Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 nepríjemných situácií zo supermarketu, ktoré nenávidí každý z nás

Keď ti cestu zablokuje húf štebotajúcich babičiek.

Nákup v potravinách. Keď si odmyslíme nešťastný týždeň pred výplatou, keď so značnou dávkou sebazaprenia držíš nedobrovoľnú hladovku, absolvuješ ho pravidelne. Že by si to práve miloval, sa však povedať nedá. Túto, za iných okolností celkom pokojnú činnosť, ti totiž často znepríjemňujú situácie ako tie, ktoré sme v dnešnom článku s pomocou nášho šikovného ilustrátora načrtli. Poďme sa na ne teda pozrieť.

1. Debatný krúžok dôchodcov

„A tá naša Mirka teraz študuje v zahraničí,“ hovorí jedna babička v kvetovanej rovnošate druhej a všetko by bolo v najväčšom poriadku, keby sedeli v parku na lavičke a krížovkami odháňali komáre. Lenže nesedia. Namiesto toho stoja rovno pri vchode, vozíkmi obojsmerne blokujú prevádzku a očividne im ani nenapadlo, že sem zvyšné osadenstvo supermarketu neprišlo stráviť mladosť.

„S dovolením,“ snažíš sa im slušne naznačiť, že by ich ctené pozadia spôsobovali podstatne menšie škody o meter vedľa. Márne. Buď ťa nepočujú, alebo očakávajú, že od jedu vzlietneš, no nepohnú sa ani o milimeter. „Fíha. Ja som vždy hovorila, že z toho dievčaťa niečo bude.“ Kto by to bol povedal, že bežná návšteva potravín zvyšuje riziko infarktu o 750 percent.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Tak blízko a zároveň tak ďaleko

Klasika. Večerná špička, pracujúci ľud vypustili z kancelárií do voľnej prírody, a keď sa kolektívne všetci nahrnuli do obchodov, ako vždy ich to zastihlo nepripravených. Tristo ľudí, vozy plné žrádla a otvorené pokladne? Slovom dve. Je to bieda, ale rozhodne nemôžeš povedať, že by ťa to prekvapilo.

Už v tom máš prax. Okamžite prepínaš do módu „výpočtové stredisko“ a v hlave kalkuluješ, z ktorého radu máš väčšiu šancu vyviaznuť ešte pred dôchodkom. Rad A – desať ľudí, málo vecí, jedna mamička s kočíkom a nula dôchodcov. Rad B – piati ľudia, všetci týždňový nákup, vekový priemer šesťdesiat päť.

Volíš rad A, veci sa hýbu závratným tempom a svetlo na konci tunela žiari jasnejšie ako kedykoľvek predtým, až… BUM. „Zamestnanec 365, dostavte sa na informácie!“ Smutne sleduješ, ako pokladník, do ktorého si vložil všetku dôveru, vstáva, odchádza a mizne v diali… Môžeš mať takúto smolu?!

ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Otestuj sa: Spoznáš ikonických hercov a herečky na fotkách z mladosti?

3. Ani obísť, ani preskočiť

Desať centimetrov. Presne o toľko by musel tento milý pán posunúť svoju telesnú konštrukciu, aby netvoril živú blokádu medzi tebou a poondiatym balením syra, kvôli ktorému tu asi zapustíš korene. No on sa nehýbe. Jednou rukou si škrabe pokročilú plešinu, druhú má vrazenú vbok a húta. Eidam alebo ementál? Dvesto gramov alebo tristo? Byť či nebyť? To sú otázky…

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Úplne zbytočná prechádzka

Vesmír má skutočne absurdný zmysel pre humor. Po tom, čo si sa takmer čelne zrazil s upratovačom na tom jeho parádnom vozíku, po tom, čo si sa lakťami predral cez dav ľudí pri bravčovom v akcii, po tom, čo si potil krv a takmer prišiel o posledné zvyšky zdravého rozumu.

Po tom všetkom. PO TOM VŠETKOM si sa konečne dostal k regálu s jedinou vecou, kvôli ktorej si to všetko absolvoval, a on zíva prázdnotou. Život je krásny. Život je fajn.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Krycie meno parný valec

„Všetko bude?“ Drc. „Ešte jedny marlborky červené.“ Drc. „Jedenásť päťdesiat.“ Drc, drc, DRC. Každý ho už stretol. Buď má h*vno na zákrute, rodiacu ženu v aute alebo je to skrátka len kolosálny kretén, ktorý kdesi medzi regálom so šunkou a pokladňou nadobudol pocit, že keď ti vozíkom vyrazí obličky, tak sa dostane na rad o stotinu sekundy rýchlejšie.

Ani sa nesnaží predstierať, že to bolo omylom. Pohľadom ti vypaľuje dieru do chrbta a v sekunde, keď odlepíš kartu z terminálu, ti už divže nestojí rovno na hlave. Za normálnych okolností si možno mierumilovný človek, ale v tej rane máš sto chutí otrieskať mu ten vozík o hlavu. A naozaj od toho nemáš ďaleko.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť