Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 spôsobov, ako zabezpečiť, že tvoje prvé rande bude zároveň aj to posledné

Popros ju, aby ti natankovala. To už určite nezavolá.

Rande bývajú veľmi stresujúce a každý z nás sem-tam vypotí niečo, za čo by sa najradšej rovno zahrabal. No také veci sa dajú prehliadnuť. Tieto typy správania nie. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko spôsobov, ako zabezpečiť, že sa ti po prvom rande už nikdy neozve, a úprimne dúfame, že pre teba žiadny z nich nebude prekvapením. Tak sa teda poďme na ne pozrieť.

1. Debata o h*vne. Doslova.

„Dal by som si rebierka, ale naposledy som po nich dostal masívnu sr*čku. Čo si dáš ty?“ pýta sa a vzhľadom na to, že slečna má čo robiť, aby poprehĺtala vlastné zvratky, odpoveď bude asi „už nič“. Aj v najdistingvovanejšej spoločnosti sa po treťom pive debata vždy zvrtne na sr*nie, ale na prvom rande by si chalan kvetnaté opisy svojich črevných pochodov naozaj mohol odpustiť.

„Bože, to bolo vtedy peklo. Na hajzli som po sebe nechal hotový Černobyľ,“ nedá si povedať. A ona? Ona sa neubráni myšlienke, že keby ju ten spomínaný Černobyľ odpálil až na Mesiac, aspoň by nemusela počúvať tieto drísty. Veľká škoda, že to bola len metafora. Fakt veľká.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Reči o bývalej

Myslela si, že ide na rande, no už počas prvých desiatich minút pochopila, že môže len snívať. Chalan ju neprišiel baliť. Prišiel jej porozprávať o bývalej, ktorá mu dolámala srdce na márne kúsky, lebo všetci jeho kamaráti majú už po stej repríze monológu na tému „ako ma mohla využiť a odkopnúť“ celej tejto peripetie plné zuby. Super.

„Veľmi sa mi na ňu podobáš,“ premeria si ťa skúmavým pohľadom, a hlas v hlave ti šepká, že asi tak veľmi, ako kaktus na orchideu alebo kečup na bolonskú omáčku od Gordona Ramsayho. „Aj ona dýchala nosom. Teda, pokiaľ nemala sopeľ. Vtedy dýchala ústami.“ Bingo. Ako dlho musí trpieť tieto emocionálne výlevy, aby bolo spoločensky prijateľné hodiť sa pod auto?

ArtCaveManiac / EMEFKA
Zomrel známy spevák a ikona italo disca Pino d'Angiò. Slovákom bol známy vďaka spevu veľmi podobnému Rytmusovi.

Odporúčame prečítať:

Zomrel svetoznámy spevák, Slovákom bol známy ako „taliansky Rytmus“

3. Smrad ako zbraň hromadného ničenia

Najradšej by sa od hanby prepadla. Celá reštaurácia nenápadne čuchá v snahe zistiť, či im v kuchyni spadla do fritézy mrcina, alebo čo to tu, preboha, tak nekresťansky smrdí. Ona čuchať nemusí (a vlastne ani nemôže, lebo by rovno hodila tyčku). Mapy roztekajúce sa po jeho tričku sú celkom solídnym indikátorom, že zdroj zápachu sa nenachádza v kuchyni.

„Už týždeň som sa nesprchoval,“ pochváli sa chlapec a na tvári sa mu rozleje roztopašný úsmev, ktorý by mu z nej najradšej manuálne zoškriabala. Má sto chutí rozplakať sa – a nielen preto, že ju z tejto hnilobnej arómy štípu oči, akoby jej Picasso kreslil po buľve štipľavou čili papričkou. „Podľa mňa je hygiena spoločenský konštrukt. Sprchové gély sa preceňujú.“ Nuž, ako sa hovorí, aj hlúposť je darom od Boha.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Fitko sem, fitko tam

Zdravý životný štýl je jedna vec, ale naplno prebrať identitu svojej VIP permanentky a urobiť zo zdvíhania činiek svoju jedinú osobnostnú črtu je prinajmenšom trochu pritiahnuté za vlasy. Tomuto chalanovi to ale vôbec nepripadá divné. Práve naopak. Podľa toho, koľkokrát si na ceste z auta do podniku napol biceps len tak pre seba, sa zdá, že žije v domnienke, že na jeho telesnej stavbe visí osud celého ľudstva.

Slečna túto ideu očividne nezdieľa. „Chcela by si mať také svaly, čo?“ pýta sa jej, ale je to vlastne rečnícka otázka. Nevadí. Aspoň nemusí odpovedať a ďalej môže v pokoji kalkulovať, koľkokrát by ho musela závažím tresknúť po hlave, aby z neho vyklepala všetku tú debilitu. „Chceš vidieť, ako rozpučím ten orech?“ Nie. Smola. Toto je nezvratné.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Nenápadné mámenie peňazí

Keď jej ponúkol odvoz, ani vo sne by jej nenapadlo, že sa ocitnú tu. Vesmír má niekedy vskutku bizarný zmysel pre humor. „Musím skočiť natankovať,“ povedal jej, len čo nasadla do auta, a ona tomu nevenovala žiadnu prehnanú pozornosť. Zastávka na benzínke, päť minút hore-dole, žiadna dráma.

No v momente, keď vytiahol tankovaciu pištoľ z auta a ukázal jej rukou, nech stiahne okienko spolujazdca, začala šípiť, že toto nedopadne dobre. A intuícia, tá sa väčšinou nemýli. „Počuj, čo keby si to zaplatila? Alebo aspoň prispela? Vezieme sa predsa obaja,“ hovorí, akoby sa nechumelilo, zatiaľ čo ona škúli na počet natankovaných litrov a pomaly, ale iste jej tuhne krv v žilách. Najradšej by mu tú pištoľ strčila do zadku. Ak ešte chvíľu na ňu bude takto pozerať, asi to aj urobí.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.