Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 situácií, v ktorých si uvedomíš, že sa meníš na svoju mamu

Veľmi si sa tomu chcela vyhnúť, čo?

„Nikdy nebudem ako ona!“ dušovala si sa ako dieťa, keď ťa nevzala do McDonaldu, lebo doma boli dva plné hrnce segedínu, a potom zase v puberte, keď ťa nenechala ísť do školy na desaťcentimetrových opätkoch. To si ešte netušila, ako veľmi si protirečíš.

Možno si ešte stále vo fáze popierania, no pravda je taká, že čím si staršia, tým väčšmi sa prikláňaš k jej spôsobu robenia vecí. S naším ilustrátorom sme dali dohromady zopár situácií, v ktorých si to začínaš uvedomovať. Takže nech sa páči. Toto sú momenty, keď ti docvakne, že sa meníš na svoju mamu.

1. Teplo je prvoradé

Holé kríže? Zmrznuté členky? Sukňa tesne pod zadok, keď je vonku mínus pätnásť a zápal močových ciest na teba číha doslova na každom kroku? Neexistuje. Si zababušená ako zemiak a je ti dobre. Vonku vidíš mladé baby, vyobliekané, akoby im niekto zabudol povedať, že je zima, a ty mrzneš ešte aj za ne.

Kedysi si to bola ty. Piatok večer, či svietilo slnko, pršalo, snežilo alebo rovno tanky padali, natiahnutá v mikroskopických šatách, ktoré by si dnes označila tak maximálne tričkom, si si to razila rovno do mesta. Nepotrebovala si bundu, ani pančuchy. Najprv ťa hrial pocit, že vyzeráš ako bohyňa, potom vodka. Nuž, časy sa menia.

vtipné ilustrácie, keď si uvedomíš, že sa meníš na svoju mamu
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Radšej presádzať ako ísť do kina

„V sobotu príde suseda z tretieho, v nedeľu Jarmilka z Čadce…“ rekapitulovala si mama zoznam všetkých, ktorých vo svojej neprítomnosti „zaúkolovala“ polievaním kvetov. A že ich bolo dosť. Išli ste na predĺžený víkend do Banskej Štiavnice a ona sa tvárila, že prvýkrát opúšťa svoje prvorodené dieťa. Pritom to boli len orchidey a pažítka na parapete v kuchyni.

„Je to len kvet. Keď skape, kúpi sa nový,“ krútila si nechápavo hlavou, pričom dnes by si si za tento postoj najradšej jednu lízla. Už máš totiž vlastnú orchideu aj pažítku v kuchyni, a keby sa jedna z nich pobrala na onen svet, trpko by si ich oplakala. Ale nemusia sa báť. To nikdy nedopustíš.

vtipné ilustrácie, keď si uvedomíš, že sa meníš na svoju mamu
ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Masová vrahyňa z Československa autom zabila osem ľudí. Ľutovala len to, že ich nebolo viac

3. Vďakabohu za akcie

Kto šetrí, má za tri? Blbosť. Kto šetrí, má saponát, ktorý bežne stojí tri eurá, za euro päťdesiat, lebo vie, ako vychytať tie najlepšie akcie. Svojho času ti to prišlo komické – keď mama s nákupným zoznamom kmitala medzi regálmi a hľadala, kde môže ušetriť euro a kde päťdesiat centov. Teraz ju obdivuješ.

Netrvalo dlho, kým si po odlete z hniezda pochopila, že jedlo je *vložte nadávku začínajúcu na k* drahé a tvoj plat to má značne v paži. Máš teda len dve možnosti. Implementovať do praxe to, čo si sa od nej naučila, alebo sedieť výhradne doma na zadku, lebo nemáš ani na lístok na MHD-čku. Je to na tebe.

vtipné ilustrácie, keď si uvedomíš, že sa meníš na svoju mamu
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.