Sobota 21.5.2022
sk
Zina
cz
Monika
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 situácií, ktoré sú typické na prelome ročných období

Ach, razom je všetko také krásne a rozkvitnuté...

Pre mnohých je jar najobľúbenejším ročným obdobím. Nečudujeme sa. Slnko zapadá o niečo neskôr, teploty stúpajú, všetko kvitne. Prirodzene, že aj to so sebou prináša určité negatíva, ale to je tak s každým obdobím. Alebo nie?

1. Tričková sezóna

V momente, čo vykukne prvý slnečný lúč a teplota prekročí hranicu 15 stupňov Celzia, odhadzuješ zimné bundy, mikiny a čiapky. Je čas na tričká! Aleluja! Dosť bolo potenia sa vo všetkých tých vrstvách oblečenia.

Nevýhodou príchodu tričkovej sezóny je to, keď sa počasie náhle ochladí. Prípadne tie ošemetné aprílové situácie, keď nevieš, či sa obliecť do trička s dlhým rukávom, alebo s krátkym. Zdá sa, že hocijaká voľba je nesprávna.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Ach, tie mláky…

Hoc je jar tradične prezentovaná ako krásne, farebné ročné obdobie, má aj tie hnusné, šedé dni, keď leje alebo sa roztápa posledný sneh. Nemálo vodičov si nedáva pozor pri prechode cez mláky, a tak sa pokojne môže stať, že ťa ošpliechajú. Niektorí dokonca budia dojem, že ich rýchly prejazd cez mláky normálne teší a fascinuje. Pred nimi dokonca ešte viac zrýchlia; to nevadí, že sa tam v blízkosti prechádza hlúčik ľudí. Však čo! Akvapark zadarmo.

Nové veci môžu ísť do prania, už im pomôže len prací prášok. To, že sa budeš znervózňovať a márne volať za ufujazdiacim vodičom, nič nezmení.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Dovidenia, stromček!

Keď apríl zaklopal na dvere, tak je to definitívne – je čas už naozaj zbaliť vianočný stromček a odniesť ho rovno do pivnice/na povalu. Odkladal si to, vyhýbal si sa tomu, ale Vianoce sú už mesiace preč.

A ak sa aj snažíš myslieť pozitívne, tak ti to kazí fakt, že ďalšie prídu až o osem mesiacov. Zostávajú ti len oči pre plač, vianočné koledy a nestarnúca Mariah Carey.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

20 historických fotografií žien, ktoré zachytávajú život nežného pohlavia v minulých storočiach

4. Bum, tu máš kamienok!

Jar je pre množstvo vodičov postrachom. Premenlivé počasie ako na hojdačke preháňa hore-dole aj sypačov ciest (pracovný názov). Svoju robotu si robia (viac-menej) poctivo. Cesty sa nešmýkajú a ty môžeš slobodne jazdiť.

Problémom je, že to prináša aj tzv. kameňomet = permanentne dostávaš zásahy malými kamienkami do tvojho čelného skla. Kde je to leto, keď ho človek potrebuje?!

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Nezapadajúce slnko

Príjemným aspektom sú aj slnečnejšie dni. Už nezapadá slnko o štvrtej poobede. Prechádzky sú o to krajšie, tvoja nálada je tiež o niečo lepšia (ako sa to vezme). Už musíš pomaly myslieť aj na krém na opaľovanie.

Ďalším nedoceneným pozitívom je, že konečne nejdeš do a z roboty za tmy. Aj to sa môže rátať ako malé bezvýznamné plus.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť