Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava
V spolupráci s Grada
Zdroj: ©Shutterstock

5 tipov na zaujímavé knižné tituly, ktoré stoja za prečítanie

Tieto "graďácke" novinky si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.

Leto je v plnom prúde a spolu s rastúcimi teplotami prichádza aj čas dovoleniek. Či už patríš k ľuďom, ktorí obľubujú aktívnu dovolenku s nachodenými tridsiatimi kilometrami za deň, alebo sa radšej rozvalíš pri vode, príležitostí na nejaký letný príbeh je viac než dosť.

Ak máš chuť siahnuť presne po takejto knihe, vyber si niektorú z týchto zaujímavých noviniek, ktoré vyšli vo vydavateľstve Grada:

T. L. Swan – Bez zábran

Čo sa zaujímavých knižných titulov týka, nesmú chýbať ani vášnivé príbehy plné vzrušenia a lásky. A presne to sľubuje aj tretia časť série Milesov klub od autorky T. L. Swan – novinka Bez zábran.

Mojím obľúbeným koníčkom je rozčuľovanie Elliota Milesa. Už len pohľad na šéfovu peknú tvár ma núti k sarkastickému úškrnu. Bohvie, čím si vyslúžil povesť casanovu. Ako to, že po ňom túžia milióny žien aj napriek jeho hroznej povahe?

Čo, dopekla, robím zle? Znechutená svojím milostným životom sa pod falošným menom prihlásim do zoznamovacej aplikácie a začnem si písať s mužom menom Edgar. Nie je síce môj typ a žije niekde na druhom konci sveta, ale nadviažeme spolu priateľstvo, pretože máme podobný zmysel pre humor a môžeme si zveriť, čo nás trápi.

V poslednom čase sa v práci dejú divné veci. Elliot je… pozorný. Jeho oči na mne zakaždým spočinú o niečo dlhšie, než by mali, a je za nimi žiara, ktorú som predtým necítila. A potom mi na moje veľké prekvapenie povie, že je pre neho príťažlivá moja zraniteľnosť. Aká zraniteľnosť? Zmocňuje sa ma panika. Čítal azda e-maily, ktoré posielam Edgarovi?

Knihu Bez zábran si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
knižný tip, kniha, novinka, vydavateľstvo Grada, T.J. Swan, Bez zábran
Grada

Claudia Ritter – Bylinky na imunitu

V redakcii sme zástancami toho, že vedomostí nie je nikdy dosť a v žiadnom prípade nie sú na škodu. V dnešnej chemickej dobe je príjemné, ak sa ešte nájde niekto, kto má aspoň ako-taký prehľad o bylinkách. A ten si rozšíriš publikáciou Bylinky na imunitu od Claudie Ritter.

Zmobilizuj obranyschopnosť svojho tela pomocou ochrannej sily liečivých rastlín z miestnej prírody a vlastnej záhrady – od vitamínového ostružinového želé cez obklady z púpavy ako detoxikáciu pečene až po sparený koreň čakanky, ktorý je určený špeciálne pre zdravie črevnej flóry.

V tejto knihe sa dozvieš, ako bioaktívne zložky našich 20 najsilnejších byliniek posilňujú imunitný systém: od prevencie až po šetrnú samoliečbu infekcií. Obsahuje množstvo praktických rád o zbere a spracovaní, viac ako 100 receptov vhodných na každodenné použitie z kuchyne odborníka a množstvo informácií o črevnom zdraví, gemmoterapii aj zázračnej zbrani, tzv. oxymele.

Knihu Bylinky na imunitu si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
knižný tip, kniha, novinka, vydavateľstvo Grada, Claudia Ritter, Bylinky na imunitu
Grada
Aký vplyv má poradie narodenia na tvoju osobnosť a vzťahy? Podmieňuje ich viac, ako si myslíš

Odporúčame prečítať:

Aký vplyv má poradie narodenia na tvoju osobnosť a vzťahy? Podmieňuje ich viac, ako si myslíš

Julie Caplin – Domček v Írsku

Milovníčky romantických príbehov a cestovania sa môžu tešiť na najnovší príbeh z pera Julie Caplin – novinku Domček v Írsku, pri ktorej si môžu urobiť pohodlie na ich obľúbenej pohovke a pri pohári lahodného chladeného pivka a sladučkej éclairke si vychutnať príbeh plný vášne a prekvapení.

Spomínaš si na vždy rozumnú právničku Hannah, sestru Míny z príbehu o romantickej chate v zasneženom Švajčiarsku? Hannah si jedného dňa uvedomí, že jej život je až príliš nudný a podriadený logickým úvahám, a rozhodne sa urobiť niečo nečakané. Prihlási sa do kurzu varenia v preslávenej kuchárskej škole Killorgally v Írsku. Už počas prvej noci v Dubline sa jej však prihodí niečo nečakané.

V hoteli sa stretne s príťažlivým mužom, ktorý ju pozve na večeru. A ani zďaleka nezostane len pri nej. Hannah je prekvapená sama zo seba, no rozhodne sa, že to, čo sa stalo v Dubline, tam aj zostane. Aké veľké je však jej prekvapenie, keď Conora stretne v Killorgally a zistí, že ide o svetoznámeho kuchára a navyše syna majiteľky kuchárskej školy.

Knihu Domček v Írsku si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
knižný tip, kniha, novinka, vydavateľstvo Grada, Julie Caplin, Domček v Írsku
Grada

Shefali Tsabary – Vedomý rodič, šťastné dieťa

V neustále sa meniacom modernom svete sa deti musia ustavične prispôsobovať jeho požiadavkám – a rodičia tiež. Či už ide o vplyv sociálnych médií, krízu duševného zdravia alebo generačné očakávania, ktoré sa nevedome kladú na tých najmenších, tlak na rodičov a deti je enormný a dosiahol kritický bod. Cítia to rodičia a cítia to i deti. Iste aj preto je dnes rodičovstvo často náročnou a neistou cestou, na ktorej sa dospelí trápia a majú pochybnosti. Existuje však riešenie. 

Dr. Shefali, terapeutka, ktorá spolupracovala s tisíckami rodičov, poskytuje v publikácii Vedomý rodič, šťastné dieťa pomocnú ruku pre všetkých rodičov. Metóda vedomého rodičovstva narúša toxické zdedené vzorce a nahrádza ich autentickými spojeniami. To umožňuje vidieť a reagovať na deti také, aké sú, a vytvárať si s nimi láskavé a rešpektujúce vzťahy.

Knihu Vedomý rodič, šťastné dieťa si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Odporúčame prečítať:

20 mužov svetového šoubiznisu, ktorí sú nižší, ako si si myslel

Paul Newman – Neobyčajný život obyčajného muža

Paul Newman vo svojich memoároch s názvom Neobyčajný život obyčajného muža úprimne opisuje celý svoj život: traumatické detstvo, kariéru, pitie, spomienky na Marlona Branda, Jamesa Deana, Elizabeth Taylorovú, Johna Hustona, ale aj svoje najväčšie herecké roly, intímny život s Joanne Woodwardovou či svoje najvnútornejšie obavy, vášne a radosti.

V roku 1986 sa Paul Newman a jeho najbližší priateľ, scenárista Stewart Stern, pustili do výnimočného projektu. Stewart mal zostaviť jeho pamäti. Predstava bola taká, že Newmanova rodina, priatelia a tí, ktorí s ním úzko spolupracovali, podajú svoju výpoveď o hercovom živote. A následne bude Paul Newman spolupracovať so Stewartom a podá svoju verziu príbehu. Jedinou podmienkou bolo, že každý, kto sa zúčastní na nahrávaní, musí byť maximálne úprimný. Rovnaká podmienka platila aj pre samotného Newmana. Projekt trval päť rokov a výsledkom sú neobyčajné memoáre, zostavené z tisícov strán prepisov.

Newmanovo rozprávanie je silné, niekedy vtipné, inokedy bolestné, vždy však hlboko úprimné. Rozprávania priateľov z detstva a kamarátov z námorníctva, rodinných príslušníkov a filmových a divadelných spolupracovníkov, ako sú Tom Cruise, George Roy Hill, Martin Ritt a John Huston, ktoré sa objavujú v celom texte, dodávajú Newmanovmu príbehu bohatosť, farebnosť a zaujímavú rôznorodosť

Knihu Neobyčajný život obyčajného muža si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Nech sa rozhodneš pre hociktorú zo spomenutých kníh, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.


Tagy:

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.