nejakej býval, určite ti budú povedomé.

1. Neporiadok. Neustále tam máš neporiadok

A nie preto, že by si bol prasa. Práve naopak. Máš pocit, že nonstop len beháš s mopom v ruke, tam pucuješ parapet, hentam umývaš riady, smeti vynášaš každé dve hodiny a aj tak to tam podchvíľou vyzerá ako po výbuchu. Pocit zadosťučinenia? Také nepoznáš.

Človek by povedal, že čím menej miesta máš, tým menej príležitostí urobiť v ňom neporiadok sa ti naskytne. Blbosť. Čím menej miesta máš, tým každý chumáč prachu vyzerá byť väčší, a tak stupídne, ako to znie, niekedy máš pocit, že ti jeden špinavý hrnček zaberá celú linku. Na porazenie.

život v garsónke, ilustrácie, zábava
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Varenie je samostatná kapitola

Vráťme sa k tej kuchynskej linke. Veľmi honosné pomenovanie pre desať centimetrov, ktoré si pre seba sebecky ukoristil kávovar a hriankovač, takže čokoľvek potrebuješ pokrájať, môžeš krájať v posteli. Varíš na dvojplatničke a pečieš na otvorenom ohni za barákom, lebo reálny sporák by si si na týchto dvoch štvorcových metroch mohol postaviť tak akurát na hlavu.

Najlepšie je, keď ti niečo prihorí. Normálny človek by otvoril okno, zabuchol dvere na kuchyni a čakal, až tá katastrofa prehrmí. Ale ty nemáš dvere na kuchyni. Ty žiješ v kuchyni. Jedna izba „se vším všudy“ je tvoja kuchyňa, spálňa aj obývačka, takže smrad z jednej zabudnutej večere ti reálne zamorí celý životný priestor, a ty? Ty môžeš tak akurát plakať.

život v garsónke, ilustrácie, zábava
ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Otestuj sa: Vieš pomenovať všetky tieto filmy s Leonardom DiCapriom?

3. Si nedobrovoľný minimalista

Knihy, ktoré nečítajú, či oblečenie, do ktorého ešte schudnú – vždy, keď niekto spomenie, ako doma skladuje niečo, čo vlastne ani nepotrebuje, ticho v kúte šúchaš nohami a neodpustíš si myšlienku: Wau, to musí byť fajn. Niežeby si sa potreboval obklopovať haraburdami, ale predsa. Každý si chce občas kúpiť nejakú somarinu.

To je luxus, ktorý nepoznáš. Napriek tomu, že si maximalizoval svoj úložný priestor a veci máš napchaté všade, kam sa zmestia, stále sa musíš riadiť heslom: Oko za oko, zub za zub, keď chceš nové džínsy, jedny staré musia ísť. Znie to kruto? Možno. Ale pokiaľ nechceš spávať na balkóne, tak nemáš veľmi na výber.

život v garsónke, ilustrácie, zábava
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť