Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

5 rád, ako si čo najviac užiť festivaly na Slovensku. Tieto veci si musíš zbaliť so sebou

Ako si naplno užiť festival a čo si zobrať so sebou?


Letné festivaly sú už čoskoro za rohom a mnoho Slovákov sa ich už nevie dočkať. S partiou kamošov si už možno plánuješ program, premýšľate, aké outfity si oblečiete, alebo sa budete spoločne rozhodovať spontánne.

Každý má svoju vlastnú stratégiu, ako si užiť festival. My ti však prinášame 5 všeobecných rád, podľa ktorých by si si ho mohol užiť ešte viac, a odporúčaní, ktorých 5 vecí by si si so sebou určite mal zobrať.

Rady, ako si čo najviac užiť festival

  • Naplánuj si harmonogram, ale buď flexibilný

Skontroluj si program festivalu vopred a vytvor si plán, ktoré vystúpenia alebo aktivity chceš navštíviť. Buď však pripravený na zmeny a neočakávané zážitky.

  • Nezabudni na tekutiny

Hydratácia je kľúčová, najmä ak je horúce počasie. Vždy maj pri sebe fľašu s vodou a pravidelne pi, aby si predišiel dehydratácii.

  • Obleč sa najmä pohodlne a podľa počasia

Nos pohodlné oblečenie a obuv, ktorú zvládneš mať celý deň. Nezabudni ani na ochranu pred slnkom (klobúk, slnečné okuliare, opaľovací krém) alebo naopak na teplé oblečenie na večer. Určite je dobré si zbaliť do ruksaku aj pršiplášť alebo nepremokavú bundu v prípade dažďa.

  • Buď sociálny a otvorený novým ľuďom

Festivaly sú skvelým miestom na spoznávanie nových ľudí a nadväzovanie nových priateľstiev. Buď otvorený a priateľský a možno si odnesieš z festivalu aj zaujímavé zážitky s novými kamarátmi.

  • Dbaj na bezpečnosť a zdravie

Vždy maj pri sebe núdzové kontakty, dohodni si miesto stretnutia so svojimi priateľmi, ak by ste sa stratili, a dodržuj všetky pokyny a bezpečnostné opatrenia organizátorov.

Letné festivaly 2024, ktoré by si v júni a júli nemal zmeškať

Mohlo by ťa zaujímať:

Hip Hop žije, Pohoda aj oslava folklóru vo Východnej. Letné festivaly 2024, ktoré by si v júni a júli nemal zmeškať

Veci, ktoré ti nemôžu chýbať na festivale

Na festivale by ti nemala chýbať fľaša na vodu. Ideálne je mať opakovane použiteľnú fľašu, ktorú môžeš doplniť na stanovištiach s vodou. Udrží ťa hydratovaného počas celého dňa. Počas dlhých hodín na festivale a neustálym používaním mobilného telefónu sa batéria môže rýchlo vybiť. Prenosná nabíjačka zabezpečí, že budeš stále v spojení

Malý a pohodlný batoh alebo taška ti umožní mať všetky dôležité veci pri sebe bez toho, aby si sa cítil obmedzený. Aj keď mnohé festivaly už prijímajú bezkontaktné platby, je dobré mať so sebou aj nejakú hotovosť pre prípad núdze.

Určite si nezabudni pribaliť aj základnú lekárničku, ak by sa niečo prihodilo. Ako prvá pomoc môžu poslúžiť obväzy, lieky proti bolesti či akékoľvek iné lieky, ktoré berieš pravidelne. Zober si aj antibakteriálny gél alebo vlhčené utierky na udržanie hygieny, najmä ak sú toalety na festivale preplnené alebo špinavé.

Veľké sklamanie pre hudobných fanúšikov. Obľúbený slovenský festival končí
Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.