5 neuveriteľných udalostí priamo z Hollywoodu. Aj toto sa stalo v kolíske filmového priemyslu

Krvák s levmi, E.T. 2 alebo kliatba filmu Poltergeist. Jeden neuveriteľnejší príbeh ako druhý.

Zdroj: Drafthouse Films / MovieStillsDB

Hollywood je bláznivé miesto, kde sa plnia sny a rozbiehajú (alebo niekedy zanikajú) veľké filmové kariéry. Obyčajným smrteľníkom sa zdá ako nedobytná bašta, do ktorej sa dostanú len tí vyvolení – cez známosti, peniaze alebo svojím talentom. Vyber si sám to najpravdepodobnejšie.

Občas toto miesto vytvorí taký unikátny príbeh, že je niekedy ťažké uveriť, že sa čosi takého udialo. No opak je realitou. V EMEFKA sme pre teba zozbierali 5 neuveriteľných príbehov z Hollywoodu, ktoré sa skutočne udiali. Tak si k tomu vezmi čaj alebo kávu, poriadne sa zakry dekou, pretože začíname.

Krvavé šelmy

Práca so zvieratami je náročná. Zdá sa, že prvý element fatálne podcenili tvorcovia filmu Rev. Hlavnú rolu v tomto odvážnom filmovom projekte z roku 1981 si zahral Noel Marshall, vedľa ktorého sa predstavila aj prvotriedna herečka Melanie Griffith. Obaja si odniesli spoločne s ďalšími členmi štábu nepeknú spomienku na natáčanie.

Ako už názov naznačuje, film sa točil okolo divokých šeliem, primárne levov a gepardov. Štáb nedokázal mačkovité šelmy riadne skrotiť a práca s nimi bola miestami až životu nebezpečná. A to tak veľmi, že počas natáčania, ktoré zabralo 5 rokov namiesto plánovaných niekoľkých mesiacov, bolo zranených odhadom niečo okolo 70-100 ľudí. Griffith absolvovala plastickú operáciu potom, čo ju lev poškriabal na tvári. Minul len o nejaký fúzik (slovná hračka) jej oko. Marshall bol toľkokrát doškriabaný a dohryzený, že mu krátko po natáčaní diagnostikovali gangrénu, ktorú dostal práve kvôli početným zraneniam.

Herečka Tippi Hedren si odniesla nepekný suvenír aj od slona. Ak si si začínal myslieť, že problémom sú práve mačkovité šelmy z afrických saván. Nielenže ju napadol lev, neskôr jej členok rozdupal agresívny slon.

Stálo toto všetko za to? Absolútne nie. Film bol úplným prepadákom. Celkovo totižto zarobil len 2 milióny dolárov, čo je biedne minimum oproti budgetu o veľkosti 17 miliónov.

moviestillsdb.com / Drafthouse Films

Nový E.T.?

Asi každý nepochybne pozná film o stratenom mimozemšťanovi E.T., ktorý volá domov častejšie ako ty, keď ťa prvýkrát odniesli do letného tábora. Snímka sa stala hitom, keď sa jej podarilo zarobiť celkovo 792 miliónov dolárov. Ich budget bol len niečo okolo 10,5 milióna. Celkom iné čísla ako pri predošlom zmienenom filme, čo?

Ver či never, možno sme sa mohli dočkať pokračovania, hoci tie obvykle nie sú také dobré ako kultové „jednotky“. Krátky scenár k dvojke existuje a dokonca si ho môžeš prečítať aj ty. Nepochádza od nejakého skalného fanúšika, ale od samotného Stevena Spielberga a scenáristky Melissy Mathison, ktorá je zodpovedná aj za scenár prvého filmu. Režisér je známy svojím odporom k pokračovaniam, čiže asi nie je prekvapením, že film ostal len na papieri a nedostal sa na filmové plátna.

Ak ti vadia spoilery, tak by si nasledujúci odsek mal preskočiť, pretože ti v ňom stručne povieme, čo sa v dvojke malo udiať. V podstate to tak trocha pripomína filmovú sériu Mimozemšťan vs. Votrelec. Elliot, Gertie a Michael sa zapletú s nebezpečnými mimozemšťanmi, ktorí pátrajú po E.T. Takmer zabijú Elliota, ale E.T. dokáže zasiahnuť včas, odvrátiť zlú mimozemskú hrozbu a zachrániť svojich ľudských kamarátov.

moviestillsdb.com / Universal Pictures

Kliatba filmu Poltergeist

Pravdepodobne si už niekedy v nejakom seriáli alebo všeobecne počul narážku na kliatbu filmov Poltergeist. Vieš, aký príbeh sa k nej viaže? Ak si skeptik, tak si určite povieš, že tento príbeh mal len docieliť zvýšenie predajov vstupeniek. To sa v podstate aj vydarilo, pretože prvý film celkovo zarobil 121 miliónov dolárov, pričom budget činil len 10 miliónov.

Okolo filmovej klasiky však koluje povedačka, že produkcia bola prekliata. Akoby si ináč nazval to, že hneď niekoľko členov filmového štábu umrelo, hm? Riskantný marketing? Neumrel „len tak niekto“. Ako prvá odišla z tohto sveta Dominique Dunne, ktorá si zahrala dcéru rodiny vo filme Poltergeist. Po natočení filmu Poltergeist 2 umreli herci Julian Beck a Will Sampson. Aj tretie pokračovanie postihla tragédia. V tomto prípade umrela len 12-ročná Heather O’Rourke, ktorá nečakane podľahla zástave srdca.

Náhoda alebo je za tým predsa niečo skryté? Existujú duchovia? To je asi na dlhšiu debatu.

moviestillsdb.com / Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)

Hviezda menom Tupac Shakur

Na odľahčenie – možno si nikdy ani len netušil, že Tupac Shakur si mohol zahrať v takej známej filmovej sérii, akou je Star Wars. Dáme ti tak pár sekúnd na rozmyslenie, ktorú postavu mohol stvárniť (ak filmy aspoň trocha poznáš). Dobre, máš? Asi si to pravdepodobne uhádol – Mace Windu.

Známy raper bol fanúšikom vesmírnej série už odmalička. Pred svojou smrťou sa rozhodol prihlásiť na konkurz na rolu jedného z Jedi. Ako však vieme, rolu napokon získal Samuel L. Jackson.

moviestillsdb.com / Twentieth Century Fox Film Corporation, Lucasfilm Ltd.

Z filmového plátna princeznou

Grace Kelly si ľudia pamätajú buď ako tú nádhernú monackú princeznú, alebo… ako nádhernú hollywoodsku herečku. Áno, pôvodne bola monacká princezná známou hollywoodskou herečkou, ktorá točila jeden „trhák“ za druhým. Za svoj um bola ocenená aj soškou Oscara za hlavnú ženskú rolu vo filme Dievča z vidieka.

Kto by sa dobrovoľne vzdal takej skvelej filmovej kariéry? A hlavne prečo? Nuž, pre miesto po boku zvrchovaného monackého kniežaťa Rainiera III. Po svojej svadbe s hlavou Monackého kniežatstva odišla do hereckého dôchodku (len vo veku 26 rokov) a už nenatočila žiaden film. O desiatky rokov neskôr nešťastne zahynula pri autonehode, ktorú ešte doteraz obklopuje niekoľko otáznikov.

moviestillsdb.com / Paramount Pictures
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
23
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Príchod nového Avengera? Kreatívec vyrobil pre svoju mačku prilbu Iron Mana


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME