Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

5 tipov na letné dovolenky v Európe, keď máš obmedzený rozpočet. Takúto sumu dáš za ubytovanie a stravu na týždeň

Aj za málo peňazí si môžeš užiť slnko, more a dobré jedlo.


Leto je už za rohom a väčšina z nás rozmýšľa, kam sa vyberie na zaslúženú letnú dovolenku po mesiacoch práce. Nie každý má však financie na to, aby odletel do vychýrenej letnej destinácie a užíval si v luxusnom hoteli.

Ak máš obmedzený rozpočet a hľadáš cenovo dostupné letné dovolenky v Európe, ponúkame ti päť tipov, ktoré sú ideálne pre slovenských občanov. Týždeň dovolenky ťa tu môže stáť aj menej ako 400 eur.

Všetky ceny nižšie sú uvádzané za týždeň a ide o približný odhad. Prvým tipom na letnú dovolenku je obľúbené Bulharsko, konkrétne Slnečné pobrežie. To je známe svojimi dlhými piesočnatými plážami, živým nočným životom a cenovo dostupným ubytovaním. Okrem toho, stravovanie a nápoje sú tu lacnejšie v porovnaní s inými európskymi destináciami.

Okrem opaľovania a vodných športov sa milovníci histórie môžu vybrať do neďalekého mesta Nesebar. Ubytovanie ťa tu vyjde približne 200 – 350 eur za týždeň v lacnejších hoteloch alebo apartmánoch. Za jedlo minieš cca. 100 – 150 eur, ak sa budeš stravovať v cenovo dostupnejších reštauráciách.

Shutterstock

Grécky ostrov Korfu ponúka krásne pláže, krištáľovo čistú vodu a historické pamiatky. Ubytovanie i strava sa tu dá zohnať aj s obmedzeným finančným rozpočtom, najmä ak si všetko naplánuješ a rezervuješ dopredu.

Nudiť sa tu rozhodne nebudeš, okrem plážových aktivít môžeš navštíviť palác Achilleion a objavovať krásy hlavného mesta. Za ubytovanie na týždeň tu dáš približne 250 – 400 eur, keď sa ubytuješ v lacnejších hoteloch alebo penziónoch. Strava ťa tu vyjde asi 120 – 180 eur.

Chorvátsko, Rumunsko či Albánsko

Chorvátska Pula je známa svojím amfiteátrom z rímskych čias a prístupom k Jadranskému moru. V Chorvátsku sa dá nájsť mnoho cenovo dostupného ubytovania a chutného jedla. Za ubytovanie dáš asi 250 – 450 eur. Strava ťa vyjde cca. 100 – 150 eur, ak vieš nájsť tie správne reštaurácie.

Mamaia v Rumunsku je obľúbené letovisko pri Čiernom mori s dlhými plážami a živou atmosférou. Ceny sú tu v porovnaní s inými prímorskými destináciami veľmi prijateľné. Ubytovanie v hoteli alebo apartmáne na týždeň ťa bude stáť približne 200 – 350 eur. Jedlo si tu užiješ od 90 – 140 eur.

Shutterstock

Drač je jedno z najstarších miest Albánska, nachádzajúce sa pri krásnych plážach Jadranského mora. Ceny za ubytovanie a stravu sú veľmi prijateľné, čo robí túto destináciu atraktívnou pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Ubytovanie v Drači ťa bude stáť asi 150 – 300 eur. Miestnu kuchyňu si tu užiješ už od 70 – 120 eur za týždeň.

Odhady cien vyššie sú založené na priemerných sumách v uvedených destináciách, avšak ceny môžu kolísať v závislosti od konkrétneho typu ubytovania, konkrétnych reštaurácií a aktuálnych ponúk.


Tagy:

Nicolette Ftáčková
Vyštudovala som žurnalistiku a moja láska k písaniu sa zrodila už v detstve, keď som sa zvykla zavrieť do izby a hodiny písať rôzne príbehy. Zaujíma ma aktuálne dianie doma i v zahraničí, no môj záber tém je veľmi široký. Rada píšem o zaujímavých ľuďoch a hľadám inšpiratívne príbehy. Spoločenské a LGBTI+ témy sú mi blízke.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.