Utorok 9.8.2022
sk
Ľubomíra
cz
Roman
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 situácií, ktoré nastanú, ak robíš z domu, keď má frajerka dovolenku

Mal si už možnosť si to vyskúšať?

Práca z domu je super, ale len za predpokladu, že sused nemá vŕtačku a tvoja frajerka dovolenku. No nie vždy vesmír vypočuje tvoje prosby. Dnes sme s naším šikovným ilustrátorom dali dohromady niekoľko situácií, ktoré určite poznáš, ak si už skúšal pracovať, kým má tvoja drahá voľno. Tak sa teda poďme na ne pozrieť.

1. Donesie si návštevu

„Neboj, budeme potichu,“ hovorí ti žena, ktorej hlas možno decibelmi porovnať k zbíjačke, a aj keď šepká, počuť ju až na druhý koniec republiky. „Ani nebudeš vedieť, že sú tu.“ Kiežby to bola pravda. Kiežby spokojne sedkali na balkóne a hodinku, dve pozorovali vtáčiky, to by si možno aj niečo porobil.

Namiesto toho sedia v obývačke, rehocú sa na plné gule a tebe trikrát ujde myšlienka, lebo „neuveríš, čo sa mi včera stalo“. Môžeš si dať slúchadlá a pustiť si do nich metal alebo sa rovno posadiť na krajnicu vedľa trojprúdovej cesty tri kilometre od domu a aj tak ich budeš počuť. Paráda.

5 situácií, ktoré nastanú, ak robíš z domu, keď má frajerka dovolenku
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Zapriahne ťa do roboty

Lebo očividne nemáš do čoho pichnúť. Lebo sedíš s vyloženými nohami a pozeráš doblba, však? „Pomôžeš mi nakrájať zeleninu do polievky?“ pýta sa, ale nenechaj sa okašlať stúpajúcou melódiou – nie je to otázka, ale rozkaz. Nemám čas, frfleš v duchu, ale v rámci snahy o zachovanie párneho počtu horných aj dolných končatín neprotestuješ a ideš krájať zeleninu do polievky.

A potom vyniesť smeti. Zmontovať stoličku. Vymeniť žiarovku, ktorá ešte svieti, utiahnuť kohútik, ktorý nekvapká, odniesť auto do servisu, po ceste vyzdvihnúť mekáč, pokosiť trávu na susedovom pozemku a spýtať sa svokra, či náhodou nepotrebuje vykopať bazén alebo naklonovať jednorožca. Keď už si rozbehnutý, tak čoby nie…

ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Vtipné historky Slovákov, ktorí narazili na našich na naozaj nečakaných miestach

3. Stále ti niečo ukazuje

A keď píšeme stále, tak myslíme S-T-Á-L-E. „Pozri, pozri, pozri,“ dobehne za tebou, strčí ti mobil pred ksicht a ukazuje ti video rozkošného šteniatka, ktoré si videl už týždeň dozadu, ale nechceš jej kaziť radosť. Dá ti pusu, odíde a za minútu je naspäť. „Pozri, pozri, pozri!“ Mačiatko. Tentoraz je to mačiatko.

„Láska, pracujem,“ precedíš cez zaťaté zuby, načo si imaginárnym kľúčikom zamkne ústa, odhodí ho do kúta a odíde… len aby o minútu prišla zas. „Neuveríš. Vedcom sa podarilo zistiť, že hranie golfu zmierňuje príznaky astmy,“ hovorí a pod nos ti strká nejaký prudko vedecký článok, ktorý by ťa možno aj zaujímal, keby niekto z vás mal astmu alebo hral golf. Lenže nemá. A nehrá.

5 situácií, ktoré nastanú, ak robíš z domu, keď má frajerka dovolenku
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť