Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Hovorí sa, že dvakrát do tej istej rieky nestúpiš, ale niektoré rieky skrátka majú svoje čaro. Možno sú plné krokodílov, žaburiny a bohvieakého bordelu, možno sa v nich skoro utopíš a možno to celé budeš nakoniec ľutovať… ale nakoniec to aj tak urobíš zas. S naším ilustrátorom sme niekoľko takých „riek“ načrtli v našom článku a sme si takmer istí, že ti budú povedomejšie, ako by si chcel.

1. Zješ veľa čili

Pikantné jedlo. Keď ho neznášaš, nie je problém – proste ho neješ. Trochu horšie je, keď ono neznáša teba a ty si aj napriek tomu nevieš capnúť po prstoch. Jedna porcia mexického ragú ešte nikdy nikoho nezabila, povieš si… a potom celý večer tróniš na hajzli a reálne máš pocit (ty, aj zvyšok ulice), že buď porodíš ježka, alebo sa pres*rieš až na onen svet. Ideálne by asi nebolo ani jedno, ale z toho druhého môže vzniknúť aspoň úsmevný nápis na náhrobnom kameni. Treba myslieť pozitívne, no nie?

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Prežerieš sa do bezvedomia

Čo narobíš, keď to chutí tak sakramentsky dobre? Človek nikdy nevie, kedy ho na ceste skosí idiot, čo si myslí, že značky slúžia len na to, aby bilbordom pri ceste nebolo samým smutno. Hádam nebudeš riskovať, že poslednú šancu dať si svoje obľúbené jedlo nevyužiješ naplno. A tak sa z jednej porcie stanú dve, z dvoch tri, tri je nepárne a to je škaredé… až sa napokon zvieraš na gauči v predsmrtných kŕčoch a prosebne kričíš do neba, aby ťa tu ešte chvíľu nechali. Sám si za to môžeš, ale úprimne? Ani ti to nie je ľúto.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. „Na chvíľu“ si pospíš

Mladý a sprostý. To si nebol v šestnástke, keď si na posedenie exol dve fľaše vodky a zvyšok večera grcal vo farbách nemeckej trikolóry – vtedy si bol mladý, sprostý, ale odvážny. Mladý a sprostý si bol v škôlke, keď si reval ako tur, zatiaľ čo ťa učiteľky za nohy ťahali do postele, aby si si poobede pospal. Bože, čo by si za to teraz dal.

Našťastie je ten hore milosrdný a medzi platením daní a vymýšľaním, čo budeš najbližší týždeň jesť, ti aj teraz občas poskytne príležitosť na poobedného šlofíka. Ale všetci vieme, ako to chodí. Čo mal byť oddych na polhodinku sa zmení na stav bdelej kómy a ani sa nenazdáš, celý deň je v prdeli. Vonku tma ako v rohu, no teraz už naozaj veľa vody nenamútiš. Hups.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Prebdieš celú noc

Klasika, poznáš to. Budík nastavený na šiestu ráno, už od ôsmej si hovoríš, že dnes pôjdeš spať skôr, lebo s týmto režimom ťa tvoj príjem kofeínu za chvíľu dostane do hrobu. A potom to celé niekde zlyhá. Zablúdiš na instagram, na youtube, štyri hodiny pozeráš mačky splachovať záchod, ďalšie štyri reakcie na mačky splachujúce záchod a nakoniec si pustíš nejakú stupídnu hru.

Bum, vonku svitá, ty by si kruhy pod očami mohol prenajímať ako náhradný domov pre opustené kengury a idylka osemhodinového odpočinku sa rozplynie v povetrí. To bude zase deň.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Spiješ sa pod obraz boží

Idem len na jedno, povedal si si a pokiaľ si následkom zrážky s parným valcom natrvalo nestratil dlhodobú pamäť, tak si tomu na sto percent ani sám neveril. Nikdy nejdeš na jedno. Keď sa však ráno zobudíš s opicou, želáš si, aby si chodil. V hlave ti treští, v hube máš sucho, nevieš, či to z teba skôr vyletí vrchom alebo spodkom a každý pohyb bolí ako fras. No bolo ti toto treba?

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.