Utorok 17.5.2022
sk
Gizela
cz
Aneta
, Anetta
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 nepríjemných situácií, počas ktorých máš srdce hádam až v krku

Poznáš ich aj ty?

Život by bol nudný, keby sa nám diali len dobré veci, preto ich z času na čas treba vykompenzovať situáciou, ktorú by si pokojne oželel. Napríklad takouto. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko nepríjemných momentov, keď máš srdce hádam až v krku, a pevne veríme, že každý jeden z nich ti bude dobre známy. Tak sa teda poďme na ne pozrieť.

1. Veľký pes bez vôdzky

„Nebojte sa, Dunčo sa chce len hrať,“ kričí majiteľ vzdialený pätnásť svetelných rokov, a možno by si mu to aj zožral, keby tuto Dunčo nebol stokilové teľa, ktoré by ťa na jeden hryz mohlo zlupnúť na večeru.

Ono takto. Väčšinou sú to práve malé psy, pri ktorých je vždy isté riziko, že ťa v práci naporciujú a predajú na orgány, zatiaľ čo tie veľké by ti zniesli aj modré z neba. Ale keď sa na teba valí chlpáč s chrupom veľkosti tenisového ihriska a ty nevieš, čo je zač, nie je ti všetko jedno. Vôbec nie.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Idiot v protismere

Na každého príčetného vodiča pripadá minimálne desať idiotov, ktorí dosť naivne veria vlastnej nesmrteľnosti. Ale časom si človek zvykne. Keď sa ti prvýkrát niekto lepil v kolóne na zadok, mal si chuť natruc mu to nacúvať rovno do ksichtu, teraz si už len od srdca zanadávaš. Ani experti bez smerovky ti už žily netrhajú, ale čo je veľa, to je moc.

Je veľa typov ľudí, pre ktorých máš presne nulovú toleranciu, a medzi tými, čo čumiac do mobilu blokujú regál v obchode, a tými, čo v autobuse telefonujú na reproduktore, títo zaručene víťazia. Šoféri, ktorí predbiehajú v zákrute.

Len si tak pokojne plachtíš vozovkou, keď ti zrazu svetlá oprotiidúceho auta prepália zrenice a ty už vieš, že bude zle. Brzdíš, on pridáva, obom vám lepí a teba ešte ako bonus ide od jedu rozhodiť. Hádam mu to karma vráti a cez noc mu čelné sklo okaká minimálne pterodaktyl.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Frajerkin nájazd na telefón

„Požičaj mi mobil,“ zahlási tvoja frajerka, a keďže sa ti rozhodne nechce vstávať a vybrať ten jej z nabíjačky, veľmi neprezieravo jej ho vložíš do rúk. „Len si niečo vygooglim,“ zahlási… a vtedy ti to dopne. Mohla by ti prelustrovať kompletne všetky správy, fotky aj videá, hoc aj výpisy z účtu a nič by nenašla. Ale internetový prehliadač? To je zakázané územie.

Odporúčame prečítať:

Disneyland plný ľudského popola? 10 smutných faktov, ktoré by si radšej nevedel

Lenže teraz už je neskoro. Vyšklbnúť jej ho spred ksichtu by bolo asi také nenápadné ako zaplatiť si členstvo na stránke pre dospelých zo spoločného účtu, a tak ti v tejto fáze ostáva len jediné. Tŕpnuť, hyperventilovať a modliť sa ku všetkému, čo ti je sväté, aby nehľadala nič začínajúce písmenom P. Veľa šťastia.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Padajúci chlieb

Prídeš z práce, hladný ako vlk, chladnička zíva prázdnotou a kým by ti doniesli jedlo z donášky, pravdepodobne by si sa prežral cez stenu k susedom. Možnosť bé? Natrieť maslom ten smutný krajec chleba, ktorý si si nechával v zásobe ako zbraň pre prípad zombie apokalypsy, a dúfať, že si na ňom nevybiješ zuby.

Nevybiješ. Možno ťa vesmír nenávidí alebo sa ti len snaží ušetriť mastný účet u zubára, ale v tej rane zmobilizuje všetky svoje sily (najmä tu gravitačnú) a milý chleba stiahne rovno na podlahu. Sleduješ to v spomalenom zábere, vidíš, ako vo vzduchu robí trojité salto a nakoniec natretou stranou pristane rovno v kope chumáčov prachu, ktoré už dva týždne nie si schopný povysávať. Tak ti treba.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Turbulencia v lietadle

Šanca, že sa práve tvoje lietadlo zrúti k zemi, je asi taká vysoká, ako že sa pri umývaní riadu utopíš v lyžičke vody, ale predsa. Videl si príliš veľa Nezvratných osudov, aby ťa táto situácia nechala chladným. Pre palubný personál je to možno denný chlieb, ale tebe s každým otrasom poriadne stisne polky, a keď ťa svetelná signalizácia vyzve pripútať sa, už sa vidíš dva metre pod fialkami. Pripomeň si ešte raz, prečo si si neuzavrel životnú poistku?

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť