Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
V spolupráci s IT v kurze
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 problémov, ktoré musíš denne riešiť kvôli moderným technológiám 

Typické problémy ľudí žijúcich v 21. storočí.

Život v 21. storočí má hneď niekoľko nesporných výhod. Na večeru ťa nezožerie dinosaurus, tvoju rodinu nevyhladí čierna smrť a ako bonus ti každodenné fungovanie zjednodušuje kopec šikovných vychytávok. Teda, aspoň tak by to malo byť…

Realita je však niekde celkom inde. Namiesto toho, aby ťa moderné technológie od problémov odbremeňovali, ti ich často práve ony spôsobujú. S naším ilustrátorom sme v spolupráci s IT v kurze dali dokopy niekoľko situácií, v ktorých výdobytky modernej doby vystupujú ako hlavní záporáci. Ktorá z nich ťa dokáže vytočiť najviac?

1. Ranné škriepky s mobilom

Tvoj ranný look určite nie je hodný titulnej strany magazínu Vogue. Tvár spuchnutá, vlasy strapaté, krížom cez líce biela škvrna od zaschnutej sliny a ako bonus sprievodná aróma, ktorá by zložila aj koňa. Žiadna sláva.

Možno si povieš, že to nie je až také zlé, ale vlastný mobil ťa promptne vyvedie z omylu. Ten bastard sa zrazu tvári, že ťa hádam v živote nevidel. „Tvár nerozpoznaná,“ čítaš jedným okom, keďže to druhé sa ešte neprebralo k životu, a berieš to veľmi osobne. Pche.

moderné technológie, problémy, vtipné ilustrácie
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. „XY vám chce odoslať fotku…“

Preč sú časy „starých dobrých“ infračervených portov, cez ktoré ste si jeden súbor so spolužiakom posielali celú veľkú prestávku. Skoro ste pri tej lavici vystáli dieru a v snahe tento veľmi ľahko prerušiteľný proces neprerušiť ste sa báli aj nadýchnuť. A aj tak to sem-tam skončilo fiaskom.

Dnes tu máme (okrem milióna iných spôsobov) AirDrop, vďaka ktorému sa súbor z bodu A do bodu B teleportuje za nula celých nula nula sekundy. Predsa má však svoje nevýhody – jednou z tých najväčších je to, že sa ti do mobilu občas snaží nanominovať niekto cudzí. To by sa ti s infračerveným portom určite nestalo.

moderné technológie, problémy, vtipné ilustrácie
ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Zákerná tlačiareň

Najprv to bolo len podozrenie, no keďže sa to deje opakovane každému jednému z nás, aj bez konkrétnej vedeckej štúdie to možno prehlásiť za fakt. Tlačiareň vycíti strach. A presne vie, kedy sa ponáhľaš.

Nechať si tlačenie dôležitých dokumentov na poslednú chvíľu nebolo veľmi prezieravé, ale čo narobíš. Si nepoučiteľný. „Sekundová záležitosť,“ povedal si si včera večer a teraz s hrôzou sleduješ, ako sa z nej stáva záležitosť dvoch až piatich hodín. Najprv sa nechce pripojiť, potom sa zasekne papier, minie sa jej toner, vyhodí prúd v celej bytovke, vysmeje ťa do ksichtu a v závere sa teatrálne samovznieti. Zlatá.

moderné technológie, problémy, vtipné ilustrácie
ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Tu kabel, tu kabel

Taška plná iných tašiek, z ktorých potrebuješ len tú najväčšiu, a tá je zákonite naspodku. Skrinka plná papierov, bez ktorých ani neexistuješ, napriek tomu je v nej bordel ako v tanku. A zásuvka plná káblov od výmyslu sveta. To sú stálice každej „normálnej“ domácnosti.

Tá posledná vie byť obzvlášť problematická. Od klasického HDMI až po nabíjací kábel od prvého mobilného telefónu vôbec, je tam všetko… okrem toho, čo aktuálne hľadáš. Lenže to nevieš. Ani vtedy, keď ju otvoríš, ani vtedy, keď sa s hlbokým povzdychom pustíš do rozmotávania toho božieho dopustenia. Zistíš to až na konci a ide ťa od jedu rozhodiť.

moderné technológie, problémy, vtipné ilustrácie
ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Technická podpora na telefóne

Nemusíš byť ani technicky zdatný. Stačí, že rozoznáš wi-fi router od rozvodnej skrine, a už si vlastnou rodinou pasovaný na privátneho IT-čkára. Celkom nešťastná robota.

Plat žiadny (ale keď prídeš babke spojazdniť telku, osloví ťa srdénko a napečie bublaninu, čo sa ráta), zákaznícka podpora nonstop sedem dní v týždni, a keď strýkovi Ferimu povieš, že kúpil totálny krám, ešte aj dostaneš vynadané. Keby si si to aspoň mohol napísať do životopisu…

moderné technológie, problémy, vtipné ilustrácie
ArtCaveManiac / EMEFKA

Byť provizórnym IT-čkárom pre famíliu a príležitostne aj pani Boženu z tretieho nie je zlé, ale môže to byť lepšie. Omnoho lepšie. Ak sa chceš v tejto oblasti posunúť vpred (a časom ideálne aj niekam, kde ťa nevyplatia bublaninou), mal by si venovať pozornosť platforme IT v kurze.

Vidíš sa ako počítačový mág?

IT v kurze má pestrú ponuku kurzov pre všetkých, ktorí sa chcú zorientovať vo svete počítačov a informačných technológií. Šanca na dobre platené zamestnanie začína kvalitným štúdiom, a to je presne to, čo IT v kurze vo svojich 5-mesačných vzdelávacích programoch pokrýva.

Či už sa chceš naučiť programovať, alebo jednoducho len zdokonaliť svoju kancelársku prácu s počítačom, IT v kurze má nepochybne niečo aj pre teba. Celé štúdium prebieha online, vďaka čomu sa môžeš učiť odkiaľkoľvek a v ľubovoľnom čase, ktorý ti vyhovuje. Štartuje sa vždy vo februári alebo v septembri, takže ak to znie pre teba lákavo, je najvyšší čas začať nad tým uvažovať.

Tento obsah vznikol v spolupráci s IT v kurze


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje